Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bercel és Benett nevekről...

Bercel és Benett nevekről vélemény?

Figyelt kérdés
Ikreink lesznek Huszár vezetéknévvel.

2019. jan. 2. 13:01
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
87%
Vannak normális hagyományos nevek is a naptárban.
2019. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk hagyományos neveket.
2019. jan. 2. 13:04
 3/37 anonim ***** válasza:
92%

A Bercel mintha valami régi magyar név lenne, úgy tűnik nekem, a Benett viszont egyértelműen és nagyon idegen eredetű, tehát egyáltalán nem passzolnak egymáshoz...

Akkor már inkább mondjuk Bercel és Bence. :)

2019. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Berceli lakos vagyok :D falu név nekem fura nagyon :D
2019. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Bercel:

Bolgár-török-magyar eredetű, helységnévvé is vált személynév.

Benett:

A Benett latin/angolszász eredetű férfinév. Angol és ír nyelvű területeken elterjedtebb Bennett formában. Ezeken a helyeken vezetéknévként és földrajzi elnevezésként is gyakori.

2019. jan. 2. 13:10
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Bercel tetszik a Benett nem. Mondjuk két ennyire hasonló nevet nem választanék ikreknek.

Bercel és mondjuk Bálint, Botond, Barnabás ha a B betűvnél maradunk.

2019. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon életerő stílusúak, valamelyiket cserélni kéne.

Amúgy nem rosszak, bár nem is tetszenek annyira (nekem meg alapból szóba se jöhetne, a Berecz vezetéknévhez baromi hülyén hangzana :D)

2019. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
87%

Bercel nem egy falu?

Benett elcsépelt.

2019. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi ez a felháborodás a Bercel név miatt. Igen, keresztnévből lett falunév.

Ugyan az, mint a Gyula!

2019. jan. 2. 13:41
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ikrek jöttek elsőnek, egypetéjű fiúk.


Szerintem gondoljátok át újra ezeket a neveket... NAGYON herótjuk lesz attól, hogy ennyire összecsengenek! A magánhangók, a kezdőbetű! Így is a fél gyerekkoruk arról fog szólni, hogy kiharcolják, hogy egyéniségnek kezeljék őket!

Amikor majd elkiáltod magad, hogy Benett! Akkor a távolban játszók egymásra fognak mutogatni, hogy anya neked szólt!!! ja, nem, nekem! vagy mégsem!


Meg amikor a suliban egy kalap alá veszik őket, hogy hát a Benett meg a Bercel, tökmindegy, melyiket hívom, majd jönnek...


Próbáljatok meg már most törekedni az ikreitek MEGKÜLÖNBÖZTETÉSÉRE, névben is!


A mieinknek másféle nevük van, nem öltöztetem őket egyformán, sőt, hagyom, hogy rámutassanak az üzletben meg reggelente, hogy mit viselnek szívesen. Hagytam, hogy más-más hangszert válasszanak, és úgy általában véve meglehessen az egyéniségük.


De a suliban... a tanítónők meg is mondják, hogy hát ők nem tudják őket megkülönböztetni, ezt nagyon utálom, de nem annyira, mint ők! Frusztrálja őket és küzdenek ellene!


Képzeld el a jelenetet, hogy már ovisok vagy sulisok a gyerekeid... és beszélnek róluk, hogy akkor ez most melyik is, hááát, vagy a Benett, vagy a Bercel....


Ha sikerült valamire rávilágítanom, már megérte ennyit írnom! :D Ha nem, akkor pár év múlva nagyon vágni fogod, mit is akartam mondani... jó egészséget nektek! :)

2019. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!