Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tornára küldheti el,...

Milyen tornára küldheti el, miből áll, mennyi ideig? Aggódom. Bővebben lent

Figyelt kérdés
Kisbabám a 3 hónapos védőnői státuszon nem tartotta meg a fejét ülésbe húzva, illetve 45 fokban sem hason fekve. Rengeteget teszem hasra bár nem szereti és nem sokáig bírja, de igyekeztem. Itthon a hátunkon nagyon szépen megtartja a fejecskéjét. Hétfőn majd a dokija megmondja hogyan tovább. Szerintetek? Ez tényleg ennyire gáz? Még nincs 3 hós se. Segíteni fog a gyógytorna? Sok időbe telik az ilyen, mire eredménye van?
2018. dec. 13. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Előbb neurológus kell. Az ő tiszte eldönteni, hogy mekkora gond van és a létező összes kezelés közül, melyiket ajánlott első körben elkezdeni. Beutalót a háziorvos ad.
2018. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Jo hogy 3 hósan orvosokhoz kell járogatnia a drágának.
2018. dec. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Ha még nincs 3 hónapos se, akkor én őszintén nem értem miért ilyen gond hogy rögtön orvoshoz kell vinni. Nem minden baba csinál mindent ugyanakkor. Én fiam sem tartotta meg a fejét 3 honaposan, pedig szorgosan tettem hasra. Majd 4 honaposan kb egyik pillanatról a másikra kinyomta magát 45 fokba. Szerintem meg korai aggódni, és pláne korai hurcigalni gyogytornara, én azért adnék egy pici időt még neki, nem minden baba fejlődik napra pontosan egyformán.
2018. dec. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha úgy érzi a gyerekorvos, hogy tovább kell küldeni akkor jobb ha továbbküldi és igen, inkább lássa egy + orvos, mint mondjuk 10 hósan javítgatni azt amit előbb is lehetett volna.Mi látatlanba nem tudjuk megmondani.Lehet a gyerekorvos el sem küld benneteket, de ha mégis sem történik semmi tragédia.
2018. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"nem minden baba fejlődik napra pontosan egyformán"


Nem, valóban nem. De te látatlanban nem tudod megítélni, hogy a kérdező gyereke is beindul magától, mint a te gyereked, vagy sem. Ezért kell az orvos.

Lányom ugyanitt járt 3 hónaposan. Kiderült, hogy hipotón az izomzata. Tornáztatás nélkül sose hozta volna be a lemaradást. Sőt, a mai napig kell járnunk terápiára, mert még most sem olyan a mozgása, mint egy átlagos gyereknek. 3,5 éves.

2018. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fejét ülésbe húzva egy újszülöttnek is meg kell tartani pár pillanatra. A kisebbik fiamnak sem sikerült. Két hónaposan a védőnő vette észre. A gyerekorvos nem foglalkozott vele. Elvittem Dévény-tornára és 5 alkalom után szépen tartotta. És nem is kéllett azótasem mennünk.Túl feszes volt a hátsó nyakizom.egy darabig nem is rakhattam hasra.
2018. dec. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!