Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol eszik /probalkozik...

Mikortol eszik /probalkozik enni sajat maga kanallal?

Figyelt kérdés
16 honapos de meg nem igazan probaltuk.
2010. jún. 27. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
A fiam 11 hónapos, és folyamatosan gyakoroltatom, hogy egyedül is egyen kanállal. Még nem megy túl ügyesen, de már rájött, hogy ha a szájába teszi, akkor kajához jut:) Már turkálja is kanállal az ételt, remélem, hamarosan használni is fogja tudni rendesen a kanalat.
2010. jún. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lányom 15 hónapos, kb 1 hónapja akar egyedül enni, de nem mindig jön össze. Sokszor ügyesen beletalál a szájába, de még többször a földre. :-)
2010. jún. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hozzátáplálás megkezdése(5,5 hónap) óta minden evésnél adtam a kezébe kanalat. Úgy 8hónapos kora körül kezdett próbálkozni, aztán egyre ügyesebb lett, így 11hónaposan már egyedül evett. Egy hónapja a villát is szépen használja. 16hónapos a lányunk. Néha ha nem olyan nagyon éhes(vagy már jóllakott), akkor szokta kenegetni az etetőszéken, és utána kéri a papírtörlőt hogy letörölje. :o)
2010. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12 és fél hónaposan kezdte kivenni a kezemből a kanalat. Próbálkozik + játszik. Eléggé gáz.
2010. jún. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16 hónapos kisfiam most próbálkozik egyedül, még kevés sikerrel de alakul a dolog. Kanál már 8-9 hós korától van a kezébe.
2010. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15 hónapos korától nem hagyta, hogy etessem. A gond ezzel csak az volt, hogy a kanalat már a szájába tudta tenni, de arra az ételt belekanalazni még nem. Ezért a köv. cselhez folyamodtam: Két kanállal úgy evett, hogy amíg az egyik kanalat a szájába tette, addig én a másikra a köv. falat ételt és odakészítettem neki a tányérja szélére. Annyira tetszett neki, hogy a kiüresedett kanalat nem letette, hanem visszaadta nekem...hogy most cseréljünk, és már vette is fel a következőt. Ez így ment egy hónapig, egyszer csak egyik pillanatról a másikra már nem vette el a kanalat, hanem ő halmozta fel rá az ételt. Most 22 hónapos, és gyönyörűen eszik egyedül, de igazán nem erőltettem.
2010. jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!