Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok mondókacímeket amiket...

Írnátok mondókacímeket amiket 10 hetes babának szoktatok mondani?

Figyelt kérdés
2018. okt. 20. 06:59
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Tokmindegy mit mondasz neki

Meg nem erti

Akar petofi osszest is felolvashatod

A lenyeg nem a mondokan van hanem a hangodon es a ritmuson.


En spec linkin parkot es hasonlokat enekeltem nekik :-D

2018. okt. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Születés óta ezeket mondogatom, mert ezeket szeretem:


Kis kece lányom

Som virág som virág

Csip csip csóka

Mókuska mókuska felmászott a fára

Süss fel nap

Hej Vargáné


Amúgy a YouTube-on vannak jó mondókás lejátszása listák, én onnan merítettem ötleteket.

2018. okt. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Bújj bújj zöld ág...

Süss fel nap...

Boci boci tarka...

Érik a szőlő...

Cirmos cica haj...

Csip csip csóka...

2018. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Som virág

Bujj bujj zöldág

Érik a szőlő

Vuk dala

Gyí paci paripa

Hopp Juliska

Meg ami épp eszembe jut.

Igaz nem mondókák, hanem inkább dalok

2018. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%

Amikor babakocsiban tologattam én általában az old mc donalds had a farm dalt énekeltem neki, a refréneknél hol jobbra ráztam a kocsit hol balra hol meg oda vissza, akkorákat kacagott és kérte ujra ujra :) á nem is néztek meg az utcán kicsit sem :D de amugy pozitivan kedvesen :)


Talán ez aminek olyan jo kis ritmusa van, hogy beugrott egy baba mellett :)

Amikor még amugy egy mondoka sem jutott eszembe. De aztán a megy a gőzös is megjelent otthon, már nem tudom épp ringathattam vagy mit csináltam közben, vagy bölcsisen pl kerekecske dombocska,játszva a kezével és csikizés a vége. Stb. Inkább olyan 1,5 éves kortol mondokáztam, addig inkább énekelgettem. Hol "bulizósat" vidámat, hol vígasztalót (Édes kisfiam), hol altatót (Füles macko mondogat ma szép meséket gyerekek), vagy (jóéjt gyerekek búcsúzik a füles mára)-ez utobbin elsírta magát a végén talán tul "temetős"a stílus, igy azt a továbbiakban kihagytam.


De amit irni akartam igazábol a babáknak még a csilingelős hangok a kincs, pl kötforgo zene, es sokat be is tettem neki a babies song bubble meg ilyesmi csilingeléseket a netről. (Es képesek babaaltato zenébe is reklámokat tenni felháborito, miközben az ember az alvásért imádkozik, csak megjegyeztem)

Szoval nem véletlen az sem hogy automatikusan vékonyabb hangon szolunk a babához. A neten bővebben írnak erről az ösztönről

2018. okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!