Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gizella névről miba véleményetek?

Gizella névről miba véleményetek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy Gizi mami öreg paraszt nénis.

De ha ettől eltekintünk, szerintem megállja a helyét a mai nevek között is. Most újra divatos az -ella végződésű nevek (Izabella, Mirella..)



2019. jan. 2. 20:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* mi a véleményetek
2019. jan. 2. 20:11
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Nekem az Emília és Amália kategória.... Nem igazán tetszik, inkább idősebb nő jut eszembe róla és a volt óvónénim 38 évvel ezelőtt.

Amúgy vállalható név.

2019. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Gizus becenév cuki :)


Gizella... nem rossz amúgy, szokni kell

2019. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Tavaly ilyenkor ugyan ez volt. Nem unod ezt a névmániát fél óránként??
2019. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

csak addig tűnik öregesnek amig meg nem szokják..

Én is olyat adtam amire sokan mondták hogy ne adjam mert öreges.. (Julianna lett)

Aztán mindenki elfogadta, megszokta. de pl. : soha nem hagytam Julisnak,Juliskânak, Julcsának becėzni..

2019. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#6

Paraszt szó jelentése


Földművelő személy, aki mezőgazdasági munkát végez; aki termőföldön termesztett növényekből és állattartásból él.


A falvakban jórészt parasztok élnek. Sok parasztnak saját földje van.



További részletezés


1. A földműveléssel foglalkozók összessége; a mezőgazdaságban dolgozók együtt.


A vidék fejlődése a paraszton múlik. A mai kor parasztja saját földjét műveli a saját gépeivel.



2. Történelmi: Telkes fölművelő ember a feudalizmus idején, aki a földesúrtól kapott földön gazdálkodott, és neki ezért cserébe különféle kötelezettségekkel tartozott (adófizetés, robot); jobbágy.


A paraszt a középkor végén földesurának termény- és pénzadóval, valamint munkabeli szolgáltatásokkal tartozott. A paraszt a földesúr tulajdonában levő földet is művelte. A paraszt tizeddel adózott az egyháznak is.

2019. jan. 2. 21:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Szép , kedves, kellemes, fiatalos név. Én szeretem ezt a nevet; szívesen viselném.
2019. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem óhatatlanul a gazella jut eszembe róla.
2019. jan. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Azért elég

régies

2019. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szép név... Csak sajnos mindig a gazella jut az eszembe róla. :))
2019. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!