Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon korai még babaholmit...

Nagyon korai még babaholmit vásárolni, ha még nincs is úton a baba?

Figyelt kérdés

Ez év második felére vagy legkésőbb jövőre tervezünk belekezdeni a babaprojektbe.

Egy ideje benne vagyok babás-mamás Facebook csoportokba több ilyenben is. Szoktam látni eladásra kínált babaágyakat, babakocsit stb. nagyon jó áron.

Pl. hatvanezres kiságyat láttam most 25-ért.

Ültünk a férjemmel a hirdetés fölött, és próbáltuk önmagunkat meggyőzni, hogy mennyire hülyeség lenne már most megvenni. És hogy biztos lesznek majd ugyanilyen jó lehetőségek jövőre is, amikor eljutunk oda, hogy valóban meg kell vennünk ezeket.

Végül lebeszéltük magunkat róla, de folyton azon kattogok, nem-e jobb akár hamarabb is lecsapni az ilyen lehetőségekre.


2018. jan. 7. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem jobb. Mi van ha kiderül hogy nem lehet babátok?
2018. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Mi van ha csak 5 év múlva sikerül a baba? Akkor 5-6 évig lesz egy berendezett babaszobátok?

Vagy ha ikrek lesznek és máshogy praktikus berendezni a szobát, meg ugye iker babakocsi kell?

Ráérsz akkor vásárolni, amikor már minden biztos a 20 de inkább a 30. hét környékén.

2018. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, korai. Mert minek? Lehet mire összejön, már teljesen más fog tetszeni, vagy más dolgokat gondolsz hasznosnak, addig meg minek tárolni?

Ha majd összejön és eljutsz kb. a 30. hét körül, addigra már a baba neme is ha úgy van, szinte biztosra mondható, akkor bőven ráértek igazán vásárolgatni.

Olcsóbban meg akkor is egy csomó dolgot meg tudsz majd venni, hisz mindig van, aki eladja a dolgait.

2018. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak hogy korai, de még teljesen felesleges is. Sokszor előfordul, hogy a tervezett babák csak évek múlva jönnek össze. Ha esetleg teherbe is esel, ott van még a vetélés esélye is. Ezért is mondják, hogy pár hetes terhesen sem jó elkezdeni vásárolgatni, mert bármi közbejöhet. A 16.héttől már el lehet kezdeni apróságokat venni, de komolyabb bevásárlást a terhesség felétől, a 20.hétnél érdemes elkezdeni. Hiszen ahogy előttem is írták, addigra már szinte 100% a baba neme is.
2018. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%

Korai, igen.

Majd ha már úton lesz a baba akkor is fogsz találni ilyen jó "akciókat".

2018. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség
2018. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Ott fogod kerülni a babacuccokat évekig mire összejön? Nekem egészen gyorsan ment, kiderült, hogy a pajzsmirigy miatt nem jön össze (eltelt félév), gyógyszert kezdtem szedni, 1 év alatt be is állt, elkezdtünk próbálkozni, újabb félév és ez a két év egyáltalán nem is számít sok időnek.
2018. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, felesleges. Még úgy is ezt mondom hogy amikor eldöntöttük hogy jöhet a kistesó vettem neki egy babatakarót és magamnak egy kismamaláncot amikor még nem voltam terhes. De legrosszabb esetben a kisfiam tudta volna használni a takarót. Szerencsére szinte azonnal összejött a kistesó. De első gyerek előtt előre semmiképp nem vennék még semmit. Egyrészt magamból kiindulva amit hónapokkal előre megvettem mire aktuális lett már legszivesebben másmilyet vettem volna mert találtam addigra olyat ami jobban tetszett/ jobb volt, másrészt meg ha hónapokig vagy évekig nem jön a baba iszonyú fájdalom lehet pluszban ha ránézel a babacuccokra amik csak rá várnak.


Viszont magamból kiindulva nem bántam meg a takarót, többször elővettem amig nem voktam még terhes és megnéztem hogy ez már rá vár. Ha nagyon izgatott vagy hogy vegyél valamit mindenképp azt ajánlom hogy csak egy apró ajándékot vegyetek ha nekiálltok próbálkozni, amit elteszel egy dobozba a szekrénybe és nem lesz szem előtt, és tudni fogjátok hogy ez volt az első ajándékotok neki ami vart rá. Maximum egy kismaci vagy szundikendő.

2018. jan. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudhatod előre, hogy mi lesz, hogy mikor sikerül stb. És a terhesség alatt is sok minden változhat (pl. megtetszik valami más, vagy praktikusabb lenne valami), szóval szerintem is elég lenne akkor elkezdeni vásárolni, amikor már a 6. hónapban vagy. Persze, előtte már lehet nézelődni, hogy mit szeretnétek.
2018. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!