Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek van tökéletes anya?

Szerintetek van tökéletes anya?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nem kiabál, nem borul ki, nem fog meg erősebben (persze nem bántalmazásra gondolok).

Én már naplót vezetek és abból az látszik, hogy hetente 1 napon ki vagyok idegileg, nincs türelmem, szegény gyereket sokszor leszidom...

2 éves múlt.


2014. máj. 23. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nincs!De mindenki igyekszik,hogy jó anyja legyen a gyermekének,persze ez lehetetlen.

Sokszor engem is kihoz a sodromból a 17 hós lányom.Elképesztő mikre képes.De ettől még nem vagyok szar anya!Mindenkinek vannak nehezebb napjai,ez együtt jár a gyerekneveléssel.Emiatt ne érezd magad rosszul!

2014. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos arra még nem jöttem rá, hogy ez a heti egy nap miért van, de annyira félek, hogy ártok a saját gyerekemnek, hogy sérülni fog, pedig nagyon szeretem, de türelmetlen vagyok.
2014. máj. 23. 13:12
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Alapból nincs olyan, hogy tökéletes, mivel mindenki mást vél annak, szemszög kérdése. Ha lenne sem attól lenne valaki az, mert csak szép és jó minden.
2014. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor csak én agyalok ilyeneken, hogy a másik biztos türelmesebb jobb,sohasem kiabál...
2014. máj. 23. 13:18
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem nincs. Mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, én is, de egy 2 éves azért ki tudja hozni az embert időnként a sodrából, még úgy is, hogy alapvetően egy szófogadó, értelmes gyerekem van, akire általában lehet hatni szép szóval.
2014. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Számomra az a tökéletes aki a lehető legjobb felnőttet neveli a gyerekéből... Mindazon túl, hogy ilyen nyilván nincsen, ha lenne se hiszem, hogy sose borulna ki. Nyilván direkt nem kell leordítani szegény gyerek fejét, de a felnőtté váláshoz szükséges az, hogy lássa anya élete sem fenékig tejfel, neki is vannak érzelmei, ő is tud dühös lenni, stb-stb...
2014. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

szerintem mindenki lehet tökéletes.

persze, emberek vagyunk, hibázunk, türelmetlenek vagyunk, de az életben sosem fogják babusgatni. nem árt, ha ennyit edződik.


én 2.gyerekem születése után jöttem rá, mennyi mindent rosszul csináltam az 1.vel. de úgy érzem, ezen át kellett esni, kapásból nem tudtam volna jobban csnálni.

2014. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Nincs. Ahogy tökéletes szépség, és tökéletes boldogság sincsen. Valahogy azt érzem, hogy ebben a nagy megfelelni vágyásban elvész a lényeg, hogy élvezzük a gyerekeknek ezt az időszakát. Az idegeskedés jó részét is ennek tudom be a tapasztalataim alapján.
2014. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
persze, hogy van! anyósom! (szerinte)
2014. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha ezek a tökéletesség ismérvei, akkor persze, hogy van. Pl. engem semmivel nem lehet kihozni a sodromból, sosem szoktam senkivel kiabálni, nemhogy még Vele, nem borulok ki soha (nyugodt természet vagyok), és nem szoktam erősebben sem megfogni senkit, pláne nem Őt.


De! Nem ezektől tökéletes valaki, szerintem is attól, hogy a lehető legjobb embert neveled a gyerekedből. Okos, szép, jól nevelt, törekvő, toleráns, akármik. Szóval, hogy az értékeid maximálisan átadva egy nálad jobb embert nevelsz fel. Ilyenek pedig sokan vannak!


27 N (1 baba)

2014. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!