Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan amit megbántál az...

Van olyan amit megbántál az első babádnàl és megfogadtad, hogy a következőnél tuti máshogy fogsz csinálni?

Figyelt kérdés

Például

Biztos,hogy legközelebb:

-Kap cumit/ nem kap cumit

-köztünk alszik /kizárt hogy köztünk

-szoptatom / nem szoptatom

-ha szoptatom akkor igény szerint / legközelebb időre

- felveszem ha sír / hagyom sírni valameddig


Stb stb


Mert,hogy az elsőnél a legjobbat akartad de gyakorlatban már máshogy alakult. ..


2018. dec. 19. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszem figyelembe a család beleszólásait. Az elsővel tök jól ment minden az elejétől, kivéve, hogy nekem állandó lelkiismeret furdalásom volt amiatt, hogy teljesen mást éreztem jónak, mint amit a család nyomott. Vagy amiatt éreztem rosszul magam, hogy ez így nem jó a lányomnak, vagy amiatt, hogy most olyat csinálok, amit "nem szabad". Gondolok itt igen, pont ezekre, amiket említettél, hogy jaj, nehogy vele aludjak, mert elkapatom, de a gyerek igényelte. Ne vegyem ki folyton a kiságyból, de én meg láttam, hogy azt szeretné, engem akar. Ne lógjon ennyit a mellemen, de közben a gyerek meg igényelte. Végül egyébként nekünk bejött az igény szerint, válaszkészen nevelés, pár hét után leküzdöttem magamban ezt a mindenkinek meg akarok felelni kényszert, és onnantól sokkal jobb lett minden. 36 hetes vagyok a másodikkal, az első dolog, amit megfogadtam, hogy a magunk útját járom, és senki nem szólhat bele semmibe.
2018. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az, amit az első írt, hogy nem veszem figyelmebe ennyire a család okoskodásait. Inkább a megérzéseimre hallgatok.
2018. dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. én is ezt akartam írni mint az első. Sokkal magabiztosabb leszek és nem fogok aggódni minden sz@ron, főleg nem a "jobbnál-jobb" kéretlen tanácsokon.

28 hkm

2018. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megbánni nem igazán bántam meg semmit, csak a tapasztalatokat felhasználva gördülékenyebben fogom csinálni a dolgokat a 2. babával.
2018. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném majd sokkal tovább szoptatni, sajnos a fiamat csak 4 hónapig sikerült és bármennyire is hátráltatott bennünket az ő fejlődési sajátosságai, ma már tudom, hogy ezekkel együtt is sikerülhetett volna tovább, de a tájékozatlanság és az információhiány és nem átadás sajnos ide vezetett.

Sokkal inkább fogok a saját megérzéseimre hallgatni. Nem fogok annyit idegeskedni bagatell dolgok miatt. Hónapok kellettek mire el tudtam hagyni az orvosok, védőnők, média és utolsó sorban a család egyes tagjai álltál belém ültetett aggodalmat.

Anya akarok lenni, az első perctől nem pedig egy ideg roncs aki csak végzi a dolgát. Sajnos a kisfiammal az első hónapok inkább az utóbbira voltak jellemzők.

2018. dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem kap cumit, ahogy a nővére sem. A saját ágyában alszik, ahogy a nővére is. Igény szerint szoptatom, ahogy a nővérét is. Amíg nagyon pici, mindig felveszem, ha már látok tudatosságot mögötte - 7-8 hónapos kortól - a hisztit hagyom, csak akkor veszel fel, ha baj van. Ezt is így csináltuk a nagynál is. Őszintén mondom, semmit nem csinálnék máshogy, max gyorsabban, mert nem csak rá kell majd figyelnem, hanem a nagylányra is. 😊
2018. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Óó,igen..

Először is saját ágyba alvás, 10 hónaposan át tudtam szoktatni igaz, de nagyon nehezen, és mai napig ( 2 és fél éves múlt), hajnalba/éjszaka átjön mert anya hiányzik.

Másik hogy biztos nem szoktatnám rá az olyan altatásra a tesót hogy a popóját rázogatom, kisfiamnál volt hogy a karom leszakadt már, volt hogy azt se tudtam hogy fiú vagyok -e vagy lány az éjszaka közepén, de csak járt a kezem mert csak úgy aludt vissza, amikor meg abbahagytam újra mocorgott és sírt, erről volt a legnehezebb leszoktatni.

Harmadik hogy nem engedném hogy a rokonok elvegyék az első időket, nagyon nehéz volt hogy folyton itt volt valaki, de nem akartuk megbántani, ha aludni is tudtam volna vagy pihenni akkor se tudtam mert mindig itt volt valaki már a kórházi léttől fogva. Ezt biztos redukálnám az elején legközelebb.

Többit nem csináltam szarul szerintem.

2018. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Hasonlóan vagyok mint ti. Amúgy én a rokonokat úgy oldom meg,hogy bólogatok,hogy hát persze pontosan mindent úgy csinálok ahogy hallani akarják 😊 és így mindenki boldog

Az biztos viszont,hogy sokat töprengek azon,hogy jól csinálom e amit...Mert a kérdések elbizonytalanítanak

2018. dec. 19. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!