Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Költözzek vissza anyukámékhoz,...

Költözzek vissza anyukámékhoz, ha ott nagyobb biztonságban érzem magunkat?

Figyelt kérdés

Első babánkat várom, 2 héten belül szülök. Úgy érzem, jobb és egyszerűbb lenne, ha az első hetekben visszaköltöznék a szüleimhez... Ott is lett babaszoba csinálva, megvan még a régi hálószobám, tehát nem a nappaliban kéne éljek a babával. Péntek-szombat-vasárnap pedig jöhetne a férjem is, és együtt lennénk. Sokkal jobb lenne, mint az, hogy én itthon vagyok vele egyedül, és ha bármi baj lesz, azt sem tudom, mit csináljak...


Mármint az első 2 hétben itthon lesz a párom velünk, de utána már később fog hazajönni, délután 6 körül. Vannak barátnőim, de vagy szintén kisbabások, szóval ők nem lehetnek itt, hogy szórakoztassanak, segítségenek, mert nekik is kell gondoskodni a babájukról. Vagy pedig még a gyerekvállalás közelében sincsenek, és nem tudnának segíteni.


Beszéltem erről a párommal, ő azt mondja, hogy döntsek úgy, ahogyan jónak érzem, ettől még igazi család leszünk, és nem érdekli, hogy most pár hétig anyuékhoz kellene mennie miattunk.


2018. nov. 18. 14:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Felnőtt nő vállal gyereket. Az, hogy valaki átjön kicsit segíteni, az rendben van. De hogy elköltözöl azért, hogy ne kelljen vállalnod a felelősséget a saját gyerekedért, nincs rendben! Ha problémáid vannak, pszichológussal beszéld meg, de ne menj vissza gyerekbe és várd, hogy anyuci megoldja, amitől félsz!
2018. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 A kérdező kommentje:
Nem azt kérem, hogy megoldja. Csak hogy az elején segítsen, legyen ott a közelben. Az nem működne, hogy ő költözzön ide, mert nincsen vendégszobánk (az lett megcsinálva babaszobának).
2018. nov. 18. 14:16
 3/80 anonim ***** válasza:
94%
Mások sem szereznek másképp tapasztalatot, mint úgy, hogy csinálják.
2018. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
66%
Hallgass a párodra.
2018. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
93%

Speciel leégne a bőr a képemről, ha a férjem heti 4 nap nem látná a gyerekét és hétvégén utaznia kellene miatta, mert nem vagyok elég magabiztos ahhoz, hogy egyedül ellássak egyetlen szem gyereket reggel 8-tól 6-ig.


Írd össze mitől félsz és tanuld meg előre, mit kell akkor csinálni! De ez nem család, hanem vicc, amit itt leírtál!

2018. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 A kérdező kommentje:

Nem tanulhatom meg előre. Az anyaságot nem egy könyvből, vagy videóról tanulom meg. Ha mondjuk ott fog sírni a kezemben, és semmi nem segít, amit "tanultam", akkor sokra megyek az egésszel.


Nekem nem ég le a bőr a képemről, mivel természetes, hogy most az az első, hogy nekem és a babának jó legyen. Azzal nem leszünk előrébb, ha én itthon leszek tiszta stresszben, és a baba is megérzi majd ezt. Kicsit a stílusodból amúgy nyugodtan visszavehetsz, nem vagyok kíváncsi az ilyen kioktató, nagy megmondó emberekre.

2018. nov. 18. 14:23
 7/80 anonim ***** válasza:
85%

Jajj, bocsánat! Akkor mire vagy kíváncsi, kiscsillag?


Egészséges """ felnőtt nő vagy, lesz egyetlen egészséges gyereked. Feltétlenül segítség kell pelenkát cserélni, mert összedől a ház, ha sír, tényleg! Tudod szerintem sokat nem érsz vele, ha hazamész, anyádnak sem sikerült FELnevelnie egy embert. Másodszor se fogja jobban csinálni.

2018. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
92%

Nem, az anyaságot úgy tanulod meg, hogy vállalod érte a felelősséget, nem pedig hazafutsz anyucihoz.

Röhej amire készülsz.

2018. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
90%

Milyen apa az, akit nem érdekel, hogy nem lesz otthona hét felében a felesége és a gyereke?


Mit gondol egy felnőtt, egészséges férfi, ha a nő, akit feleségének és gyerekei anyjának választott, képtelen ellátni egyetlen gyereket otthon néhány órában, míg hazaér?


Szerencsétlen gyerek! Komolyan mondom! Innen szép győzni!

2018. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem semmivel sem különb dolog, hogyha az anyuka költözik a lányához vagy fordítva :)

Egy család vagytok, összetartoztok.

Nyilván vannak szupermamik, akik mindent megoldanak, de nem minden ember egyforma.

Elsőként megpróbálnám azt az opciót, hogy anyukád költözik hozzátok, ha nem sül, mehetsz te hozzájuk végül is oly' mindegy. Csak sok ki, ha én nem anyuka :)

2018. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!