Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez az őrület? "Mert a...

Mentalevélke01 kérdése:

Mi ez az őrület? "Mert a mesék annyira fontosak a gyerekeknek. Részt veszek egy nagyon szép játékban az olvasásért, gyerekeknek. Azoknak a gyerekeknek, akiknek napi 15 percet olvasnak.

Figyelt kérdés

... évi 1000 szóval bővül a szókincsük. Keresek hat szülőt, nagyszülőt, nagybácsit, nagynénit, tanárt, vagy csak valakit, akihez közel áll a gondolat, hogy a gyerekek kulturális fejlődéséhez hozzájáruljon. Az ötlet, hogy egy könyvet kell küldeni egy gyereknek (nevét, címét, korát elküldöm üzenetben). Cserébe 36 könyvet fogsz kapni a saját gyermekednek. Ha érdekel a projekt, írd ide, és megírom a részleteket. Számítok rád, hogy minden résztvevő gyerek megkapja a könyveket!"


Egy újabb piramisjáték?


Valaki kapott már könyvet?


Honnan tudják hova kell küldeni a könyveket?


2019. jan. 9. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Nekem annak tűnik, én biztos nem veszek részt benne, ha eljut hozzám. Megveszem én a gyereknek azt, amiről sejtem, hogy érdekelni fogja, illetve én is úgy gondolom, hogy jó. Inkább 6 valóban hasznos, mint 36 ki tudja mi.
2019. jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Piramisjáték. Évről-évre felröppen, de most a gyerekeket is belekeverték.

Én már több iosmerőst is figyelmeztettem, de a válasz az volt, hogy őt nem érdekli, elküldi a könyvet, nem fog csalódást okozni egy kisgyereknek és reméli, ő is kap. Meg adni jó dolog... persze és kapni is, főként, ha kapunk 36 olyan könyvet, amihez túl kicsi, túl nagy, vagy olyan mocsok, hogy még csak hozzá sem érnék egy boltban. Már ha egyáltalán újat kap és nem valami használ(ha)t(atlan) sz_rt (nem a használt könyvvel van bajom, fele könyvtáram bolhapiacról van). Szóval nem értem, miért jó, ha teli lesz egy polc vadidegenek ízlésének megfelelő, vagy nekik sem megfelelő, ezért továbbküldött könyvekkel.


Azt nem fogják fel, hogy alul MINDIG van 2 szint, aki SEMMIT nem kap...

2019. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Ha jelentkezel, hogy érdekel, akkor ezt küldi az ismerősöd privát üzenetben:


A következő a teendőd, hogy részt vehess ebben a csodaszép játékban:


1) Küldj egy könyvet az 1#-es gyermeknek. Küldheted postán, vagy online rendelésnél veheted közvetlenül neki. 1500-3000 forint legyen legfeljebb, nem az ára, az értéke a lényeg.


2) Másold le a Facebook posztot, amit a falamon láttál, és tedd ki a sajátodra. A cél: találni 6 jelentkezőt.


3. Írd át ezt az üzenetet és küldd el privát üzenetként a 6 jelentkeződnek: töröld ki az 1#-es gyerek adatait és tedd a 2#-es gyereket az 1# helyre. Majd a 2# helyre írd be a saját gyermeked nevét, korát és pontos postacímét.


#1 Gyerek neve (kora, címe)

#2 Gyerek neve (kora, címe)


Ha mindenki részt vesz, hamarosan 36 könyvvel leszel gazdagabb


Szerintem ez egy marhaság, és nem is 36 könyvet kap 1 gyerek, hanem csak 6-ot.. Majd lecseng ez is..

2019. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%

Hát most nem leszek népszerű, de:

Én belementem ès jönnek a könyvek.

Ha vki végigolvassa megkapja a kérdésre a válaszokat, hogy pl honnan tudja kinek hová kell küldeni.

És ha mindenki szerez 6 embert akkor a vége 36.

Nem vagyok naiv, tudom, hogy 36 könyv nem fog érkezni, de én pár darabnak is örülök, meg annak is, hogy eggyel örömet okoztam egy kisgyereknek, meg annak, hogy egy másiknak általam lettek könyvei.

Végül is mennyivel értelmetlenebb ez, mint a néhány éve végigsöpört lámás játék volt? Mégis tuti többen jelentkeztek rá.

2019. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez már évek óta megy a neten, csak mindig más szöveggel, de ugyanezt kell csinálni. Nagyon sok szülőt hallottam már panaszkodni, hogy vagy nem kapott semmit, vagy hulladék minőséget.

Én már csak azért sem vennék ebben részt, mert hiába tudja valaki a gyerekem korát, attól még nem biztos, hogy olyan könyvet választ, ami neki tetszeni fog. Meg azért én elég erősen szelektálok, hogy tényleg JÓ könyveink legyenek itthon. Annyi ótvar hülyeség van a gyerekszekcióban, hogy borzasztó. Persze van sok jó könyv is, de jut mindegyikre legalább tíz pocsék, összetákolt förtelem. Annak meg mi értelme, ha kap a gyerek egy rakás olyan könyvet, ami vagy minőségében nem oké, vagy csak szimplán nem érdekli, esetleg már megvan neki? De ugyanígy könnyen lehet, hogy én is olyan könyvet küldenék másnak, ami nekik nem tetszik.

2019. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!