Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A skizofrénia örökölhető?

A skizofrénia örökölhető?

Figyelt kérdés
Férjem nagybátyját 25 éve intézetben kezelik skizofréniával. Jó család... most derült ki, eddig nem is tudtam, hogy az édesanyjának van egy bátyja sose beszéltek róla, most se tőlük tudtam meg. Van egy 2 éves kislányunk, örökölhette a betegséget? Nagyon megijedtem, ráadásul a nagymamája meg halucinál.
2010. jún. 28. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt találtam.

Azt veszem ki belőle, hogy a Ti esetetekben nem örökölhető de olvasd el.

[link]

2010. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Ezt a betegséget ha jól tudom a fiúk öröklik!!
2010. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Remélem tényleg nem örökölte sem a férjem, sem a kislányom.

2010. jún. 28. 18:08
 4/7 anonim ***** válasza:

A skizofrénia kialakulásában genetikai és környezeti hatások játszhatnak szerepet. Még ma is kutatják, hogy egyáltalán öröklődik a betegség vagy csak a hajlam.

Bizonyosan nem lehet megmondani, hogy örökölték-e a betegséget, de nálatok nem egyenes ági fellmenő a beteg, hanem "csak" a szülő testvére, férjed szüleinek semmi baja ha jól értem. Igen kicsi a valószinűsége, hogy skizofrén lesz a lányod.

Az, hogy a nagymamája hallucinál nem csak skizofréniától lehet, nagyon sok betegségben jelennnek meg hallucinációl. nem tudom nála hirtelen jelent-e meg, de ha még nem tették meg akkor ki kéne vizsgáltatni.(tudom ez nem a kérdéshez tartozik, csak nem bírtam elmenni a mondat mellett szó nélkül)

2010. jún. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A nagymama gyógyszeres kezelést kap, ennek ellenére a halucinációit nem tudták megszüntetni.
2010. jún. 28. 19:06
 6/7 anonim válasza:
Örökölhető. A homoszexualitás másod ágon öröklődik. Szerintem a skizofrénia is. De abban nem vagyok biztos. Nem csak a férfiak szenvedhetnek benne, természetesen.
2011. febr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ja, igaz, nem egyenes ágon írtátok. Egyenes ágon örökölhető. Másodágon, hát, kevesebb az esély rá. Ez így igaz.

Az utolsó válaszoló voltam.

2011. febr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!