Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utólag is kiderülhet, hogy...

Utólag is kiderülhet, hogy egy baba hipotón? Mármint csak pár hónaposan.

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
természetesen. én a ma a i napig mérges vagyok, hogy a szülésemnél, ami dögnehéz volt, senki nem hívta fel a figyelmet, hogy az oxigénhiány hipotóniát okozhat. sztem kapásból figylemezteni kéne az anyákat, hogy rutinból nézessék meg a babát ha fwlmerül az oxigénhiány. nálunk 3 hósan derült ki, mi furálltuk, hogy c betűben tartja magátt sokszro, és nagyon utált hason leni, és mi kezdeményeztük a vizsgálatát, a gyerekorvos meg a védőnő is csak nyugtatgattak, hogy á ez normális.... sezerencsére már kutya baja, egész nap jön megy, le se lehet lőni. 18 hós.
2010. jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia,igen! A lányom 1 éves volt mire kiderült! Ha úgy látod, hogy valami nem az igazi a mozgásával akkor mielőbb vidd orvoshoz, ha kell többhöz is. Én hiába vittem mindig azt mondták majd anyuka, nincs a gyerek lemeradva. Gyógytornászhoz vagy neurológushoz vidd el. Amúgy van valami jele vagy csak kiváncsi vagy?
2010. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Most jár hozzánk gyógytornász, csak furcsa, hogy a doki és a védőnő nem látták. Pedig ugye legalább havonta egyszer járunk tanácsadásra. Majdnem 5 hós már.
2010. jún. 23. 12:23
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem nagy fokú, a keze gyengébb, a forgásban hátráltatja. De remélem a Dévény módszer meghozza a jó eredményt.

Végül nincs is lemaradva, szerintem. Már hasra nagyon profi, vissza még nem nagyon megy a fordulás.

2010. jún. 23. 12:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
a védőnő, a háziorvos és a neurológus szerint sem volt semmi baja a fiamnak, aztán 5 hónaposan még nem forgott, semmi egyebet nem csinált. Nekem volt furcsa, elvittem dévényre, ott kiderült, hogy enyhe, de hipotóniás a babám. Behoztuk a lemaradást, szerencsére a mászás sem maradt ki, pedig azzal nagyon megszenvedtünk, jó későn kezdte el. most 20 hós és már kutya baja, 15 hós kora óta megy. A dokik csak a súlyos eseteket figyelik, a védőnő meg konkrétan azt mondta, hogy ne aggódjak, vannak babák, akik még 8 hósan is csak a hátukon fekszenek... Na, ez után a mondta után mentem el gyógytornára... Úgyhogy ne aggódj, a dévény nagyon jó és a babád is behozza majd a lemaradását!
2010. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy offolok. Az elsőtől kérdezném, hogy mit jelent az, hogy C betűben tartja magát?
2010. jún. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A testét megcsavarja C, kifli formában. Ha a hátukon fekszenek, akkor csinálják.
2010. jún. 23. 14:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem a C betűt. Az én babám hat hónapos múlt és rendszeresen azt csinálja, hogy a fején és a sarkán támaszkodik, a fenekét a levegőbe emeli, hidat csinál. Ez is C betűnek számít? Kérdeztem a gyerekdokit, de azt mondta, hogy nem baj, hogy ezt csinálja. Amikor született, akkor volt egy kis nyaki-háti hipotóniája, de nem kellett vinni sehova, csak tornáztatni kellett.
2010. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oldalra szokta néha, ha hátra csinálja, azt nem tudom, hogy jelent-e valamit, hátha az elő még ír. De azt is szokta csinálni, ha álmos, hogy vegyük fel.
2010. jún. 23. 15:13
 10/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm és bocs, hogy belekérdeztem.
2010. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!