Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít önálló felülésnek?

Rachel Warner kérdése:

Mi számít önálló felülésnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok,kisfiam 2 hét múlva lesz fél éves és hasból már felül,viszont egy ismerősöm azt mondta,hogy önálló ülésnek az számít,ha hasonfekvésből a kezeivel kinyomja magát és úgy ül fel,ez tényleg így van? Vagy az is jó,ha hátonfekvésből húzza fel magát segítség nélkül?

2018. nov. 12. 11:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Okéoké,látom sok a félreértés,nem segítünk neki,direkt ezért tettem fel a kérdést,mert úgy tudom csakis akkor segíthetünk,ha már önállóan is fel tud ülni,addig nem akartam ültetni,amíg nem tudom biztosra,hogy ez annak számít-e. Volt,hogy az etetőszékébe,vagy a pihenőszéknek a szélébe kapaszkodva húzta fel magát,de már olyat is láttam tőle,hogy addig erősködött kapaszkodás nélkül,hogy hanyattfekvésből felült,nem tartott túl sokáig,de valamiért nagyon erőlteti,alapból is utál a hátán feküdni,úgyhogy vagy a hasára fordul,vagy addig erőlködik vörösödő fejjel,míg fel nem ül.
2018. nov. 12. 12:46
 12/15 A kérdező kommentje:
Persze segít a kis kezével,de én direkt nem húzom fel,pont azért,mert nem tudom,mikortól szabad.
2018. nov. 12. 12:56
 13/15 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk oldalra húzta a lábait és úgy ült a hátsójára.Kb egy hét alatt már egyenes háttal és támaszkodás nélkül.

Ha segítség nélkül felül, nem valamibe kapaszkodva(mert az olyan mintha segítenél) hanem mondjuk a szoba közepén egy pléden játszószőnyegen bárhol ahol nincs mibe kapaszkodni akkor már önállóan felül.Amíg van valamibe kapaszkodva csinálja addig az nem önálló felülés és az nem is tesz jót neki.

2018. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem is a kapaszkodás a lényeg itt, hanem hogy teljesen vízszintesből ül fel vagy sem.

Mivel a pihenőszék, döntött etetőszék, babakocsi ad egy ingert, ami kivált egy csecsemőkori reflexet és emiatt törekszik felülni. Ezt hagyni káros.

2018. nov. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Ügyes nagyon a babád :) <3
2018. nov. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!