Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fontos egy 11 hos...

Mennyire fontos egy 11 hos kisbaba etrendjeben a hus?

Figyelt kérdés
Azer kerdem mert mi eleg ritkan fogyasztunk hust, nekem eleg ha egy heten egyszer eszunk husfelet. Egy baba hanyszor kell egyen es milyen hust?
2010. jún. 24. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden nap ajánlott neki húst enni, de legalább minden másnap!

11 hós baba már ehet minden féle húst, de a legjobb a csirke, mert könnyű husi.

HA ugyan azt eszi amit ti, akkor szín hús csirkemell sonkát darabolhatsz az ebédjébe, vagy csirkemellet teflonon pár perc alatt natúr kisütsz és azt vágod apróra és teszed a főzelékébe, vagy kis darabka csirkemellet össze főzöl a zöldségekkel és azt turmixolod. Készíthetsz spagetti szószt darált sertéshúsból turmixolod kis műanyagokban fagyasztos és krumplival, vagy kifőtt összevátott tésztával összekevered neki, de megfőzöd a húst kis vegetás vízben, turmixolod, és lefagyasztod kis adagokban, és azt teszed bele a főzelékébe hogy egyen húst is.

2010. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az agysejtek fejlődéséhez, a neuronháló kialakulásához nélkülözhetetlen aminósavakat csak állati fehérjéből, legkönyebben húsból kaphat meg a baba.
2010. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors es hasznos valaszokat!
2010. jún. 24. 14:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Legalább másnaponta. Fontos a fehérje és vas miatt. Fejlődő szervezet!
2010. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Orvos barátnőm és a férje is vegetáriánus. Lányuknak hetente többször adnak hús is enni, hiszen valóban fontos számukra. Ha egy-egy nap kimarad akkor nincs semmi baj, de a heti egy szerintem is kevés. Fagyaszd le neki, így ha ti nem esztek akkor neki pikk-pakk kiolvasztod és kész.
2010. jún. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos a hús a babáknak, mert nekik még nem nagyon lehet mással pótolni.Adjál neki halat,tojássárgáját,májat is hetente egyszer.Én a halat kéthetente adok neki, mi is kéthetente eszünk.Veszek egy csomag fagyasztott tengeri halfilét,neki kiveszek belőle egyet,megfőzöm,főzök hozzá krumplit és paradicsomlével meg egy teáskanál szőlőcukorral turmixolom.Ez két napig elég neki,bár ő csak 130-150 milit eszik egy evésre.Májat úgy szoktam, hogy egy csirkemájat megfőzök valamilyen zöldséget és krumplit turmixolok hozzá, és a felét lefagyasztom,azt a következő héten megeszi.Nekem a csirkemell két napi adagokban folpackban le van fagyasztva,így kétnaponta előveszek egyek,zöldség,gyümölcs,rizs vagy krumpli hozzá, és kész is.
2010. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!