Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kevés az anyatejem mivel a...

Ha kevés az anyatejem mivel a babámnak megnőtt a tejigénye, hogy egészítsem ki tápszerrel a táplálását?

Figyelt kérdés
2008. nov. 6. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is legyél biztos benne ,hogy a tejtermelésed nem tud igazodni a babád igényeihez,tedd többször cicire,és ha tényleg semmi ,akkor keverj be egy kis tápszert,ha tudod mennyit evett előzőleg a babád ciciből ,akkor csinálj egy 30 ml-t pl és meglátod mennyit eszik.A lényeg,mindig a cici után add a tápszert.
2008. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű!!!Semmiképpen ne hagyd hogy éhezzen, szerintem azt nem szabad, lehet, hogy megrónak érte a szoptatós mamák, de szerintem max. 2 napig hagyd, hogy esetleg kevesebbet egyen, tedd cicre nagyon sokszor, és ha így sem lesz több a tejed, akkor pótolj: hány hónaposak vagytok???egy példa: 4 hónaposan pl. egy baba meg tud enni ha jó húsban van simán 150-180 grammot is. Tehát mérd meg mennyit szopott a gyerkőc és azt vond ki valamelyikből, tehát annyi tápszert érdemes elkészíteni. persze standard módon: 30 ml vízhez egy adagolókanál, 60-hoz 2, 90-hez 3, 120-hoz 4, 150-hez 5, 180-hoz 6 adagolókanál.

És, hogy a tejcsi ilyenkor több legyen: FEJNI KELL!

remélem segítettem valamit!

2008. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szoptass többet, akár óránként, és pár nap alatt beáll a kereslet!!! Ezt várd meg, addig ne adj semmit

Amúgy a dokitól kérj tanácsot szerintem, mint hogy magadtól iylet csinálj.

Ha meg a babád már van legalább 4 hós, inább almát adj, sütőtököt, mint tápot...

2008. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a védőnődet nincs-e a körzetében olyan akinek nagyon sok teje van és adna szívesen.1800Ft/l az ára.Ha szerencséd van akkor hordhatod tőle is és akkor nem kell a tápszer.De az előttem szólónak igaza van fejni kell akkor is ha úgy érzed nincs benne semmi.A more milk kapszula jó tejfokozásra csak egy kicsit borsos az ára, de most a Brendonban akciós.Háha segít, hogy több legyen a tejed.
2008. nov. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a közelben nincs senki, akitől tejet vehetnék. Amúgy bármit teszek, ennél több tejet nem képes termelni a szervezetem. Mindkét mellemből szopizik, és sír, mert nem lakik mindig jól. Próbáltam utána fejni, de tényleg nem jön már semmi tej. Nem szeretném, ha éhezne, bár rosszul érzem magam attól, ha tápszerrel kellene pótolni. Azért érdekelnének a tanácsaitok. Aki eddig írt, annak köszi!!!!!
2008. nov. 7. 09:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam,mondták nem baj ha nem jön tegyem mellre többet.De hogy tegyem ha nincs tej,én picim is csak sírt csak sírt,hiába tettem rá nem jött neki semmi,nem volt türelme fél órákat vagy többet várni hogy legyen,és én sem voltam hajlandó sírni hagyni,úgyhogy tápszerhez nyúltam.-azóta sincs sok tejem de mindig azzal kezdem a kajcit,és utána tápszer,saját magad kitapasztalod mennyi az igénye,és akkor tudni fogod mennyi tápszert kell elkészíteni.Igen azt mondják tedd mellre többet, de neked kell eldönteni van-e értelme várni,és ha vársz lesz .-e tej több vagy sem,és a pici addig mit él át.
2008. nov. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló vagyok!!!nagyon fontos, hogy ne hidd azt, hogy ha tápszert adsz a babádnak, akkor mérget adsz neki. sajnos mostanában átestünk a ló túloldalára és azokat a nőket, azok tápszert adnak a babájuknak(gondolom a többségük muszályból, nem pedig azért mert lusták szoptatni) olyanok a közvélemény számára, mintha mérgeznék a gyereküket. Szerintem az a nagyobb felelőtlenség, ha éheztetjük a gyereket, annak ugyanis lehetnek következményei, a tápszernek nem (kínai eset kivétel :-(. Persze, hogy az anyatejnél nincs jobb, de ha nincs akkor nincs és ki kell pótolni. Ne görcsölj a tápszertől, meglátod, majd pontosan ez alatt fog megnőni a tejcsid és abba is hagyhatod majd a pótlást.
2008. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!