Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eleinte hányszor kell vinni a...

Eleinte hányszor kell vinni a babát a védőnőhöz? És később?

Figyelt kérdés
Hozzánk az első 3 héten jött ki, azóta havonta jár a védőnő. Többektől olvastam, hogy nekik hetente vagy kéthetente kellett vinni a babát mérni eleinte. Nálunk szó sem volt ilyesmiről. CSak a havi oltásokra ad időpontot és kész. Mondjuk ő az ekcémára is annyit mondott, hogy száraz a gyerek bőre. :S
2010. jún. 23. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is havonta 1-szer kell menni tanácsadásra.
2010. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A védőnőnek a 6. hétig hetente kellene kimennie,utána havonta,a baba 1 éves koráig.

1 hónapig hetente kell mérni,ha jól fejlődik,utána elég havonta,az oltások során mérni. A rendes védőnő havonta szereti mrni a babát,egészen 1 éves korig,utána csak a kötelező oltásokkor.

A Te védőnőd nagyon hanyag! /vagy lusta!/vagy csak sok gyerek van a körzetében.De ez nem helyes!

2010. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem is az az érzésem, hogy nem igazán törődik semmivel a védőnőnk. Már arra is gondoltam, hogy pénzt vár. Bármit mondok neki, kb. annyi a válasz, hogy "kend be sudocrem-mel". Persze ez kicsit túlzás, de tényleg vagy 10-szer hallottam ezt tőle.
2010. jún. 23. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az, hogy mit kellene csinálniuk, és hogy mit csinálnak, az két külön dolog.

A mi védőnőnk összesen 2szer volt nálunk, terhesség alatt egyszer sem. Akkor jött, mikor hazahoztuk a fiamat a kórházból és 4,5 hónapos korában. Én hordom havonta méretni. Hiába is kérdeznék bármit, nem válaszol. Bemegyünk hozzá, a gyereket levetkőztetem, már ott várunk kint csupiba vagy 5 perce, mire kijön az irodájából, ráteszi a mérlegre, felírja az eredmény, majd visszamegy az irodába. Akkor beírja a súlyt, meg a következő dátumot, mire én felöltöztetem a gyereket, már hozza a kiskönyvet és vissza is megy az irodába. Úgyhogy sok értelme nincs, hogy van. Pedig első baba, nulla segítséggel, egy idegen városban, ahol egy db ismerősöm sincs. És ő ezt tudja...

2010. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm az első 6 hétben hetente, azóta havonta jön (6 hónapos a kislányom). Nekem se ő, se a gyerekorvos nem mondta, hogy kötelező lenne mérni hetente vagy havonta. Oltáskor mindig megméretem, meg a státuszvizsgálatoknál, összesen 6x-7x volt mérve, mióta kijöttünk a kórházból, általában oltáskor. Hozzáteszem, hogy én a védőnőt és a háziorvost is nagyon segítőkésznek és lelkiismeretesnek tartom. Szerintem ez az állandó méricskélés kicsit túl van spirázva, külföldön nem is szokás. Én nem is éreztem hiányát, pedig még evési problémák is voltak a babámnál.

Persze azt te érzed, hogy mennyire nemtörődöm a védőnő. Hogy pénzt adni neki? Nekem ez eszembe se jutna. Helyedben nem adnék neki, attól nem fog jobb tanácsokat adni.

2010. jún. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!