Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hónapos babám, ma felállt...

6hónapos babám, ma felállt többször?!

Figyelt kérdés

Nem korai ez? Nem árt a gerincenek,lábainak?

Kellene akadályoznom vagy ha csinálja, akkor azért mert már "érett" rá testileg?

Köszi


2018. szept. 30. 16:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%

Felhúzta magát a kiságyban, vagy felállt?

Nem ugyanaz.


Ha úgy látod, kézzel húzta inkább és utána nem állt stabilan, akkor ne tedd annyit olyan helyre, ahol ezt ismételheti (járóka, kiságy).

2018. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Semmiképp se akadályozd, mert ha ezt teszed, ártasz a későbbi mozgásfejlődésének. Ha már kúszik/mászik, oldalra fordul, akkor rendben van. Van olyan gyerek, akinek előbb indul el ez a folyamat. Ha látod, hogy próbálkozik, legyél ott mellette, támogasd, vigyázz, hogy ne essen nagyot.
2018. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

1-es vagyok, egyébként gyógytornász.

Ilyen amikor csak felhúzza magát:

[link]


Ekkor szoktuk azt javasolni, hogy lehetőleg ébrenlét idején ne legyen rácsosban, ahol ezt ismételheti.

Földön, kapaszkodót nem nyújtó bútor (pl: kanapé) mellett nem lenne rá képes.

Az "igazi" felálláskor, amikor a lába is elég erős rá, előbb féltérdre emelkedik, majd telitalppal feláll, nem kézzel húzza, kézzel csak támaszt.

2018. szept. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Kedves gyogytornasz az enyem 5.5 hosan huzta fel magat racsos agyban es 6 hos kora vegere mar gyakorlatilag jart. Semmi baja nem lett :) Soha nem akadalyoztam. Inkabb biztattam. Mar 2 mult.
2018. szept. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

Igaz nekem, csak 7 hónaposan húzta fel magát állásba, de nagy, erős fiú volt.

Gondolom a te babád is ilyen.

A babák azt csináljak amit bírnak, amit magától megtesz mit árthat?

Sokkal fontosabb, hogy kimaradt mozgásformák ne legyenek pl a kúszás fontos, és lemaradása se legyen a korához képest.

Ne gátold, had csinálja a kis vasgyúró!

2018. szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

4-es, nem ijesztgetésnek szánom, de az esetleges ortopédiai problémák nem 2 évesen jelentkeznek.


Ha csak így húzza fel magát, akkor a core izmai még nem elég erősek. Pár hónap kúszás, mászás még kell hozzá.


Ugyanez a helyzet, ha pl.: pihenőszékben ülésbe tornázza magát egy baba. Azt se szabad hagyni, mert az eszköz által létrehozott dőlésszög váltja ki a reflexet, nem magától csinálja.

2018. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
A mi csajunk is 6 hósan állt fel fotel mellett.Kérdeztem a gyerekorvost, hogy most mi legyen nem korai e? Nekem azt mondta, hogy mégis hogy szeretném megakadályozni, hogy felálljon, hozzáteszem a szoba közepén is simán állásba tette magát, mindenféle kapaszkodó nélkül.A mozgásformákat sorrendbe hozta,állás előtt forgott,kúszott,mászott.10 hósan ment.Viszont nekünk is mondták, hogy az állás csak akkor oké, ha nem mi szülők erőltetjük vagy nem felhúzza magát hanem maga erejéből feláll.
2018. szept. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
Soha az eletben nem maszott. Teljesen kimaradt neki. Dehat lekotozni csak nem lehetett. En ugyanilyen vtam anyukam szerint. Nekem se lett bajom.
2018. szept. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Így jó, ahogy a 7-es írja.
2018. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
12%
8-as, kúszás is kimaradt?
2018. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!