Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kemény mínuszban levihető -e...

Kemény mínuszban levihető -e a baba?

Figyelt kérdés
Kislányom két és fél hónapos . Itt nálunk most -8 fok van. Kérdeztem a védőnőt, -5 alatt inkább ne vigyem, ha megoldható. Igen ám, de kellene boltba mennem, ráadásul a nagyobbik lányomnak karácsonyi műsora lesz az iskolában délután. Ahova babakocsival akartam menni. A férjemet vagy elengedik hamarabb vagy nem. Magyarán csak magamra számíthatok. Szerintetek mit csináljak??

2018. dec. 19. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Tudod, sok olyan hely van, ahol egyrészt a -8 fok még meleg, másrészt a gyereket vinni kell, mert nem lehet hová tenni.

Pl. Németországban, Finnországban, Norvégiában, Svédországban teljesen megszokott az ilyen höfok és senkinek eszébe sem jut, hogy emiatt ne vigye a gyereket a szabadba, és nem csak bevásárolni, hanem legalább egy órás sétára minden nap. Kb -20 fok körül kezdenek azon gondolkodni, hgoy a sétát rövidíteni kellene.

Ennek ellenére ott jóformán ismeretlen dolog a megfázott, náthás gyerek, nagyrészt annak köszönhetöen, mert nem féltik öket agyon.

(A gyereket mint fogalmat itt a születésétöl kezdödöen értem, azaz már pár naposat is kivisznek minden gond nélkül)

2018. dec. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy levihető.
2018. dec. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Bundazsák is van a babakocsiban, jól beöltöztetném. Az a baj, hogy menni kell..csak tudnám miért mondta a védőnő. Remélem nem fázik meg.
2018. dec. 19. 12:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól be van öltöztetve nem fog megfázni ne aggódj! Nekünk amúgy -10 fokot mondott a védőnőnk meg azt, ködben ne vigyem ki mert az nem tesz jót.
2018. dec. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megfázás nem létezik. Minden felsőlégúti megbetegedést kórokozó okoz. Az nem terem a semmiből a hideg levegőben.
2018. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

A védönök többsége el van maradva jópár évvel/évtizeddel.

Én Németországban élek, itt azt javasolják, hogy a gyereket - 15 - 20 fokig nyugodtan ki lehet, söt ki kell vinni, hogy ne betegedjen meg.

Szerintem a védönöt felejtsd el és nyugodtan vidd magaddal a babát.

2018. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!
2018. dec. 19. 13:29
 8/11 anonim ***** válasza:
20%
Inkább a fagyási sérülések miatt nem javasolják hogy kemény minuszokban kivigyük a babát. Illetve hidegben könnyebben kihülnek az arcüregek is. De ha van egy jó bundazsákod és a babakocsi se huzatos, kiviheted. Én is levegőztettem ma a -8fokban, de csak addig amig a pofija meleg volt.
2018. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Visszakerdeztem volna a maradi vedonotol, hogy , hogy nem halt meg ki az emberiseg Skandinaviaban, Oroszorszagban, Izlandon, Kanadaban?

Ahol -30, -40 fokok vannak, csaladonkent 3-4 gyerekkel ?

De azt is mondhatod neki, hogy olvasson utana, hogy Finnorszagban -20 fokig kint altatjak az ovodaban a gyerekeket.


A hidegtol pedig NEM lehet megfazni, a magyar gyerekeknek koztudottan nagyon gyenge az immunrendszere a tuloltoztetes miatt.

2018. dec. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta, hogy -15 fokig nyugodtan vigyem ki.
2018. dec. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!