Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tetanuszoltás előtt érdemes...

Tetanuszoltás előtt érdemes fájdalomcsillapító kúpot beadni a babának?

Figyelt kérdés
Hamarosan kötelező tetanuszoltásra kell vinnem a 2 hónapos babámat. A védőnő azt ajánlotta, hogy indulás előtt adjak be a babának egy fél Suppositorium antipyreticum pro parvulo kúpot. Azt is megjegyezte, hogy az orvosok ezt nem nagyon szeretik. Most akkor adjak vagy ne? A ti babátok hogy vészelte át az oltást? Tényleg érdemes már előtte adni neki fájdalomcsillapítót? És utána mi a teendő? Vizes ruházni is kell az injekció helyét?
2018. okt. 8. 01:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell előre lázcsillapítózni a babát.

Nekünk a gyermekorvos Germicid kúpot javasolt, ha 38 °C felé megy a hője a 2 hós oltás után.


Mivel nem lett duzzadt, piros az oltás helye, így nem vizes ruháztam.

2018. okt. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora butaság ez! Minek adnál előre gyógyszert? A 2 gyerekekkel túl vagyunk már vagy 15 oltáson és egyetlen egy alkalommal volt lázas az egyik. Borogatni egyszer kellett.
2018. okt. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Számomra is érdekes az elgondolás... ez nem érzéstelenítő, amit előre adni kell.


A fájdalom és lázcsillapítók meglévő állapotok tüneteit csökkenti vagy szünteti meg.


(Nehezen hiszem el, hogy ha minden nap vennék be a néha felbukkanó migrénemre gyógyszert, akkor többé nem fájna a fejem...)

2018. okt. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Én is furcsállottam a dolgot, és feleslegesen nem is szenvedtetném a babám, ha nem szükséges. A borogatást is ő mondta egyébként, hogy azt is csinálni kell. Nem mondta hogy csak akkor ha...
2018. okt. 8. 07:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Utána kapott lázcsillapítót, mert felszökött a láza

Kúp mellett az éjjel is 38,5 volt


Nem borogattam

2018. okt. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elore lazcsillapitani nem erdemes, viszont erzestelenito kremet (lidokainos), hogy ne fajjon neki a szuras helye, erdemes venni, es szuri elott bekenni.
2018. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem adtam soha. Ezt a pici fajdalmat ki kell birnia. Nyugi, lehet h sirni se fog. Az enyem nem sirt ennel az oltasnal, mert mire eszbekapott, mar be is adtak neki.
2018. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
No, túl is vagyunk rajta. Nem adtam neki semmit. Viszont egy másik anyuka azt mondta ő előtte, meg utána is ad, meg borogatja. Minek? Nálunk az volt az egyetlen baj, hogy aludt a picim, mikor a doki beadta neki az injekciót barbár módjára, és nagyon sírt, amikor felriadt. Pedig előtte mondta a védőnő, hogy fel fogják ébreszteni, hogy ne érje sokk alvás közben. Érte... Különben mikor kifelé jöttünk a rendelőből, már nem sírt, csak az ébredés volt k...a kellemetlen így neki. Egyébként nem volt lázas utána, meg a szúrás helye sem látszott, úgyhogy még jó, hogy nem zaklattam pluszban a kúpdugdosással szegényt.
2018. okt. 14. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!