Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemsokára 4 hónapos lesz a...

Nemsokára 4 hónapos lesz a babám de egyáltalán nem akar még fordulni. Van tippetek hogy bírhatnám rá?

Figyelt kérdés
El van egy darabig háton vagy hason de csak úgy ha szórakoztatom vagy plüsst rakok elé és elég hamar megunja így is. (max. 10perc) Csak úgy magától nem nézelődik, nincs el, akkor azonnal sír.Más babák olyan jól elnézelődnek, elvannak csak úgy, de az én picúrom nem. Próbálkozást pedig egyáltalán nem látok rajta az oldalt forduláshoz.
2018. nov. 26. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egykorúak a babáink. Én eddig 2szer láttam az enyémet hasra fordulni. Az sem sok. Az oldalára már napi rutin.

Szóval én azzal szoktam neki segíteni, hogy megmutatom, hogyan kell fordulni. A kis csípőjét "meglököm" és átfordul. Ezt naponta t[bbször, hátha ráérez.

2018. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy agyi folyamat, és elég hirtelen szokott jönni. Szinte az agy egyik napról a másikra lesz értt ra, és kiadja az utasítást.


Az elsö legtöbb esetben a hátról hasra fordulás. Felhuzza a a baba a lábait, majd az egész csípöjét elforrdítja, és így kerül hasra. Minél többet ted le, maradj ott, énelekj neki, mutogass érdekes dolgokat.

2018. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, és ne segíts neki. Magától kell majd csinálnia. Amihez nem érett az agya, azt nem tudod neki megtanítani (ezt szerintem mondania kéne minden védőnőnek is). Az enyém ugyan 3,5 hónaposan hasra fordult, de utána az üléssel várt 10 hónapos koráig. Minden gyerek más. Olyat is ismerek, aki 1 évesen kezdett mászni - semmi bajuk sincs.
2018. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2 tanácsom van:


Ne hasonlítgasd a gyereked más gyerekhez. Sem most, sem később.


Türelem: nem kell semmire rábírni, trenírozni. Csinálni fogja magától. Ha valamit nem időben, azt a védőnő jelezni fogja. Addig meg hagyd a saját tempójában fejlődni.

2018. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Három gyerekem van, mindegyiknél meg kellett küzdeni a hason levéssel, percről-perce nyújva a hason (ordítva) töltött időt. Mindegyik 5-6 hónapos kora körül kezdett forgással próbálkozni, amikor kell. Hova sietteted? Örülj, hogy egy darabig elvan hason egyáltalán, a többség azt csinálja a négyhónaposával, amit én, az a jellemző.
2018. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Reggel olvastam mit kellene tudnia a 4hónapos babának, mit fognak kérdezni a státusz vizsgálaton. Akkor ijedtem meg hogy már kellene fordulnia, pedig még tuti nem akar.
2018. nov. 26. 15:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 lányom van! Az első nagyon hamar át fordult, hamar el is indult! A másodiknál sem volt gond az átfordulásal viszont ő elindulni nem akart! 16 hónaposan indult el! Majd érzi a baba neki mikor jó ez vagy az! És igen nem szabad összehasonlítani más gyerekekkel! Hidd el amikor kész rá észre sem veszed és már át is fordult!
2018. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyeneken ne ijedezz. Majd jelzik, ha valami nem ok, és akkor megmondják (orvos/védőnő) hogy mit tudsz tenni.


Fiam a 2 éves státuszon 6 db szót mondott. Nem aggódtam, csak mosolyogtam, amikor kérdezte E/1-ben beszél-e? (ezt az infót előtte már mondtam neki).


Most 5 éves okos, szépen beszél, rendben van. (járni is 15 hónaposan kezdett). Soha semmilyen fejlesztésre nem vittem. Nem is jelezték, hogy kellene.

2018. nov. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6, legkésőbb 7hónapos koráig kell megfordulni egy babának, semmiről se vagytok lekésve. Egy gyógytornász
2018. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!