Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még olyan rajtam kívül...

Van még olyan rajtam kívül aki nem akar gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

27 F vagyok, a barátnőm pedig 25.


A barátnőmmel 5 éve vagyunk együtt,de valószínűleg szét fogunk menni amit nagyon sajnálnák,mert szeretem őt.A probléma az,hogy ő folyton azt mondja,hogy abba korban van,hogy már megházasodna és már a biológiai órája is ketyeg szóval szeretne gyereket is.


A házasság ellen nekem sincs semmi kifogásom évek óta együtt élünk egy kis albérletben és szeretjük is egymást.


Én viszont vele ellentétben nem akarok gyereket,soha nem is akartam.És igen ezt már nem egyszer elmondtam neki sőt a kapcsolat elején is tisztáztam vele anno.


Tudom,hogy ez egy nem mindennapos dolog és a társadalmi normáknak nem megfelelő,hogy ne legyen utódom,de egyszerűen nem szeretnék.


Szóval leegyszerűsítve a kérdést általánosságban,ha nem akarok gyereket ne is számítsak tartós párkapcsolatra?



2018. okt. 12. 12:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

"Szóval leegyszerűsítve a kérdést általánosságban,ha nem akarok gyereket ne is számítsak tartós párkapcsolatra?"


De igen, olyannal, aki hasonlóan gondolja és tervezi a jövőjét, mint te.


Ahogy írtad, itt már az elején tisztáztad vele. Ő 20 évesen még azt hihette, meggondolod magad az évek során.

2018. okt. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Ne rabold az idejét. Semmi baj azzal, hogy nem szeretnél gyereket, a te magánügyed. Viszont ha ő mondogatja és igaza is van, ketyeg az óra, akkor ne szúrj ki vele.

Az, hogy mondtad egyszer, az nem azt jelenti, hogy korrektül meg is beszélted vele. Üljetek le, és mondd el, hogy komolyan gondoltad, ne legyenek hiú reményei.

Tartós párkapcsolatra számíthatsz, ha találsz egy olyan nőt, aki ugyan így gondolkodik. De még te is változhatsz.

2018. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Épp ez az,hogy nem áltatom,nem keltek benne hiú reményeket.


Megtörtént nem is egyszer,hogy leültünk és átbeszéltük ezt a témát.Volt olyan,hogy egy egész estét a gyerekvállalásról beszélgettünk.Én elmondtam miért nem szeretnék ő pedig próbált győzködni.


Alapvetően nem hiszem,hogy ebbe a korban már különösebben változnék.

2018. okt. 12. 12:34
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Hát a baba kategóriában kevesen :)

Egyébként lehet tartós párkapcsolatod olyannal, aki szintén nem akar. De ha vele, gondoljátok át, enged-e valamelyikőtök és akar-e változni vagy jobb, ha elválnak útjaitok.

2018. okt. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

sajnos ez olyan kérdés, amiben a két félnek meg kell egyezni, 100%-ban.

Van bőven olyan nő, aki nem akar gyereket. Csak hát nincs az a jós, aki megmondja, hogy egymásra találtok-e, és hogy szerelem lesz-e belőle.

És még ott a rizikó, hogy az új nő nem változik egyik napról a másikra és akar gyereket. Ez egy nagyon mély ösztönkésztetés a nőknél, van hogy elfojtják, és van, hogy feltör.

Van persze olyan nő is, aki nem akar, és nem elfojtásból, hanem tényleg nem akar.


Röviden tehát a válasz: Nem tudható, mi lesz a sorsod:D:))

2018. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
8%
Szakítsatok és keress egy olyan nőt, aki szintén nem akar, biztos van ilyen, más kérdés, hogy 35 felé már minden nő rájön, hogy nincs sok idő és akkor már akarnak babázni, de hátha találsz egy olyat, aki tényleg nem akar, később sem.
2018. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy már írták, de, egy hozzád hasonlóval vannak esélyeid. A barátnőddel az a gond, hogy győzköd. Sok nő ilyen kis naiv, azt hiszi, hogy a férfiak majd gyökeresen megváltoznak. Lehet, hogy el se tudja képzelni, hogy valaki tényleg soha nem akar gyermeket. Ha nem győzted meg te arról, hogy ez végleges, akkor ez még jelenthet gondot. De ha elfogadta, az is, hiszen az ő vágyai mások s ez egy nőben elég erős tud lenni, mint köztudott.


Vannak azért gyereket semmiképp, soha nem akaró nők, nem egy ilyennel találkoztam már. Úgyhogy ne add fel.

2018. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Persze, nem vagy ezzel egyedül. Én harmincas nő vagyok, soha nem volt bennem az anyai ösztönnek még a nyoma se, nem is lesz, nem is érdekel ki mit gondol erről, nem akarok senkinek megfelelni. Az egyetlen fontos dolog az, hogy a párommal ugyanúgy gondolkozzunk a dologról, mert ez pont egy olyan vízválasztó, amiben nem lehetséges a kompromisszum. Ha biztos vagy magadban, akkor ne húzzátok tovább ezt a kapcsolatot.
2018. okt. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%
Nekem se kéne a legkevésbé se gyerek. Nem áll módomban előteremteni azt a 11 milliárd dollár körüli összeget, amibe egy ilyen kis tündérke felnevelése kerül.
2018. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%
na tessék kérdező, itt van neked a 9-eske - szuper okos nő lehet, jöjjetek össze.
2018. okt. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!