Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után miért akarja...

Szülés után miért akarja minden anya, hogy minden tökéletes legyen?!

Figyelt kérdés

2019. jan. 6. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Mert. Ki szeret szenvedni?

Még most, hogy a másodikat várom és tisztában vagyok, hogy milyen a valóság... még így is reménykedem, hogy most minden "tökéletes" lesz.

2019. jan. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Mert szívás.
2019. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Mi legyen tökéletes? A baba? Az anyuka alakja? Az etetés-alvás?

Lehet a sok "álomszülés-csodababa" filmek teszik, vagy a sok celeb, akik szülés után 2 nappal fitten, karcsún pózolnak....

Én 2 hete szültem. Igen maradt a pocakomból egy kevés (sok), folyik a tejem össze-vissza, a baba nyugodt és aránylag jó alvó, de így is megizzaszt néha, karikás a szemem, és isten tudja mikor jutok el kozmetikushoz, fodrászhoz. DE boldog vagyok és a párom is. Ez a lényeg....

2019. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát én azt hittem ezt arra értik, hogy mindig rend legyen mosott ruha, főtt kaja, boldog baba, (természetesen nekem a legfontosabb a boldog baba) én igyekszem mindent megcsinálni ami a "dolgom" és igazából megnyugtat a tudat, ha minden rendben van... Akkor nem erre vonatkozik a sok tanács hogy "ne akard hogy minden tökéletes legyen...!"?
2019. jan. 6. 10:45
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Hidd el a mosatlan megvár.... de egy babamosolyt nem tudsz visszahozni :D
2019. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akarom, hogy minden tökéletes legyen, de ha retkes a ház, az zavar, ha nincs mit enni az is zavar. Egy sírós baba pedig a legrosszabb :(
2019. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Megint a habcsókos tündérmesék...


Életem legkeményebb és legszrabb időszaka volt a gyerekek születése. Babamosoly...jah.

2019. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Babamosoly... :D Mindjárt lefordulok a székről, úgy röhögök.

A tudatos mosoly kb. 3 hónaposan jön. Addig is túl kell élni valahogy.

A tökéletesség alatt sose a tuszta ruhákat, rendet... értettem. Ez érdekelt a legkevésbé. Amit szeretnék viszont most a másodikkal is (ami nem teljesült az elsőnél): szoptatási, etetési, gyarapodási problémák megúszását, egy eszik-alszik, nem hasfájós, nem durván refluxos babát.

Mivel sokaknak megadatik, szerintem nem lenne nagy kérés.

(első voltam)

2019. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ilyenkor arra számítottak, hogy majd megy minden úgy, mint a baba előtt. Aztán rájönnek, hogy nem lehet csak úgy félrerakni, mint egy háziállatot, mosogatás vagy hajmosás vagy szex idejére. Aki viszont ezt előre tudja, az megtanulja becsülni a kevesebbet is, pl. amit írtak, hogy nem koraszülött, refluxos, fejlesztésre szoruló... stb. baba jutott, vagy hogy a párjuk nem a hibákat keresi rajtuk vagy a kiszolgáláson, és nem hisztizik, hogy miért nincs megnevelve a gyerek, ha nem alszik. Szóval ha nem irreális belül a szuperanyu mérce és szerető, támogató a környezet, azért nem minden anya dől dugájába, sőt élvezni is lehet ezt a korszakot.
2019. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9 és válaszoló tiéd volt a leghasznosabb!

Amúgy kérdezek valamit és úgy jönnek sokan mintha kínoznám a gyereket. Pedig magamról nem is beszéltem :D azért kösz szuperanyuk!!

2019. jan. 6. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!