Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sinlac pépet hogyan adjam 4...

Sinlac pépet hogyan adjam 4 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Azért mondta védőnő, mert egyre kevesebb tápszert ivott meg. Így azt mondta 1 étkezést váltsak ki Sinlaccal. Babám hatszor eszik egy nap, korábban 130 ml tápszer volt, mostanra 80-85 ml, olyan mintha megunná, nem érdekelné. Sinlac pép kanalazás jól megy, még csak pár kanállal adtam.

Kérdéseim:

1. Egy étkezés kiváltása az mennyi pép összesen? Úgy értem hány kanállal adjak (tápszeres rózsaszín kanál), vagy hány grammot, hogy egy étkezésnek feleljen meg? Csak kb.-ra írjatok valamit légyszi, hogy Ti mennyit adtok egy adagnak,

állandóan kiöntöm, vagy többet kell csinálnom közben, de addig elmegy a kedve az evéstől és nem tudjuk folytatni.

2. Utána mindenképpen meg kell itatni? Mert ez nem mindig sikerül, ha jóllakik.

3. Ha a többi étkezése tápszer, ahhoz is adjak egy kanál Sinlacot, hogy táplálóbb legyen az a kevés mennyiség, amennyit hajlandó meginni tápszerből, vagy az maradjon a rendes állag, hogy a folyadékot biztosítsam?

4. Napközben vízzel kínáljam többször, ha ugye egy étkezést kiváltok és a többi tápszeres is nekem kevés folyadéknak tűnik?


Ha bármi felmerül még sinlac adagolással kapcsolatban,írjatok légyszi. Első babás anyuka vagyok és úgy látom abból sem a kreatívabb fajta, hajlamos vagyok grammok és könyvek után lenni. Persze közben figyelem baba igényeit, sőt, azt igyekszem legfontosabbnak tekinteni, de aggódok mindig, hogy valami túl sok vagy mostanában azért, hogy túl kevés lesz...



2018. nov. 26. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Annyi pépet adjál amennyit egy evésre szokott enni. Ha 5 kanál tápszer lenne, akkor 5 kanálnyi pép. Előfordul, hogy sok vagy kevés lesz, ne hidd, hogy csak nálad van így, mivel a baba nem tudja megmondani mennyire éhes. :) Fogsz te még kiborogatni nagyon sok kaját, nyugi. :-D


Kínáld meg vízzel, ha nem kéri, nem kéri. Ő ezt tudja.


Ne tegyél a tápszerhez sinlacot. Külön-külön add.


Kínáld meg vízzel, az ártani nem árt, ahogy írtam, majd eldönti kér-e. Ha egyébiránt gyarapszik, jókedvű, szóval általában véve rendben van, akkor nincs gond. Nem kell görcsölni a kaján. (Én is görcsöltem mikor 650-700-at evett meg egy nap, mikor 1 litert kellett volna.) Lehet, hogy most pont megállt a növekedés, és nincs szüksége annyi kajára átmenetileg.


Ja, és még egy utolsó. Ne tömködd neki a vizet, mert rá tud szokni ilyen kényszeres ivásra, vagy hogy fogalmazzak. És akkor ha eltelíti a víz a gyomrát, nem fogja megenni azt sem amit igényelne.

2018. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon jó, hogy ilyen részletesen leírtad nekem!
2018. nov. 26. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!