Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki a babazast...

Van itt olyan aki a babazast nem élvezte de ahogy nagyobb lett egyre jobb lett?

Figyelt kérdés
Mindenki azzal ilyeszteget h ez max rosszabb lesz.
2018. dec. 25. 20:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mert az én kisfiam most lesz 2 éves de valamiben könnyebb mint pici baba korában, de van amiben sokkal nehezebb. Most már nincs annyira rám utalva, szabadabb vagyok úgymond, most viszont az állandó hisztiktől kinlódunk. Nem.beszél még, helyette ordítással, bömböléssel kommunikál ha nem az van és úgy van ahogy akarja. Most próbálom magamat azzal nyugtatni hogy kinövi és akkor majd könnyebb lesz de azt gondolom később majd a következő probléma. De azért ha már beszélni fog és elkezd óvodába járni remélem valamivel tényleg javulni fog a helyzet.
2018. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első fél év volt a legnehezebb. Aztán a 2 éves korig tartó időszakot imádtam. Amióta visszamentem dolgozni, megint nagyon nehéz, de leginkább azért, mert többet szeretnék vele lenni.

Ha ez megnyugtat, a "babázást" én sem élveztem, ahogy egyre nagyobb és okosabb, sokkal jobb és könnyebb minden.

2018. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek egyet a "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gonddal" Nagyon nem élveztem a babakorát, és kb. 6 éves korában mondtam azt, hogy most jó. Elötte csak a problémákat láttam. Ekkor már nem hisztis, és értelmes, okos, lehet vele beszélni, olyanokat játszani, ami nekem is tetszik. Szóval amikor iskolás lett, akkor változott a dolog. Nekem nehéz volt a kiskora...
2018. dec. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem panaszkodtam a babás időkre olyan sokat de sokkal sokkal jobb, hogy 1,5 éves a kisebb gyerek is. Ezt a korszakot nagyon szeretem. :) bár nem könnyebb, de másabb. Meg én a kialvatlanságot viseltem nagyon nehezen, babának mindkettő hasfájós, rosszul alvó, sokat síró babák voltak, ezalatt ne az első 3 hónapot értsd de fruktóz felszívódási zavar van mindkettőnél, a nagyobb elmúlt 1 éves mire felmerült a gyanú, a kicsinél se álltunk le azonnal a gyümölcsökkel, szóval a hozzátáplálás sok zűrt okozott.
2018. dec. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
A fiam imádott baba lenni. Élvezte, hogy kicsi, cuki és mindenki körülrajongja, maximálisan kiszolgálja. Így én is szerettem a babázàst. Szuper kis baba volt, csak akkor sírt, ha éhes volt vagy fáradt. A dackorszakot viszont nagyon nehezen viseltem. A lányom utált baba lenni. Őt nagyon bosszantotta, hogy egy magatehetetlen krumilszsák. Én is utáltam, hogy folyton bömböl. Megspékelve egy dongalábbal. Hetente gipszelés, műtét, gipsz, sín. Fincsi volt. Ráadásul egybe esett a nagy dackorszaka a kicsi nonstop bömbölésével, úgyhogy azt hittem, nem fogom kibírni ép ésszel. Most 2 éves nagy önálló bölcsis a kicsi, és lassan 4 éves nagy bohóc ovis a nagy. Ezerszer könnyebb most, mint 2 éve. Most a szófogadatlanság okoz nehézséget.
2018. dec. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nekem 1 van.

A babazos korszaka nekem se jott be, egyszeruen nem szerettem benne semmit. Ellattam, kiszolgaltam, de en csak a negativ dolgokra fokuszaltam es ragorcsoltem sok aprosagra, amire most mar nem tennem ha elölről kezdenem, igy valoban nem maradt szep emlek a babazas.

Pedig visszagondolva ezerszer konnyebb volt amig kiszolgaltatott helyzetben volt pl. a hisztikorhoz kepest.

Az ovodaskor sem hozott nagy attorest.

Ott kiasangyal, itthon ketszeresen kitombolja magat. Csupa fegyelmezes a mindennapunk. Es hidd el kozel sem fegyelmezem minden kis aprosagert, csak amiert mindenki tenné.

Varom a kisiskolas kort egyelore, hogy még értelmesebb legyen ettol is.

De valamelyest azert könnyebb nagyobbnak: mar ertelmesebb pici korahoz kepest, neha mar hallgat a jozan eszre is, jobban lekoti magat, van tobb szabadidonk, hazimunkat is konnyebb megcsinalni,nekem munkahelyen jo ismet felnottek kozott lennem... stb. Szoval nem tudom konnyebb e idovel. Inkabb más. Nem konnyu ez a szuloseg.

2018. dec. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van, 20, 13, 1.5 évesek.

Mindig nehéz, mindig más a nehéz.

A kamaszkor a legbrutálisabb.

Szerintem a legélvezhetőbb időszak az 3-6 év közt van.

Ha gyereked van sose dőlhetsz hátra.


Kérdezném a nem tudom hányas hozzászóló okos anyukát, hogy lehet leszoktatni az éjjeli kelésről a gyereket?Komolyan...másfél év alatt még egy éjjelt sem aludtunk végig...megpróbálom megtiltani neki, de tényleg...

2018. dec. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
18%
Nevelésen múlik. Én voltam már több családnál au pair, babysitter, és semmi máson nem múlik, csak a nevelésen. A legutóbbi családnál 3 gyerek volt, 9, 11 és 12 évesek és a 3 hónap alatt egyszer sem kellett rájuk szólni. Okosak, szófogadóak voltak, annyi a titka, hogy a szülők következetesek és határozottak, valamint kiegyensúlyozottak. Szabályokat kell szabni és betartatni, jutalmazni és büntetni egyaránt. Azoknál a családoknál, ahol a szülők mindent engedtek a gyerekeknek, vagy mindig rámsózták őket és nem foglalkoztak velük eleget(vagy nem megfelelően), ott szörnyen kezelhetetlenek és hisztisek, önfejűek, irányítgatósak voltak a gyerekek.
2018. dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok, természetesen a babakor nehézségei nem a nevelésen múlnak, az nehéz és kész. De senki nem mondta, hogy az anyaság gyerekjáték lesz :)
2018. dec. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
15 hónapos most a fiam. A hasfájós korszakot nem sírom vissza,mert brutális volt 4 hónapos koráig. Kb. 6 hós volt,amikor egyre jobban össze szoktunk és én is beleszoktam az új szerepembe. Imádom a kis majmom. 😅 Most a csüngök anyán korszaka van, vagy a másik véglet anya hagyjál autózom. 😆 Mikor milyen kedve van. Nyílván mindig nehéz valami egy gyerekkel. Most nekünk nagyon jó lett minden. Igazság szerint nem egy hiszti gépezet, inkább mosolygós játékos. Magában is el tud játszani akár 1 órát is. Van amiért hisztizik,de kitaláltunk egy "büntit" és bevállik. Szóval mi nem sírjuk vissza a baba kort egyáltalán. Aranyos volt és cuki,mikor aludt,de látni,ahogy szenved a hasától megterhelő volt. ☺
2018. dec. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!