Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3naoos láz lehet?

3naoos láz lehet?

Figyelt kérdés

Felnegy 38,5-39,5 re max és nehezen megy le de38ala sosem..vagyis ez van pont 1 napja

Tegnap hajnal 3kor kezdődött.

Viszont olvastam h akkor nem nyugosek a babák? Egyszerűen lázasan..

Na az én fiam nyugos.2 órája fent is van hiaba 38,6 mertanugy 39,5el kelt fel. Nemtudjuk vissza altatni.

Talán túl fáradt.

Holnap megyünk délután az orvoshoz

Igaz ez hogy ha 3 napos láz akkor nem sírnak?


2018. nov. 2. 02:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen, azért van egy pont amikor ad az ember. :)
2018. nov. 2. 19:36
 12/16 Coffelia ***** válasza:

A háromnapos láz sem csak láz, az egy vírus, a lecsengése tipikusan pöttyös kiütésekkel jár, amik elmúlnak pár nap alatt. Mi már csak ekkor tudtuk meg, hogy az volt, de kb. mindenki így jön rá :D

Nálunk az a szokás, hogy max 3 napig lázat csillapítunk, ha a gyerek jól van, és csak akkor megyünk be a dokinénihez, ha nem múlik. Ha ennyi idő alatt megküzdött vele a szervezete, akkor pont jó, hogy nem vittem be rendelésre a többi beteg közé felülfertőződni. Ha meg nem múlt el, akkor jön a gyógyszer. Addig tüneti kezelés és lázcsillapítás.

A mi 3napos lázunk esetében a második éjjel semmire nem ment le a láza, úgyhogy fogtam magam, levetkőztünk félpucérra, és be a takaró alá. A skin to skin kontaktus és a másik test hőmérséklete képes ugyanis szabályozni a lázas testét. Bejött.

2018. nov. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy olyan ember aki megijed.. Csak jó tudni mivan. Ügyeletre nem szaladgál minden szír-szarral. Dokihoz megyünk ha úgy van, de egyszer jártuk megy ügyelettel köszönöm szépen nem kérem. Itthon is tudok lázat csillapítani, itatni, figyelni, almával etetni (kálium szint miatt) amúgy 3 napig tartott a láz és mostanra tele van Ici pici pöttyökkel a teste. Holnap viszem az orvosunkhoz.

Köszi minden választ.

2018. nov. 4. 11:07
 14/16 A kérdező kommentje:

Amúgy 2 nap már mi is hutottuk. Mert 39,8 rol nem ment le. Hajnal 3kor szokásos kád vízbe betettuk és még vártuk míg kihul a víz 33fokra. Fokozatosan szabad hűteni, meg úgy nem kín a babának se. :)

Utana reggelig semmi. 2x volt még laza meg tegnap éjszaka de akkor már magától elmúlt szirup sem kellett se semmi. :) és ma fogadtak a pöttyök.

2018. nov. 4. 11:09
 15/16 Coffelia ***** válasza:
Ha a láz elmúlta után lett pöttyös, akkor szinte biztos, hogy 3napos volt, de majd a doki megmondja.
2018. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is de elviszem azért.
2018. nov. 4. 18:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!