Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességem elejétől egyre...

A terhességem elejétől egyre erősödő hát és derékfájdalmaim vannak. Mi a megoldás? Érdemes még a terhestornát elkezdenem 33 hetesen? Esetleg van valamilyen természetes fájdalomcsillapító módszer?

Figyelt kérdés
A terhesség eőtt is előjött néha a derékfájás,de csak időszakosan. Mióta babá várok állandósult,de csak éjszaka és amikor fel akarok kelni az ágyból,szinte,mintha megbénutam volna.Deréktól lefelé alig tudom koordinálni a tagjaimat a fájdalomtól.
2008. febr. 8. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én még csak 10 hetes kismami vagyok, de nekem is van ilyen jellegű problémám. Nekem is nagyon fáj a derekam, és nekem előtte nem fájt:( Lehet hogy alakulnak a csontok? Mindenesetre kíváncsi vagyok mit írnak a többiek. Vigyázz magadra, és kitartást.
2008. febr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A torna mindenképp jót tesz!Szerintem már rég el kellett volna kezdened.Még van vissza közel 2 hónapod,így még érdemes szerintem.Nekem is sokat fájt a derekam,csípőm,de nekem segített.Én mondjunk még nem a terhestornát csinálom.Ha fáj tornázok egy picit,de csakis gerinctornát.Azt ismerem.Egy-két este torna,1-2 hétig nem fáj.Persze amikor nem fáj,akkor nincs is kedvem nekiállni,így megvárom míg újra fájni kezd.:)
2008. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen erős tüneteknél már javasolnám szakorvos véleményét kikérni!!

A tonra mindenképp jó, a mozgás kell, és óvatosan mozogj. Ha felülsz fekvésből, először oldalra fordulj és a kezeddel nyomd fel magad.

Gyulladáscsökkentő kenőcsöt lehet hazsnálni(Voltaren, Diclofenac...) de ez tüneti kezelésre jó csak.

Mindenképp keress fel nőgyógyászt, aki továbbutal reumatológudhoz, vagy ortopédhoz!!

2008. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!