Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiütések? Aggódom hogy ez...

Kiütések? Aggódom hogy ez normális e?

Figyelt kérdés
4 hetes babám arcán kiütések jöttek elő amiről úgy gondolom hogy az anyai hormonok miatt.Kis anyatejcsivel kenegettem és picit javult is de a kis vállán és a mellkasán is kijött pár pötty meg a nyaka alatt.
2010. jún. 28. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igaz, az én Babám már nagyobb, de nála is voltak ilyen tünetek. Melegkiütést állapítottak meg. Remélem a Tietek is csak ez. :) Ha nem múlik mutasd meg a dokinéninek.
2010. jún. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

az arcocskáján kicsit javult

de a többi helyen most jönnek ki:(

2010. jún. 28. 17:02
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen a hormonjaidtól jöttek ki, nem kell vele semmit csinálni, főleg nyomkodni nem szabad. Nyomtalanul elmúlik, ahogy ürülnek a hormonjaid, pár hét és nem látszanak majd. Esetleg este, amikor alszik, kevés Neogranormont kenhetsz rá, de ez sem fontos.:)

Boldog babázást!:)

2010. jún. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

de nem baj hogy már nem csak az arcán van?én úgy hallottam hogy amíg csak ott van addig nincs gáz.

A doki szerint ne egyek semmilyen tejterméket és valószínűleg sokat eszik a baba.de ezt csak látatlanban telefonon mondta.

2010. jún. 28. 17:37
 5/11 anonim ***** válasza:
én annó a fürdetőkrémmel kentem a babámnak, doki javasolta, és pár nap alatt elmúlt neki!
2010. jún. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kamillás vízben fürdetni? az nem lehet jó neki? vagy kamillával kicsit lemosni neki?
2010. jún. 28. 18:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kamillától az nem fog elmúlni.
2010. jún. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia!ha kicsi kis pöttyök vannak rajta az valószínűleg nem jelent semmi bajt,mindenesetre én óvatos vagyok a "pöttyökkel",mert amikor 2 hetes volt a babám,helyettes doki jött ki hozzánk(iszonyatosan modortalan volt).azt mondta az anyatejtől van,de pár nap múlva bekerültünk kórházba,mert kiderült,hogy pyoderma,bakteriális fertőzés,és antibiotikumos kezelést kapott...mindenki azt mondta,hogy erős a tejem attól van,de ezek eleinte kis pöttyök voltak,majd egyre nagyobbak,és kisebesedtek,a szélük pedig piros volt,mert gyulladásban voltak...nem áll szándékomban rád ijeszteni,nálatok biztos nem ez van,csak én sajnos elbagatellizáltam,pedig előbb is mehettünk volna...

,

2010. jún. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ezek olyan kis pattanásfélék amiknek fehér a közepük:(
2010. jún. 28. 20:48
 10/11 anonim ***** válasza:

A babámnak is pötyis az arca.Néha előjön, aztán elmúlik.Egy kicsit több tejterméket eszik (9 hónapos), akkor előjön.Érzékeny a tejre.Örökölte.

Sokszor volt különböző okból pöttyös a babám.Gond csak akkor van, ha óráról órára, vagy egyik napról másnapra tele lesz a hasa, nyaka, háta és a pöttyök is megváltoznak.Tehát a színük egyre jobban vörösebb lesz.

Nemcsak a tejtől jöhetnek elő, hanem mondjuk a melegtől is.Az is elég durván szokott (nálunk) kinézni.Arra van egy spec. hintőpor, ha a sima nem segít.Bár a meleg pötyis dolgok az arcon inkább pirosas folt formában jöttek ki a babámon, a teste többi részén pedig határozot pöttyök voltak.

Bocsi!Elkanyarodtam nagyon a tejes pöttyöktől.

Szerintem nem kell aggódnod!

2010. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!