Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtetek vásárolni a...

Mikor kezdtetek vásárolni a babának? Mikortól nem korai?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok, de legszívesebben már most vásárolgatnék, rendelnék mindenfélét... Egy kiscipőt, pár body-t és egy ruhaszettet már vettem, de megbeszéltük a párommal, hogy nagyobb vásárlásokba csak akkor kezdek, ha már tudjuk a nemét. De olyan nehéz kivárni. :( Főleg, hogy a lakás jelenleg felújítás alatt van, így amíg nem látom készen a babaszobát, felesleges is lenne elkezdeni oda vásárolni. A téli akcióknál (december-január) már szeretnék bevásárolni. Vagy az is korai nagyon? Egyáltalán, miért mondják, hogy korán nem szabad semmit venni? Nyilván a nagyobb dolgokat, mint pl. a babakocsi, bútorok, etetőszék a végére hagynám, azok ráérnek tavasszal.
2018. okt. 27. 11:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

27 hetes vagyok, semmit nem vettünk még neki. Talán ha majd táppénzen leszek lesz rá időm. De így, hogy este 6-ra érek haza. Nem nagyon van kedvem. Hétvégén főzök, mosok, pihenek.

Kicsit kétségbeejtő. Vaterán újszülőtt ruhacsomagot nézegettem nem sok eredménnyel.

Neked még bőven van időd. Kellemes baba várást!

2018. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Amikor 12 hetes terhes lettem, vettünk egy-két apróságot. A többit később, fokozatosan, de vártunk vele. A neme minket nem befolyásolt, inkább az uniszex színeket kedveljük.


Most úgy vagyok vele már, hogy 24 hetes terhességet meg leeht menteni, ha baj adódna, ismerek ilyet. Az után vásárolok a következőnek.

2018. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Akkor nem korai, amikor te meg akarsz venni valamit. Erre nincsen szabály.
2018. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mi a 36. héten vettük meg az első dolgot 😂


Amúgy tök mindegy, csak gondolkozni is kell, bár még így is bőven lehet hogy amilyen időben az adott ruhadarab pl megfelelő lenne, jó lesz-e a gyerekre...

Mindennél érdemes alaposan szétnézni, mert pl lehet, hogy mondjuk 2 hét múlva megtesztik egy etetőszék, megveszed, aztán idővel rájössz, hogy nem is lesz jó nemtek vagy megtetszik más

2018. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szép lassan, úgy a16.hettol, kivétel két body, amit megvettem, amikor 10 hetes volt.


Etetoszekkel meg bőven raersz ha fel éves lesz a babad.


Első babankkal alig tudtam kivárni, hogy vásárolhassak a férjem fogott vissza. Most megint terhes vagyok, ikreket várok, és a férjemet kell visszafogni, ő már venne a babakocsit :)

2018. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mi a 28. Héttől vettunk mindent.
2018. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én végig nagyon féltem, hogy elveszítem a babát, ezért nagyon sokáig nem mertem venni semmit. A 28. héten be is kerültem a patológiára vele, mire végre kiengedtek már nem mehettem dolgozni, veszélyeztetett lettem. Így otthonról, szigorúan ágyban fekve neten keresztül rendelgettem meg mindent ami kellett: babakocsit, bútort, ilyesmiket. De ezeket is főleg az utolsó hetekben. Ettől még te megvehetsz mindent korábban is, ez csak én voltam, ilyen aggódósan, de nincs erre semmi szabály.
2018. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
En vegig paraztam ezert csak 8 hosan vettunk meg mindent. Nem vettunk tul sok dolgot de igy is sok felesleges cuccot sikerult felhalmozni. 9 hetesen nem mertem volna vasarolni. Valahogy olyan "ne igyunk elore a medve borere" erzesem volt. Feltem h ha ennyire rakeszulok tuti tortenik valami rossz, amilyen peches vagyok (vegul minden oke volt).
2018. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!