Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez? 5 hós kislányomon kb.1...

Mi ez? 5 hós kislányomon kb.1 hónapja a hajlataiban vörös folt van. Ami hol jobb, hol rosszabb. Ezenkívül vöröses pettyes foltok vannak az egész testén.

Figyelt kérdés
A doktornő és a védőnő azt mondja atópiás dermatitis és kinövi, de szerintem ők se biztosak benne! Mit tehetnék? Volt nektek ilyen? Aggódom hogy fáj neki és maradandó lesz!
2010. jún. 29. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Atopiás dermatitises gyerek anyukája vagyok.

Először is mihamarabb vidd el gyerek bőrgyógyászhoz! Ha tudod, akkor olyanhoz, aki foglalkozik ekcémás gyerekekkel.

Csak és kizárólag gyógyszertári termékeket használj: fürdető, popsikenőcs. Sampon Babé lehet, ha muszáj.

Kóstolgat már a babád?

Ha lehet, ne izzadjon, az rossz a bőrének.

Kinövi... Jó esetben igen, de mi már 13 éve kínlódunk vele :(

2010. jún. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy tényleg ekcéma, az én fiamon is ilyen idősen jött ki. Gyermekbőrgyógyászaton biztosat tudnak mondani. Ha ekcéma, akkor kezelni kell, folyamatosan testápolózni, és a foltokat speciális krémmel kenni. Fájni nem fáj, viszont ha bedurran valamitől, például a fiamnak a szeles időjárástól, akkor nagyon tud viszketni. Nekünk is azt mondták, hogy kinőheti, de még mindig van rajta három folt, ami szerintem már meg is marad:( 19 hónapos.
2010. jún. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint.

A bőrgyógyász nagyon fontos most is és a későbbiekre gondolva is!


Fájni nem fáj, max. viszket, de helyileg lehet kezelni, és ha szükséges gyógyszerrel is.

Nehéz vele együtt élni, de meg lehet tanulni.


Tartós betegség, tehát közgyógy-igazolvány, emelt családi pótlék jár majd, ha nem múlik el, de ehhez is szakorvos kell. Mi pár évet elszúrtunk, mert nem a megfelelő orvos kezelte :P Remélem, elmúlik a kislányodon!

Kérdezz, ha tudok segítek.

2010. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a második vagyok. Bocs, hogy közbekérdezek, de nekünk nem mondták, hogy tartós betegségnek számít. Azt sem mondták a Heim Pálban, hogy vissza kellene járnunk. A gyerekorvos ellenőrzi a fiam bőrét, és ha kell felírja a krémeket.
2010. jún. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyen piros pöttyös vakarózós voltam gyerekkoromban, volt amikor véresre vakartam a hajlataimat, mármint a kezemet és a hátul a térdemnél. Úgy emlékszem, hogy alsós koromban még bőven vakaróztam, de később már elmúlt. Azóta sem jött elő szerencsére. Úgyhogy van esély rá, hogy elmúlik. A kisfiam is örökölte a szerencsétlen bőrömet, úgyhogy őt is kenegetni kell, a doki írt fel neki tök jó kenőcsöt, de még így is 1200,- forint volt egy kis tubus.
2010. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ekcéma. Sensitive mosószer, ecetes viz öblitő helyett, kűlön mosd a ruháit, ne etesd citrusfélékkel és hüvelyesekkel, kerüld jó darabig a tehéntejet, pamut ruhákat adj rá, minden este alapos krémezés fürdés után, csak gyógyszertári fürdetőkrém és babé sampon, se gabi, se johnson, meg ilyenek, mert rettentő allergènek. A babakori ekcéma kinőhető probléma. Ha odafigyelsz, tünetmentes lehet.
2010. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért: milyen krémet használtok a piros foltokra? Az én kislányomnak a fültövénél van és állandóan vakarja. Babe testápoló jó rá? Ajánlották a Halicar nevű homeopátiásat is? Melyik jó?
2010. jún. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15:26-os vagyok. A dokival írasd fel, az a legjobb. A többi nekünk csak ideig-óráig használt, aztán ugyanolyan lett. Ami a doki felírt, egy nap alatt levitte róla a pöttyöket és egy nap csak egyszer kell bekenni.
2010. jún. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az atópiás dermatitis tartós betegség, szakorvos kell hozzá, hogy megállapítsa, és javasolja az emelt családi pótlékot. Többezres kenőcsök és gyógyszerek vannak a tünetek enyhítésére, ezért jó a közgyógy-igazolvány. 3 éves kor felett Gyes jár 10 éves korig.

Mindezt nekünk "elfelejtették" mondani, sajnos nem a megfelelő orvosokhoz jártunk. És mulya is voltam, hiszen hallottam róla, de nem mertem rákérdezni, magam sem hittem, hogy emiatt tényleg Gyest adnak meg emelt családit. Pedig de. Kérdezzetek rá a gyermek bőrgyógyászaton!

Évente van felülvizsgálat, negyedévente ellenőrzés.


De leginkább azt kívánom, hogy hamar múljon el!!! Legyetek szerencsésebbek, mint mi, és nője ki gyorsan!!!

2010. jún. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tegnapi 17:43-nak: szerintem ne használj rá Babét meg ilyesmit, hanem gyermek bőrgyógyásszal írass rá megfelelő kenőcsöt. Ha szteroidosat kaptok, pontosan tartsd be az használati utasítást! (persze a többinél is)

És ne használjatok illatosított kozmetikumokat. Figyeld meg, ha melege van, akkor jön ki jobban, nem?

2010. jún. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!