Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar aludni a kisfiam du....

Nem akar aludni a kisfiam du. , mit tegyek?

Figyelt kérdés

Létezhet, hogy egyik napról a másikra ne aludjon?

Pàr napja csak a kocsiban alszik be, vagy sehogy. Eddig 3 órákat aludt szèpen, most meg semmit?? Mit tudnék tenni?


2018. okt. 1. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2018. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2 év 5 hónapos.
2018. okt. 1. 17:31
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk nincs olyan, hogy nem akar. Kell és kész. Szüksége van az idegrendszerének a pihenésre.
2018. okt. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, mit csináltam, mikor ekkorák voltak.


Szobájukban csend és nyugalom. Olyan félhomály, hogy még lássak olvasni. Fiúk hanyatt fektetve, fejek alá nagypárna, hogy lássák a könyvet... mert melléjük feküdtem én is (ezt persze nagyágyban vagy a földön szivacson lehet megtenni.

Képeskönyv a kezembe, olyan, ahol egy oldalon kevés a szöveg, de teljes a kép, és szép, megnyugtató képek. Lehetőleg altatós mesekönyv.

Ragaszkodtam a fekvéshez, így kezdődik természetesen. Muszáj lefeküdni és csendben lenni. Határozottnak kell lenni.

Aztán kezdődik az olvasás, de nem ám akárhogy! Egyre lassul és halkul a szöveg, de nagyon észrevétlenül. Egyre lejjebb húzom a könyvet, milliméterről milliméterre, így a szemhéjak is húzódnak lefelé. Ha kell, rá kell szánni akár negyed órát is.


Nekem így elaludtak. De nagyon nyugodtnak kell lenni a szülőnek is.

2018. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
nálunk is ez volt 2 éves korától nem alszik délben a nagylányom, nem hajladnó...oviban igen. itthon nem. ne nyugodj bele. mindig tedd le délben, és ha nem hajlandó, akkor is ragaszkodj hozzá hogy egy órát vízszintes helyzetben feküdjön. nem alvás a lényeg hanem a nyugalmi állapot, a pihenés (ezt pszichológus mondta ugyanis ott is jártunk ezzel a problémával)
2018. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nyilvàn lefektetem. Hülyènek nèz a gyerek. Mindig kifogást keres, hogy húzza az időt. Ènekeljek, mesèljek, de közben nem is figyel, mert dumàl magàban, szerepjàtèkozik a kèpzeletbeli kisautókkal. Akkor már feküdt, kitalàlja, hogy kakilni kell. De mègse mindig kakil. A szobàban fèlhomàly van, mellette fekszem. Mindig halkan beszèlek, suttogok, lassan, làgyan ènekelek. Le se tojja. Hiàba àlmos, küzd a végletekig ellene. Eddig kb. 1 óra szenvedés, huza-vona utàn tudtam bealtatni.

Pàr napja 2 óra utàn se alszik el. Igazàból le se fekszik, ugrál, hülyèskedik.

Ha kimegyek, jön utánam. Ha ràzàrom az ajtót, üvölt, de akkor sem alszik el.

2018. okt. 1. 18:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen kérdés van, keress rá. Ez egy ilyen korszak. Egyfajta játszma. Ki kell tartani, utána átlendül.

Bizonyíték, hogy a legtöbb ilyen gyerek, aki otthon "képtelen", a bölcsiben, oviban alszik.

Nálunk is volt ilyen, 2-3 hónapig kínlódtunk, azóta ismét sikerül.

2018. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi! ;)

Mondjuk most 2 zavaró tènyező is van az èletmódunkban, illetve vàltozàs, de az egyik nemsokàra visszaàll a régi kerèkvàgásba, remèlem akkor jók leszünk :)

2018. okt. 1. 19:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Valtozik az ebren egyben kihuzott orak szama, probaltad, hogy kesobb viszed aludni? A 2,5 evesem marcsak ritkan alszik nappal, cserebe mar 6-kor kidol, ha kimarad az alvas.
2018. okt. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Próbàltam, kb. 4-re àlmosodik el annyira, hogy egyből elaludna.

Amit nem hagyok, akkpr viszont úgy àtlendül, hogy 11 előtt így se, úgy se alszik el.

Tegnap pl. viszonylag koràn elaludt, fèl 10 körül.

Aztàn èjjel 4kor felkelt, fèl 6ig szórakoztunk... vègül visszaaludt majdnem fèl 10ig.

2018. okt. 1. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!