Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bercel és Benett nevekről...

Bercel és Benett nevekről vélemény?

Figyelt kérdés
Ikreink lesznek Huszár vezetéknévvel.

2019. jan. 2. 13:01
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
A Bercel jó, a Benett nem tetszik. Nagyon távol vannak egymástól stílusban. Javaslom inkább a Beke nevet, ami származásában és stílusában passzol a Bercelhez.
2019. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Minden második kiscigányt Benettnek hívnak, nyugodtan álljatok be a sorba.
2019. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

A Bercel mellé gondoltuk még akár, az Eleket,és a Kevét.

Az tetszene?

2019. jan. 2. 14:18
 14/37 anonim ***** válasza:
84%
Bercel és Keve az tetszik! Az Elek nagypapás, a Benett meg hát, nagyon más stílus.
2019. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
61%

#10 vannak olyan ikrek, akik kimondottan szereznek egyformák lenni.

Szóval ez majd csak később derül ki, mi a jó megoldás.


Én nem adnék ennyire hasonló hangrendű nevet.

Ha már hasonlót szeretnél, akkor

Bercel és Marcel? Berci és Marci

Mondjuk én nem adnék még ilyen hasonló nevet sem.

2019. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
55%

Én is hajlamos lennék rá, hogy hasonló hangzású neveket adjak nekik, ha már ikrek, mert ezzel is kifejezném az összetartozásukat, de az tényleg meggondolandó, hogy amikor messzebbről, vagy rosszabb hallási viszonyok között szólsz nekik, akkor is egyértelműen meg lehessen különböztetni őket, úgyhogy ha már az első választás Bercel, két e-vel, akkor a másik név inkább valami olyan legyen szerintem, amiben csak egy e van, vagy olyan, ami három szótag (vagy legalábbis olyan, ami így becézhető).

Egyébként az Elek szerintem sokkal egyénibb, mint a Benett.

2019. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
84%

Off...


10-es vagyok...

szerintem meg nem egészséges, ha valaki olyan akar lenni, mint valaki más... ez a bizonytalan lelkű tizenéveseknél még oké, akik olyanra vágatják a hajukat, mint a haverjuk, és megveszik ugyanazt a pólót, amit a barátnőjük... de az a normális, ha valaki megtalálja a saját útját, saját stílusát. És bizony, az ikrek hátrányból indulnak, mert őket a környezet sokszor NEM AKARJA ELISMERNI, hogy más-más emberek, egy kalap alá veszik őket. Ezer példát tudnék rá hozni, már csak a saját életünkből is.


Egy másik válaszolónak pedig... kifejezni összetartozásukat... mondok még valamit. Nálunk született egy kistesó is. Sokszor érzékeli, hogy a tesói egykorúak, neki meg nincs ikertestvére. Mi, szülők arra neveljük őket, hogy márpedig ők hárman ugyanolyan testvérek, ugyanúgy szeressék egymást, de így is van elég nehézség.

Nem a névtől lesznek összetartozóak... hanem a családi példaadástól és a szeretetre neveléstől!


De mondom, mindig ezt akarja sulykolni a környezet, hogy de hát ők ketten tesznek ki egyet! Ha nem lesznek nagyon markáns, harcos, önmagukat is védő egyéniségek az ikrek, akkor ez sajnos így is fog maradni felnőtt korukig!

2019. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

A Bercel még elmegy, bár egy falu jut róla az eszembe. A Benett szörnyű.

Annyi szép B betűs férfinév van... De egyébként nem ragaszkodnék, hogy hasonló nevül legyen. Ők két külön személy. Van egy ismerős ikerpár, már 30 fölött vannak, de hálásak, hogy legalább a nevük nem hasonló. Pedig amúgy szeretik egymást.

2019. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
72%

Nekem Ceglédbercel jut eszembe a Bercel névről. Annyira nem vészes. A Benett nem tetszik.

Botond esetleg? A Keve nem rossz.

2019. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
89%

Botondot akartam javasolni én is.

Nálunk a szomszédban a kisfiú Brúnó, az nem is túl gyakori.

2019. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!