Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent a 9 hónapos kisfiam...

Mit jelent a 9 hónapos kisfiamnak a véreredményében az, hogy az MCV értéke továbbra is alacsony?

Figyelt kérdés
Minden hónapban küldenek vérvételre, és a jövő hónapban, már a haematologiára hívnak! Nagy a baj?
2010. jún. 29. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Átlagos sejttérfogat (angolul Mean Corpuscular Volume – MCV)

Csökkent MCV esetén a VVT-k kisebbek az átlagosnál (mikrociták), ilyen vashiányos vérszegénységében és talasszémiákban fordul elő.

2010. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy látom te értesz hozzá! Ha elköldöm neked az utolsó vérképét, elmagyaráznád nekem, mert voltam a gyerek orvosnál, és semmi jóval nem kecsektetett!!
2010. jún. 29. 13:30
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

nem értek hozzá csak szeretnék segiteni és magam is szenvedtem olyan szintü vérszegénységben hogy már a hematológiára küldtek csak azt felejtették el az orvosok hogy abban és az azt megelőző hónapban 12 kémcsőnyi vért vettek le talán emiatt. De kimagyaráztam hogy ha most ott megint levesznek 7 nagykémcsőnyit - teljes vérkép - attól nem lesz több vérem.... szóval megúsztam de kaptam intravénás vasat... - nem volt kellemes-

szóval nem értek hozzá de a HGB haemoglobin szint eltérését és a FE szabad vas szint eltérését figyeld hogy mennyivel kevesebb és próbáld kieszközölni hogy ahhelyett hogy tűpárnának néznék a gyermeket inkább adjanak neki vasszirupot vagy tablettát és számolni kell vele hogy hosszú a felszivódási és teljes beépülési ideje.


Minden jót a kisfiadnak legyél vérmes!!!

2010. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ezt a honlapot azért mentsd el mert jó a leletmagyarázásban ... nekem már régóta megvan. ( épp az előzmények miatt)


[link]

2010. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Na most nagyon parázom. Most olvastam az egyik oldalon, hogy a leukémia tünete is lehet!!!
2010. jún. 29. 13:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne a legrosszabbra gondolj!!!


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

2010. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hátha jársz még erre kérdező! Hogy van a kisfia? Mennyire volt alacsony Nektek? Nekünk 79,1 lett amire azt mondta a gyerekorvos,h még jó, de gyermekkori vérszegénységre utal. Sajnos refluxos a kisfiam, így majd csak ha abból kigyógyul akar neki B12 vitamint és Folsavat adni. Kíváncsi lennék,h nálatok mennyire volt alacsony és hogy-hogy vagytok!
2012. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!