Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult valakivel hogy egy...

Előfordult valakivel hogy egy 15 és fél éves baba testhőmérséklete 35,6- és 36,2 fokra csökkent le?

Figyelt kérdés
Több orvossal is beszéltem, nem tulajdonítanak neki nagyobb problémát. Az egyik szerint éjszaka kicsit meghűlt, pedig nem volt libabőrös sem és hiába bújtam hozzá, nem melegedett fel. A másik kettő szerint nem kell vele foglalkozni. Nem jellemző rá ez az alacsony testhőmérséklet. Eszik, iszik, mozog, nincs hányás és semmi egyéb. 3 hete kapta a 15. havi védőoltást.

2018. nov. 8. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktam mérni a hőjüket, ha nem érzem lázasnak őket. De volt már, hogy azt gondoltam lázasak, mégis ilyen "alacsony" hőmérsékletet mértem. Egy pillanatig nem gondoltam rá, hogy gond lenne. Ez szerintem bőven a jó kategória, látod orvosok is így gondolják. Nem kell vele foglalkozni.
2018. nov. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen mérővel méred és hol?
2018. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"15 és fél éves baba"
2018. nov. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3., köszönöm az észrevételt, 15 és fél hónapos babáról van szó! :)

Néztem digitálissal is a homlokán, ott 35,5 volt; illetve végbélben higanyossal- 36,1- et mutatott, amiből 0,5- öt le kell vonni..

2018. nov. 8. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ember normál maghőmérsékletének (ami a szájban v végbélben mérhető) közelítő értéke 37 fok. Ez nem állandó érték, hanem napszaki (cirkadián) ingadozása van. A legalacsonyabb alvás közben a hajnali órákban (35,8) legmagasabb kora délután (37,5).

Amit a végbélben mérsz, az a maghő, ha a fenti értékekhez hasonlítod, nem kell levonni belőle.


Én tényleg nem akarlak bántani. Az első gyereknél én is sok mindent árgus szemekkel figyeltem, és beképzeltem ezt-azt..., nagyon rossz volt. Ezért is javasolnám, hogy gondold át a hozzáállásodat, mert ezzel így megkeserítheted a mindennapokat. Miért méregeted a hőjét, ha nem lázas? Nem az intenzív osztályon vagytok, ahol monitorozni kell minden paraméterét. Ha 3(!) orvost megkérdeztél, és azt mondják, hogy nem számít, akkor miért nem nyugszol meg? Hogyhogy nem jellemző rá ez a hő? Folyton méred, amióta megszületett? Mérsz egy normál(!) hőt a nyilvánvalóan nem lázas gyerek homlokán, utána még azért a fenékben méréssel is piszkálod...

2018. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem szokásom méregetni. Ha megpuszilja valaki a gyermekét a homlokán, feltűnik ha melegebb vagy épp hűvösebb a gyerkőc. Az alacsony testhőmérséklet sem jó, a lányom pedig mindaddig amíg nem normalizálódott neki, ébren volt és nyöszörgött. Valóban féltem,hisz már majdnem elveszítettem őt, az ilyen élmények után pedig nekem nem megy a "nem foglalkozom vele" hozzáállás. Az egészségügyi problémákba nem szeretnék belefolyni.

Ami pedig azt illeti- a végbélen keresztül mért értékből mindig le kell vonni.

2018. nov. 8. 22:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a maghőmérséklet értékeiről beszélünk (ahogy én tettem), akkor nem kell levonni a végbélben mért hőmérsékletből, csak akkor, ha a köpenyhőmérséklethez akarod viszonyítani, mivel a kettő között nagyjából fél fok szokott lenni az eltérés. Átvered magad, ha levonod, ezzel "átszámítod", mintha köpenyhőmérsékletet mértél volna, majd azokhoz az értékekhez viszonyítod, amiket írtam, mert azok a maghőre vonatkoznak.
2018. nov. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 3 hónaposan hútit kapott, és ahogy méregettem akkor a hőjét, akkor vettük észre, hogy neki meg az átlaghoz képest magas. A doki akkor azt mondta, hogy végbélben sem kell levonni a 0,5 fokot, hanem 37,5-től beszélünk hőemelkedésről - levonás nélkül. Néztek neki vérképet, semmi eltérés nem volt, a doki szerint ritkán, de előfordul, gyakran egy oltás billenti ki, vagy vissza az átlagos tartományba. Most 1,5 éves, már beállt 36,9 körülire.
2018. nov. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!