Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hetes baba szorakoztatasa?

7-8 hetes baba szorakoztatasa?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy szopik között 1-1,5 órát kellene papírforma szerint ébren lenni. Ha ebből 30 perc az evés, hogy lehet kitölteni a maradék időt?


1) Ti mit csináltok az ilyen pici babával amikor ébren van?


2) És ha egyszercsak megint sírni kezd honnan lehet tudni, hogy éhes maradt vagy álmos?


3) Hova teszitek le aludni? Saját kiságy?


Az a bajom, hogy a 7 hetes fiam ejjel 6 órát alszik két részletben (22-05), nappal meg össze-vissza nyűglődik, szopik között kb 20 perceket ha alszik.. lehet h többször teszem mellre mint kellene mert félreértem a fáradtság jeleit :(


Illetve ha lerakom azonnal felébred, ezeket a 20 perceket is csak ölben tudja...


Próbálok türelmes lenni és az első 3 honapban úgy ugrálni ahogyan ő fütyül de kezdek nagyon kimerulni mert tulajdonképpen vecere is csak elszökni tudok nappal mellőle :(


2018. nov. 12. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Követem ha nem gond. Mintha én írtam volna a kérdést...
2018. nov. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Én éneklek neki, járkálok vele mutogatom neki lakást, be sem áll a szám mindent magyarázok. Ha még nem kezd nyűglődni ilyenkor rakom hasra (alvást leszámítva) hogy gyakorolja fejemelgetést, leülök elé motiváljam. Kontrasztos képeket mutogatok neki ilyesmi. Elvagyunk.


Én csak éjszakára rakom kiságyába amúgy lent alszik nappaliban mert ott az életterünk, vagy babakocsiban teraszon.


Én ha elkezd nyüfizni vissza rakom cicire, ha kell neki eszik ha nem nem, aztan lerakom es odabújok mellé amíg elkezd bekómázni. Ha szerencsém van magától elalszik. Ha nem akkor jön B terv, ilyen picinél még nincsenek elvárások.

2018. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem ez a nonstop dumalas a legnehezebb. Totál introvertalt ember vagyok es gyűlölök fecsegni, keveset is beszélek úgy általában... :( Nagyon igyekszem, megtanultam dalokat és mondókákat, de délutánra megorulok tőle, teljesen leszív lelkileg és mentálisan. Szar anyának érzem magam :(


Amúgy ha segítene csinálnám de amikor nyafis akkor semmi nem segít max ha mellre rakom és az is csak kicsi ideig. Meg aggódom, hogy ha minden bajra az a válasz, hogy etetem az neki se jó pszichésen :( És azért is gondolom h túl sokszor rakom mellre mert brutal módon hízik, most heti 330g legutóbb... teljesen szürreális

2018. nov. 12. 08:58
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem kell mondokazni ha nehezen megy. Nyugodtan kommenteld amit csinálsz. Pl. Anya meg picik ha a krumplit, most meghámozza, a héj megy a szemétbe. Beteszem a ruhát a mosogepbe, teszek bele oblitot. Hallgass olyan zenét amit te szeretsz és énekelj ez is sokat számít.


Az én fiam ennyi idősen nem volt ébren szopi után 40 percnél többet, vagy nagyon ritkán. Lassan le teheted jatszoszonyegre, azon is nézelődik

2018. nov. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Ilyenkor már rengeteget volt játszószőnyegen, hason a lányom. Illetve csörgőkkel játszottunk, én ráztam, ő mosolygott, követte a szemével. Napi 2x 1-1,5 órát sétáltunk, pedig téli baba. És nonstop kommentáltam az esemenyeket, kint hagytuk a karácsonyfát is a nappaliban febr. végéig, nézgettük a fényeket, színeket, sokat énekeltem neki.

Hipp-hopp eltelik ez a magatehetetlen időszak, élvezd ki vele! 😊


Egyébként ő sem aludt nélkülem nappal, csak rajtam, szopi után, 5 hónapos koráig. Éjjel fel sem kelt 6 hetes korától, a saját szobájában volt, de nappal letehetetlen volt. Muszáj ilyenkor mérlegelni. Nyilván lehet húzni-halasztani egy pisilést, de nem kell addig eljutni, hogy kellemetlen legyen. Azt a 2 percet kibírja.

2018. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Ne a gyerekdalokat énekeld, hanem kapcsolj be olyan zenét, amit te szeretsz, és azt énekeld, táncolhatsz is miközben teregetsz vagy főzöl. Vidd magaddal ppihenőszékben a lakásban mindenhova. Az enyémek imádták a fürdőben lenni, míg zuhanyoztam. Ha elkezd nyekeregni a pihiszékben, tedd le a földre. Ha ott is, akkor tedd át a nagyágyra, ha tudod felügyelni. Ez nehéz időszak, mert már igényli, hogy történjen valami, de játszani még nem tud. Hamarosan tud majd fogni, és akkor könnyebb lesz. De már most is tehetsz elé kis csörgőt, amikor hason van. Vagy pet palackot valami csörgös dologgal töltve, pl bab vagy száraztészta, jól lezárva, nálunk ez volt a befutó. Ha tudsz, hívj gyakrabban látogatót, jobban elvannak, ha nyüzsi van körülöttük. Az enyémek is ilyenek voltak, én is kínlódtam, nem vagy ettől szar anya. A második gyerekem sokkal jobban elvolt, mert a nagytestvér csinálta körülötte a műsort. Ekkor vált világossá, hogy az elsőt folyton altatni akartam, amikor még nem is volt igazán álmos. Amúgy nem fog neki pszichésen ártani a gyakori szoptatás. :)
2018. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Soha nem énekeltem , vagy mondókáztam , nem vagyok cirkuszi majom én sem bírom az ilyet. Teljesen egészséges okos, folyékonyan beszélő 3,5 évesem van. Én is azt csináltam, hogy mondtam neki mikor mit csinálok , ez meg teljesen ösztönösen jött, egy idő után úgy megszoktam , hogy már akkor is mondtam ha nem volt ott :)


Egyébként meg olyan gyorsan eltelik ez a pár hónap olyan kevés ideig csecsemők, tartsd a kezedben, ölelgesd, fogd amemnyit tudod , hidd el, pár hónap és nem marad majd meg nálad, hanem mindig menni akar. Használd ki!

De úgy csináld , ahogy neked is jó, nem vagy a szolgája , ha utálsz mondókázni ne mondókázz. Klasszikus zenét játszó forgónk volt az ágya fölött , ezt annyira szerette , volt hogy 1 órát is elnézegette, én is nagyon szeretem hallgatni tiszta megnyugtató volt.

Lassan kipróbálhatod a játszószőnyeget is, az enyém még nagyon szeretek pihenőszékben ott lenni ahol vagyok. Aludni ő sem igazán aludt napközben ,háromszor 20 percet.

2018. nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jaj csajok... :( A beszélgetéses tippet nagyon köszi, nem fogom mostantól erőltetni a mondokát meg a többi agyrohasztó dolgot.


Viszont van pihenőszékünk és játszószőnyeg is de egyikben sincs el, sír :/

2018. nov. 12. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!