Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laktózérzékeny baba hozzátáplá...

Laktózérzékeny baba hozzátáplálása?

Figyelt kérdés

5 hónapos anyatejes kisfiamat 1 hónapja ismertetem az új izekkel,kb.1 hete már nagyobb mennyiségeket is megeszik.(Még mielőtt valaki beszól: keveset hizott,a laktózérzékenyeknek való tápszertől pedig öklődik).

Jól eszik,csak ha főzeléket készitek a tápszerből ismét öklődik.Az étvágyát meg a lelkesedését nem fogom elrontani a tápszer erőltetésével.Dobozos tejet nem ihat még(pl. Mizo laktózmentes) akkor hogy oldjam meg a főzelékproblémát?

Vagy ha van valaki,aki hasonló cipőben jár várom az ötleteket...


2010. jún. 24. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne tegyél a főzelékbe tápszert, minek? Simán mehet a laktóz érzékeny babáknak is a krupmli, répa, sütőtök. Nem kell hozzá tápszer. 9 hónapos a fiam, sosem tettem egyik főzijébe se tápszert...
2010. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne tegyél a főzelékbe tápszert. Gondolom azért nem kell neki a főzelék mert érzi benne a tápszert.

Ha van elég tejed akkor csak szopi reggel, délelőtt gyümölcs jó puhára péppé főttrizzsel turmixolva alma barack, vagy csak barack, vagy banán barack, banán meggy, vagy üveges bébikaját. Ebédre főtt burgonya répával, vagy brokkoli burgonya, vagy paradicsom burgonya, cukkini tök burgonya paradicsom. Üveges sütőtök. Pici cukort is tehetsz bele mert az édeset jobban szeretik a babák és hátha akkor megeszik egy adagot. Napi fél liter tejcit kéne szopiznia hogy ne kelljen tápszert, + a gyümölcs és a főzelék.

2010. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Szopi van minden kaja után,meg éjjel is 1x ébred gondolom a fél liter azért csak összejön...

2010. jún. 24. 22:20
 4/6 anonim ***** válasza:

:D Első vagyok. Akkor meg tessék szépen elhagyni azt a tápszert. Szépen szopizik, akkor nincs rá szüksége.

Ki mondta, hogy tegyél tápszert a főzijébe? Esetleg habarás helyett lehet, de az csak később jön, most még csak a sima ízekkel ismerkedjen. Azt add neki, amit megeszik, ízlik neki. A babádra hallgass, ő tudja, hogy mi a jó neki. :D

2010. jún. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak a laktózmentes tápszert kapja vagy a sinlacot is?

Igaz az én kisfiam már elmúlt 1 éves, most kaptunk laktózmentes tápszert+sinlacot.Nekem a doki azt mondta, hogy a főzelékhez meg a gyümölcshöz sinlacot használjak,tápszert csak este és reggel kap.

De valóban 5 hónaposan még én is csak az ízekkel ismertetném.(alma-krumpli,sütőtök-krumpli...stb.ezekbe nem kell tápszer)

2010. jún. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem kap tápszert,mert öklődik tőle. Anyatejes még,csak a főzelékbe szerettem volna tenni neki a tej végett,mert annyi tejet nem tudok lefejni.
2010. jún. 25. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!