Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy éltétek túl az első...

Ti hogy éltétek túl az első napokat?

Figyelt kérdés
Ma jöttünk haza a kislányommal a kórházból.És tiszta ideg vagyok h mi hogy lesz itthon. A kórházba ugye megszoktam a dolgokat,meg h ott mindig volt valaki aki segít ha kell. A kiságyába szeretném altatni,szomszéd szobában. Bébiőr,légzésfigyelő van.Mégse fogok tudni aludni. Ti akik szintén így csináltátok hogy aludtatok? Mennyi idő mulva nyugodtatok meg?

2018. nov. 11. 17:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Mi már a szülés napján mentünk haza ( külföld ) , És hiába vagyok diplomás ápoló aki gyerekkórházban dolgozott újszülöttekkel, csecsemőkkel évekig, én is nagyon izgultam az első pár napban, az első éjjel konkrétan nem aludtam semmit ,,hanem néztem, ahogy alszik a kiságyban. Az enyém is kis ágyban aludt az elejétől kezdve azóta is mindig ott alszik, légzésfigyelővel. Viszont a kiságy ami szobánkban volt, mert szoptattam és nem állt szándékomban rohangászni a szobák között.
2018. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%
Öszintén szólva nekem eszembe sem jutott ilyen cirkuszt csinálni, meg nem hecceltem magam fölöslegesen.
2018. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Mire megszületett a lányom 40 órája már nem aludtam, a bent töltött 3 éjszaka összesen 10 órát aludtam, majd a hazaérkezés után 6 órával visszakerültünk a kórházba a gyerekosztályra. Még 3 éjszaka, összesen 9 óra alvással.

Mikor végre 1 hetes korában hazajöhettünk félrebeszéltem a fáradtságtól. És a következő 3 hétben 3 óránként keltegeti kellett (ami néha 30 perc is volt mire felèbredt annyira, hogy egyen) és az etetés + fejés (fejni kellett és cumisüvegezni, mert alig 10-20 ml-t volt ereje kiszívni a mellemből) is volt kb. 1 óra.

Szóval én mindent megadtam volna 2-3 óra egybefüggő alvásért az első hónapban :)

2018. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%
Ja, és megnyugodni sosem fogsz, onnantól kezdve hogy gyereked van végig aggódás lesz az élet. Mindig aggódik az ember valamin, én most például pont azon , hogy a szomszéd a kuka mellé rakja a szemetet, amire éjjel jöhetnek az egerek, és milyen betegséget kaphat el a gyerekem… Hülyeségek ,,de ez már mindig így lesz, hidd el, én sem gondoltam volna egyébként.
2018. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
Nalunk is kulon alszik az elso naptol...egyreszt sokszor fog ebredni, sok idot fogsz a szobajaban tolteni. Masreszt semmi baj nem lesz😊 en csak ugy vagyok nyugodt, meg most is, pedig mar masfel eves, ha semmi sincs az agyaban, plussok meg takaro, meg mindefele diszitoelem, tok ures, halozsakban alszik. Es miota gyerekem van, mar nem alszom olyan melyen. Egyet nyekken es hallom, bebior nelkul is, bar azt is hasznalunk.
2018. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nem mult el a szüléssel jött euforia egy jo darabig.

A szemem szoszerint nem tudtam levenni rola, napjaim joformán maraton szoptatásbol és fejés, altatás, sterilizàlásbol álltak, szerintem a saját nevemet sem tudtam.

Az első sétànàl a bejàrati ajtot tárva nyitva felejtettem


Mi bent maradtunk egy hétig, a csecsemőgondozoktol minden kérdésre választ kaptam, sokat segitettek mindenben, a gyerekorvos A-Z-ig mindent szàjbarágva elmagyarázott, magabiztosan mentem haza, a segítséget is lemondtam.


Az első nehézségek kb 3 honapos koràban ütköztek ki. Itt kezdtem már nem birni a hasfájást, 4 honapos koránan kezdtem azon agyalni hogy szerintem többet sir átlagban mint amennyit nevet, itt kezdtem drasztikus változtatàsba hogy a robotüzemmod amibe kerültem a depiv együtt, ne szoritsa ki a minőségi időt.


Aztàn rájottem hogy egy baba mellett folyamatosan vàltozni kell, epphogy kialakul valami fix, addigra már màs a baba igénye, szélsebesen fejlődnek :)

2018. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%
*szoval az euforiátol nem éreztem fáradtságot, kb 3 honapos koràban borultam ki, jött a depi
2018. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nálam nincs a nagy eufória, inkább az hogy minden rendben legyen vele. Eleget egyen,aludjon ilyesmi. Meg minden cucca rendben legyen,meg legyen. De imádom,csak most olyan nagy a "feladat tudatom" vagy nem tudom. Tápszeres lett sajnos vagy nem...még nem tudom.
2018. nov. 11. 19:53
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi első éjszaka nála aludtunk, atvittuk a matracot az agyunkbol.

Masnaptol külön alszik és azóta is, legzesfigyelo és bebior is van. Nyugi, belejossz. :)

2018. nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kb én is így éreztem első nap, sőt ott álltam a gyerek fölött millió cuccal körülvéve, amit hazahoztunk a kórházból és csak arra tudtam gondolni, hogy vissza akarok menni, mert azt ismerem.

Én az első 6 hétben a gyerekszobában aludtam.

2018. nov. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!