Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nyom, erölködik a baba...

GabaF1 kérdése:

Miért nyom, erölködik a baba szinte állandóan? Közben miért nincs széklete?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni, a kisfiúnak 7 hetes, hasfájós, anyatejes, ciciből és cumisüvegből is kapja a tejet! Ciciből már a kezdetektől fogva kevesebbet szívott ki, ezért inkább le fejtem a tejet, és cumisüvegből is kapja! Egy ideje azt vettem észre, hogy evés után már a büfiztetés sem megy, mert egyből sírni kezd, és nagyon nyugtalan(ordít, nagyon mohón eszik, szívja be a levegőt es mintha begörcsölne egyből) aludni is nehezen alszik el, napközben is többször fent van, alig alszik( mintha az anyatej erős lenne)! Ezért tápszert kapott csak 1 napig,(nyugottabb volt) nagyon megfogta a székletét, és nem tudott üríteni( 4 evés után semmi széklet, de üvöltött mert gondoljuk kakilni kellett volna neki de nem tudott) meg szélcsöveztük, és úgy tudott csak kakilni( nagyon sűrű májkrém szerű széklete volt) majd felesbe adtuk neki cici után kapott tápszert is, de még így sem tud kakilni csak segítséggel, (pici lázmérővel)de még mindig nyugtalan és nyom folyamatossan( pici levolacot kapott)

Jelen helyzetben megint csak tápszerre álitottak vissza! De akkor megint sűrű lesz a széklet? Egyébként a tápszertől jobban megéhezik többet igényel belőle, anyatejből kb. 7x eszik 1 nap 110ml kb. 3 óránként, és tápszerből pedig 2

óra után megéhezik ugyan ennyi adaggal, de persze nem minden esetben de előfordul, és így meg rengeteget eszik, üríteni pedig nem nagyon tud!

Kap eddig: espumisan, biogaia, lactase comfort

Nem vált be: köményes tea,infacol, grip water, a langyos baba vizet pedig nem ajánlják!

Teljessen tanácstalanok vagyunk, voltunk hasi ultrahangon minden rendben van, a gázokat látták, hogy van benne!

Aki tud segíteni vagy ajánlani jó szakembert az kérjük írjon!

Próbaltam elérni többször Sződy Juditot sikertelenül!

Ha tapasztalatot vagy ajánlani tudnátok valakit aki segíteni tud, nagyon megköszönjük!



#nyom #erőlködés #nyugtalan a baba
2018. dec. 19. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az espumisant és a laktázt minden etetés előtt adod megfelelő mennyiségben?

5 hetesek vagyunk, napközben nálunk sincs kaki csak este meg hajnalban de akkor bőven. Lehet várnod kéne.

2018. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok baba hasfájós, általában 2-3 hetesen kezdődik és 3 hósan fejeződik be. És jellemzően van egy napszak, amit lehet, hogy átsírnak. Az is jellemző, hogy etetésnél kezdenek tekeregni, hiszen az beindítja a bélmozgást. Ha anyatejes, normális, ha híg a széklet, és az is, ha naponta hétszer és az is, ha hetente csak egyszer van. De ha erőlködik, akkor persze kell rajta segíteni lázmérővel vagy szélcsővel, ez nem ördögtől való. Egyébként meg hasznos dolog a pukikra az óvatos körkörös has-simogatás az óramutatóval megegyező irányban, és az óvatos bicikliztetés, behajlított lábak hashoz nyomása. Azt is szeretik ilyenkor ha függőlegesben lehetnek vagy úgynevezett kólika-tartásban, azaz az alkarodra fekteted hason. A figyelem-elterelés is hasznos fájdalom-csillapító, azaz, ha sétálsz vele, énekelsz és hasonlók.

Szerintem ennél az össze-vissza etetésnél mégiscsak jobb lenne kipróbálni újra csak az anyatejet legalább két hétig, de úgy, hogy te diétát tartasz (semmi tejtermék, szója, tojás, mogyoró - apróbetűben sem - és persze ne egyél puffasztó zöldségeket), etetés közben is tartsatok büfi-szünetet és utána is legalább 15-20 percig függőlegesben legyen. Az infacolt vagy espumisant minden etetés előtt add. És a cumi is lehet ludas, ha azzal sok levegőt nyel. Lehetőleg hason altasd. Valami bél-flórapótló készítmény is hasznos lehet, illetve a D-vitamin is okozhat hasfájást (kérdezzetek rá a háziorvosnál).

Ha ez nem válik be, nagyon ritkán van olyan baba, aki mindenféle tejfehérjére érzékeny (tehát nem a laktózra és nem csak a tehéntejre, hanem a "diétás" anyatejre is), nekik speciális tápszer kell (de annak is lehetnek esetleg hátulütői, szóval azért nem érdemes azzal kezdeni).

2018. dec. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!! A te étkezésedre figyelsz? A nagylányommal tapasztalatlan voltam és ettem olyat ami puffasztotta a babát és nagyon fájt a hasa!! Utána mikor figyeltem hogy mit eszek jobb volt..
2018. dec. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A 4. Gyermekem csak anyatejes koráig 6 hós. 7-11 naponta 1x kakilt. Felszívódott az anyatej. Ő is erőlködött közben. Most 8 hós és napi 2x 3 kap szilárd kaját 5-6* szopi.Mást nem iszik. Ne adj neki tápszert. Tornáztasd hogy jöjjön a puki. Melegített ruha pocakra. Majd elmúlik hidd el. Kitartást. S ne felejtsd 1001 más ok miatt is sírhat. Anya tejénél nincs jobb. Főleg neked hogy van. Ilyen tanácsot hogy a tápszer megoldja. Az agyam eldobom!
2018. dec. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4. vagyok. A. 110t ml elég soknak tűnik. Lehet kevesebb is elég lenne vagy többször kevesebbet.
2018. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!