Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is kezd kiakadni a tökélet...

Más is kezd kiakadni a tökéletes anya és baba szabályoktól?

Figyelt kérdés

5 hónapos a gyerekem. De már kezdek besokallni, hogy egy nyamvadt kérdést sem tudok normálisan feltenni lassan senkinek, hogy ne kapjak valami negatív visszajelzést...

Mert igen, az én gyerekem 7 hetesen elutasította a cicit, majd 9hetes korára hiába fejtem nem jött több tejem. Erre megkaptam, hogy miért nem fordultam szoptatási tanácsadóhoz...

A gyerek két hónaposan nem szeretett hason lenni, biztos mert baja van... vigyük tornára... ott csak lehúztak rólunk jó sok pénzt majd közölték, hogy semmi baja a gyereknek, elég ha havonta kontrollra visszavisszük... de ugyanakkor rövid a nyelvféke... biztos ezért nem szopott rendesen... hát nekem nem volt elég tejem -.-

4 hónapos elkezdtük vele kóstolgatni az ételeket, mert akárhányszor látott minket enni kb kinézte a szánkból. 5 hónapos és imád enni. De maximálisan figyelek az igényeire. Ha többet kér többet kap, ha nem akar annyit, tápszert kap. Ha azt látom a pelusban, hogy visszaköszönt némi étel, akkor utána kevesebbet kap. De persze azonnal máglyára akarnak sokan küldeni, mert hogy tönkre teszem a gyerekem bélrendszerét..

Csatos hordozónk van, de csak itthon használjuk. És igen, van hogy kifele nézve is beletesszük, mert szereti. Valamikor meg befelé néz, és elalszik benne. Naponta párszor rajtunk van így kisebb nagyobb ideig. Teljesen változó. Miért lenne ettől bármi baja a gyereknek?

Már figyeljük az órát, hogy mikor evett, mennyit evett, húzzuk e még az időt, vagy jöhet e következő adag kaja. Persze azonnal tudom melyik az a sírása, hogy nem lehet már tovább húzni, ő bizony nagyon éhes. Akkor kap enni. Ez miért gond?

Egy hetes korától kezdve, bármelyik ismerősünk felveheti, babusgathatja, játszhat vele. Egy kérésem van. Mosson kezet! Miért ártana ez a gyereknek? 5 hónaposan semmi baja az emberekkel. Akárki jön kitörő örömmel fogadja, az utcán mosolyog ha rámosolyognak.

És még sorolhatnám folyamatosan, miért is vagyok rossz anya... de most komolyan? Múlik ezeken bármi? Nem arról szól ez az egész, hogy szeressük a gyerekünket, tegyünk mert érte mindent, és figyeljünk minden reakciójára, mert nem minden gyerek egyforma? Máshogy fejlődnek, mást látnak, más szüleik vannak! Miért kell elítélni azokat az anyákat, akik nem a nagy könyv szerint nevelnek? Akik jobban hallgatnak az ösztöneikre?



2017. jan. 29. 12:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%

A ne veszélyeztessük az egészségét eléggé ALAP.

Az hogy elutasítod a felhalmozott tudásanyagot és csakazért is módra nevelsz nem törődve, hogy valóban jót teszel-e, nem tesz jóvá.


(És minden 5 hónapos barátságos, az is akit csak az anyja-apja dajkál. A fejlődéslélektan adja meg erre a választ, ha tudnád mi az.)

2017. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%

Egyes megvalaszolta.

Milyen "nyamvadt" kérdést nem tudsz feltenni? Zavar, hogy nem azt mondjak, amit hallani akarsz?

En is kiválasztottam, mit mennyire kövessek, de csakazértisből nem megyek szembe a tanáccsal. Attol, mert a gyerek ennyi idősen "akar" valamit, az nem feltétlenül jo.

Te direkt szembemesz mindennel. Legalábbis a te ösztönöd ezt súgja...

2017. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
52%
Azt en sem ertem, miért ördögtől való a szoptatasi tanácsadó.
2017. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
46%
Egyetértek a korábbi válaszolókkal. Azért van pár átmenet a gyerek egészségének veszelyeztetese és a tökéletes anya fogalma között...
2017. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

mindig minden témában elolvasok száz meg egy feljegyzést, tanácsot, mindent amit csak lehet

meghallgatom édesanyáink nevelési elveit is

és nagyjából száz meg egy féle leírás van mindenről

lehet a kérdésfeltevésemben az írásom kicsit drasztikusra sikeredett, de egyáltalán nem utasítok el mindent a csak azért én akkor is jobban tudom elv alapján

mindig mindenben a legjobbra törekszem a babám érdekében, mindig mindennek utána járok, ha valamiben nem vagyok biztos kérdezek, csak már nem egyszer kaptam meg azonnal a "hát ilyet miért teszel?" nézést, de még kérdést is... miközben amiket felsoroltam azokkal egyetlen egy másodpercig sem tettem rosszat a gyerekemnek

már csak azért sem, mert amiket tettem számtalan más anyuka is megteszi,

pl: 4 hónaposan kóstoltatni, egyes gasztroenterológusok szerint is szabad

ha nem hónapokon át van éjjel nappal kifelé hordozva a baba nem lesz semmi baja... erre pl dokinál kérdeztem kifejezetten rá

és van olyan hogy az anyatejnél sokkal több vitamin jut a tápszer által a babába, ez nem azt jelenti, hogy nem kell szoptatni én is hiszek a szoptatásban, de pl én csak utólag tudtam meg, hogy milyen vitaminokat kellett és nem kellett volna szednem szoptatás alatt


inkább csak abból kezd elegem lenni, hogy mindig mindenki ítélkezik azonnal ahelyett h beszélgetnénk, kedves tanácsokkal látnánk el a másikat

2017. jan. 29. 13:06
 6/25 A kérdező kommentje:
hmm... kíváncsian várom miben is veszélyeztettem a gyerekem egészségét?
2017. jan. 29. 13:13
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

Hany gyereked van? Milyen idős a legnagyobb?

Biztos vagy benne, hogy te csinálod jól?


Három gyermekünk van, 9 éves, 4,5 éves es 3 hónapos a legkisebb.

Igyekszem mindent jól csinálni, utánanézek a dolgoknak, meghallgatok sok tanácsot, hisz a gyerekek sokfélék. A legnagyobb kitűnő tanuló, tisztelettudók, udvariasak, barátságosak.

De sosem mondtam azt hogy én tuti jól nevelem a gyerekem, nem úgy, mint a sok okoskodó. Mert sosem tudhatom, mivé fejlődnek, mit hoz a holnap.


Te milyen tapasztalattal, tudással bírsz, hogy ennyire magabiztos/önhitt vagy?

2017. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Nincs anya a földön, aki ne kapna kéretlen tanácsokat, összevont szemöldököt, bantast, stb., ebben nincs semmi különös. De a te leírásodból nem egy ösztönös, hanem egy öntörvényű anya képe látszik.

Tőlem is ha kérdeztek, hogy ül/mászik-e mar a gyerekem es azt mondtam, meg nem, volt, aki a Dévénnyel jött egyből. Elengedtem a fülem mellett, azóta mászik es ül.

De azt ne magyarázd be magadnak, hogy az anyatejnel van jobb. Mert nincs. De en is felnőttem nélküle. Egy 7-9 hetes baba pedig nem tud ugy dönteni, hogy nem kell neki a cici. Egy kérdést megért volna a dolog legalább.

2017. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
42%

Aranyszabaly: nem kell mas anyara hallgatni mert mindegyik szerint o a legjobb. (Eleg ha elolvasod a valaszokat, foleg a harom gyerekest :/ )

Neveld ahogy jonak latod mert Te erzed ot es nem a netes Piri.

Gyakorira gyereknevelos kerdest kirakni olyan, mint oroszlanketrecbe hust dobni. Raugranak, szetcincaljak, felrenyelik, Te meg eteted....NE. Maris tettel egy szivesseged Neked es babadnak :)

2017. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

hiszek a szoptatásban

s sajnos azért utasította el a cicim, mert rettenetesen neheze jött belőle, 1 órán kellett ahhoz fejnem, hogy két ciciből a táplálékának a felét össze tudjam kaparni

ő pedig mohóbb volt mint ahogy jött volna a cicimből

jó a szoptatási tanácsadós példám talán kicsit sok volt, ott inkább azért voltam ki, mikor ezt a tanácsot kaptam, mert akkor már jóval túl voltam azon hogy tudjak ellene bármi is tenni, hisz addigra már nem volt tejem, és az olyan utólagosan is kéretlen tanács volt


s nem önhitt vagyok

meghallgatom a tanácsokat, el is fogadom őket

utána is olvasok mindennek

egyszerűen csak az zavar, hogy egyre több olyan anyuka van, aki totálisan szörnyű anyának néz, mert hogy nem úgy gondolkodok ahogy ők

és nem a kéretlen tanácsokról van szó, hanem a kéretlen tanácsok stílusáról, és arról hogy nagyon de nagyon el lehet bizonytalanítani jó pár anyukát, miközben nem csinál semmi rosszat

2017. jan. 29. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!