Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hogy reagált a nagyobb...

Nektek hogy reagált a nagyobb gyerek a kis tesó rá?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva születik meg a második kisfiam, és aggódom, hogy a nagyobb (2,5 éves) mit szól majd ahhoz, mikor hazahozom a kicsit. Persze sokat beszélgetünk a témáról, puszit ad mindig a hasamra, szokott énekelni a tesónak, de aggódom, mit fog ahhoz szólni, amikor már tényleg köztünk lesz. Nálatok hogy volt? Mit reagált a kicsire a nagyobb?

2018. aug. 18. 17:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

Nehéz lesz, bárki bármit is mond. Akkor könnyebb ha mnimum4 év korkülönbség van a két gyerek között.


*mit fog ahhoz szólni, amikor már tényleg köztünk lesz


Azt fogja mondani, hogy vidd vissza ahonnan hoztad:DD

De tényleg.


Amikor már mindkettő nagyobb volt, akkor tudtak már örülni a kistesónak, és babázni, és nem volt teso féltékenység.

Iszonyatosan toleránsnak és nyugodtnak kell lenned, mert lesznek olyan napok amikor nagyon fogsz sírni...

2018. aug. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor felkötöm a gatyám 😊 annyi vigasztal, hogy a férjem itthonról dolgozik, így ketten leszünk velük.
2018. aug. 18. 17:27
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
2+ Akkor egy fokkal könnyebb lesz, de a vidd vissza akkor is elő fog fordulni:DD
2018. aug. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk majdnem 4 év lesz a korkülönbség. A nagy várja a tesót, bár eleinte nem fogadta el,hogy öcsi lesz,és nem hugi,de ezzel már megbékélt,úgy vesszük észre. Viszont akármennyire is várja, mondja,hogy majd ringatja,meg viszi játszótérre, a féltékenység már most ott van. Mindenre azt mondja, hogy nem fogja a kicsivel megosztani. Nem is várjuk el tőle, hogy ezt tegye, sosem mondtuk neki,hogy majd osztoznia kell, de a bébi játékokat már el akartuk a tesónak rendezni, mert neki már nincs szüksége csörgőre,pamut csörgős labdára és babakocsiba akasztható játékokra. De ezeket is csak úgy tudtuk elpakolni,hogy anyukám elvitte,mert mikor úgy próbálkoztunk vele, hogy itthon volt, hatalmas hiszti kerekedett belőle. Még nem született meg, de biztod vagyok benne, hogy a "vidd vissza" szöveg nálunk is el fog párszor hangzani.
2018. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
22 hónap van a nagy kicsik között, imádják egymást mindhárman. Néha van egy kis játékféltékenység a nagy részéről, de ennyi. Mi nagyon kellemesen csalódtunk, mindenkitől a riogatást hallottam én is.
2018. aug. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Szintén 2,5 év van közöttük, nem volt semmi gond. Nézegette, odafeküdt mellé mikor a mi ágyunkra tettük, jött nézni mikor fürdettük, egyszer segített is, ennyi. Soha nem vertük nagy dobra a kicsi érkezését, így számára is természetes volt hogy itt van
2018. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Napra pontosan 2,5 év van a 2 lányom között és teljes az imádat az első pillanattól. A retinámra égett a nagy boldog arca, mikor először látta a picit a kórházban.


Itthon egy-egy sírásnál kérdeztük a nagyot, hogy vissza vigyük e a kicsit, de mindig hevesen tiltakozott.


A játékoknál mi kifejezetten közöltük, hogy igenis osztozkodni kell (a kicsi is ezt tanulja), csak az "alvóka" a saját (nem veszünk még egy tanuló kutyust vagy még 2 doboz duplot) . A normál vitákon kívül semmi gond.

2018. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Uhhh, nagyon jó olvasni jó példákat is, ahol nem volt gond 😀 de gondolom mindez elsősorban a nagytesó habitusától függ.
2018. aug. 18. 18:57
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk még nem született meg a tesó, 3,5 év lesz a különbség, de az én kislányom tök boldogan válogatja a babajátékokat, hogy majd miket ad oda az öcsinek, mondogatja, hogy fogja pelenkázni meg fürdetni, és vele alszik majd :D nagyon édes, nagyon várja, remélem, hogy megmarad ez a lelkesedés, és így fog örülni akkor is, ha már itt lesz a pici. Benne eddig nem merült fel, hogy ne akarna valamit odaadni, sőt, magától mondja, hogy mit ajánl fel a kisbabának.
2018. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%
Fiam 5.5 éves volt mikor érkezett a tesó (lány). Már a terhesség alatt sem igazán érdekelte a téma, néha adott puszit, de tényleg csak nagyon ritkán. Nagyon sokáig távolságtartó volt, jött, kérdezte, nézte a tesót, de kelletr kb. 2 hét, hogy hozzá merjen érni. Utána véget ért az ovi, apa is dolgozott, 3-an voltunk otthon. Én szinte csak a kicsivel tudtam foglalkozni, sokat sírtam emiatt, hogy elhanyagolom a nagyot. Meg is kaptam tőle, hogy csak a kistesóval foglalkozok, meg ilyenek, de soha sem mondta, hogy vigyük vissza. Pár hétig ment ez, nagyon megváltozott a viselkedése, már mindenkit az őrületbe kergetett, akkor leültünk vele beszélgetni. Megértette, természetesen neki is idő kell, hogy megszokja az új helyzetet. Ahogy nőtt a kicsi úgy lett könnyebb, hiszen már nem csak non-stop szoptatásból áll egy nap, többet tudok a fiammal is foglalkozni. Szereti a tesóját, már puszilgatja is, olyan szinten, amit egy majdnem 6 éves fiútól el lehet várni.
2018. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!