Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kólikás babáknak mit tudok...

Kólikás babáknak mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

Tarthatatlan.

Az előbb majdnem megfulladt a sírasba.


2018. dec. 16. 20:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
3hónapos koráig nagyon hasfájós volt a babám. Amivel tudtam kicsit segíteni(mert elmulasztani nem tudod csak enyhíteni) ha nem raktam mellre nagyon gyakran(persze ha nagyon sírt ráraktam) de próbáltam tartani hogy 2,5-3óránként etettem. Biogaia, Espumisant, co_lactase,lábtorna,lábamra fektettem úgy hogy a hasát nyomja a combom. Kólikatartásban cipeltem NAGYON SOKAT. Kitartás, én is számoltam a napokat mikor lesz már 3hónapos! 🙂
2018. dec. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%

Protexin Restore belflora helyreállító probiotikum csecsemoknek.


Ha tényleg te vagy megint a nazzolós kebelcsoda, akkor pedig kivételesen rosszindulat nélkül mondom, hogy a baba mindent megérez és bizony lehet, hogy azért sír mert teljesen zizi vagy. Jó lenne elmenned egy pszichológushoz.

2018. dec. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
39%

A hasfájást okozhatja

- ételérzékenység, pl. tejre, szójára, tojásra, mogyoróra. Ha szoptatsz, akkor ezeket hagyd ki teljesen az étrendedből (apróbetűben se legyenek) legalább egy-két hétig és nézd meg, változik-e. Ha tápszeres, akkor váltsatok tápszert, kérd a gyerekorvos tanácsát.

- kipróbálhattok mindenféle készítmény, amit hasfájós babáknak ajánlanak. Pl. Bio Gaia, Espumisan, Infacol, Gripe water - ezek kiküldik a pukikat, vagy bélflóra-helyreállítás, vagy fizikai eszközök, mint a szélcső, lázmérőzés. És persze sok és hosszú büfiztetés, már kaja közben is, tornáztatás (hassimogatás körkörösen óramutató járásával megegyezően, óvatos bicikliztetés), ha tápszeres olyan cumi, amivel kevesebb levegő megy be, hason altatás, hason hordozás alkarra fektetve.

- és figyelemelterelés énekléssel, járkálgatással.

Ez mind arra is jó, hogy te is tevékeny legyél, megnyugtasd a lelkiismereted, és eltereld a figyelmed, amíg telik az idő és múlik a sírás.

2018. dec. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

nekünk a diéta jött be, a cseppeket mi is próbáltuk, de sokat nem ért


diéta alatt kiszűrtünk néhány alapanyagot, a miénk nagyon érzékeny volt tojásra, tejre.

Csakis semmi-puffasztó kaja volt, gyümölcsöknél is válogattunk.


Szóval párom jó ideig sok mindent nem evett, csakis lájtos kaják, még a kávéba sem rakott tejet és 1 hét alatt nagyjából elmúlt a kólika.


szerintem nagyon hatásos volt, bár tudom, hogy nagyon sokan hülyének néznek minket, szidtak, hogy ilyen egyszerű megoldást bullshitelünk nekik, de amikor sógornő nem aludt 3 hónapot, de káposztát evett karalábéval és csodálkozott, hogy fáj a pici hasa, akkor mi csak meg se szólaljunk, mert nem értünk hozzá és nem azon múlik...

2018. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!