Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes egy külön pelenkázólap...

Érdemes egy külön pelenkázólapot venni a (felültöltős) mosógépre, hogy azon törölgessük meg fürdés után a kicsit?

Figyelt kérdés
A mosógép 1 méterre van a fürdőkádtól, a szobája a pelenkázószekrénnyel pedig mondjuk 5 méterre. Ha bebugyoláljuk, akkor elég, ha csak a szobájában törölgetem meg és öltöztetem fel?
2010. jún. 28. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egy plédet tettem összehajtva a mosógépre, arra a törölközöjét és ott is öltöztetem fel. 5 hós, még épp elfér rajta, bár néha már eléggé ficereg.
2010. jún. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mi körbetekerjük egy törülközővel, amikor kivesszük a kádból, és a szobájában törölgetjük. A mosógép tetejéről félnék, hogy leesik. Nem túl nagy ott a hely.
2010. jún. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én vettem pluszban egy pelenkázó szivacsot, mert olcsó volt. Mi is a felültöltős mosógép tetején használtuk először, amikor még keresztben elfért rajta a babó, és nem ficergett. Kb. 1-2 hónapos koráig, mert utána keresztben már lelógott róla. (nálunk a fal mellett hosszában van a mosógép, panel fürdő) Így utána párom megcserélte: a füdőkádat tesszük a mosógépre, és a kádon lévő rácsra (amire elvileg a fürdőkádat szokták) a pelenkázószivacsot, rá a törölközőt. Ő fürdeti, és ő ott szereti, Én nem tudom a mosogépen fürdetni (ha esetleg nincs itthon a párom, ez kb. eddig. 2-szer fordult elő) mert nekem magas a mosogép. Ebben a melegben meg szeretem is inkább bent törölgetni.


szóval ha látsz olcsón, szerintem vegyél. Mi még azért is vettük, hogy tudjuk vinni, ha megyünk valahova, de még nem vittük sosem, csak fürdésnél használtuk.

2010. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én mindég bebugyolálva vittem be a szobába.
2010. jún. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én két törölközőt teszek alá, de csak addig van ott, amíg megtörlöm, utána megyünk a szobába és ott adom rá a pelust, pizsit
2010. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fürdés a fürdőszobában zajlik az első perctől. A pelenkázó lap (merev hátú) a felültöltős gépen van, azon rendezem a lányom még most is (12 hónapos).

Oda kell figyelni, le ne forduljon, de egyébként elég a hely.

Kivinni akkor nem szerencsés, ha fűtés van a fürdőben. Gondold el, hogy vizesen, törölközőben egy melegebb szobából átmész a hűvösebbe. Neki is rosszul eshet. Én ott csinálnék a fürdőben mindent. A pelenka a mosdó alatti szekrényben van, az ápoló szerek meg a mosógép felett sarokpolcon (gyerekbiztosra rögzítve).

Ja, éjszaka nyisd fel a mosógépet, mert úgy jársz mint én, befülled és penészedik, alig bírtam rendbetenni.

2010. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi kilenc hónapos koráig a szobájában fürdettük, mert nincs kádunk, de kinőtte a kiskádat,így vettem egy jó nagyot.A zuhanyzóba tesszük be, a mellett van a mosógép.Fürdés előtt odakészítem a mosógépre a törölközőt, fürdés után csak betekeri az apja a törölközőbe, de már a szobájában a pelenkázón törli meg öltözteti fel, pelenkázza be.Így mi nem vettünk külön lapot,nem láttam értelmét.Ha bekakál, akkor le szoktam mosni a popóját a csapban,ilyenkor leültetem a csap szélére(beépített mosdó van),leveszem a pelenkát,megmosdatom, betekerem törölközőbe, de csak odabent rendezem el a szobájában.
2010. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát ezen én is dillemáztam. ugyanis a szoba és a fürdő a lakás két ellentétes végén van, végigcsöpögtetnénk a vizet meg a baba is fázna csuromvizesen. a mosógép a mosókonyhában... én egyedül nem tudtam azt kivitelezni, hogy a gyereket tartsam a kádban, majd vegyem ki, de ne fogjam magamhoz mert ugye vizes, viszont tegyem bele a kifogóba. lehet, hogy én vagyok béna, de nekem ehhez a 2 kezem kevés, apa pedig általában nincs még itthon fürdetésre, szóval kettecskén vagyunk.

mi használtan vettünk bababizományiban egy falra szerelhető, lehajtható pelenkázót, ikeából származik, de nem tudom, jó régi lehet. 2.000 ft volt, de nekem nagyon megérte, mert csak lehajtom, megtörölgetem, aztán megyünk a szobába öltözni. majd felhajtom és nem foglalja a helyet sem az amúgy is aprócska fürdőben.

ha meg tudod oldani a bugyolálást, így nyáron biztos nem fog megfázni, ha egyébként sincs melegebb a fürdőben, mint a szobában. de télre szerintem jobb, ha ott öltözteted fel. nem nagy összeg, én vennék a helyedben!

2010. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én csak a pelenkázószivacsot át szoktam vinni a fürdőszobába amikor fürdetünk.Fürdés után vissza a szobájába a pelenkázóra.Ezért szerintem felesleges venni egy másikat.
2010. jún. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!