Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, ha egy 6 hónapos...

Az normális, ha egy 6 hónapos baba annyira 'nyugodt', elvan egész nap, 'mintha ott sem lenne'?

Figyelt kérdés
Az enyém is fél éves, de Őt minden érdekli, fel akarja fedezni a világot. Az a baba, akiről a kérdés szól, egész nap elvan egy hang nélkül a kiságyában, bárhogy jó neki. Nekem gyanús, hogy ez nem normális már, és valami gond lehet Vele...
2019. jan. 18. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Egész nap van időd bámulni más gyerekét?
2019. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%
Tenyleg furcsa, nalunk is van 3 baba a csaladban de mindegyik ilyen kis felfedezo. Ettol meg nem hinnem hogy baj lenne mivel az orvos mar eszre vette volna, gondolom
2019. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Biztos, hogy nem normális. Enni kér a baba? Vagy etetik? Szemkontaktust felveszi? Figyel a hangok irányába?
2019. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy sikerült a lényeget kiragadni a kérdésemből... Ezért kár volt bepötyögni a betűket...

De ha ennyire érdekel ez a részlet, hát elárulom: természetesen nincs időm más gyerekét egész nap figyelni; viszont gyakran beszélgetünk az anyukájával; főleg a gyerekeinkről. Aggódom értük, mert nagyon nagy problémák voltak náluk a terhesség során, és a születés után...


Na, így már elégedett vagy?!

2019. jan. 18. 14:48
 5/17 A kérdező kommentje:
Természetesen az 1. válaszolónak szólt au előző. A többieknek köszönöm, hogy válaszoltatok!
2019. jan. 18. 14:50
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Hát ez nincs kifejtve rendesen :) mi az hogy egész nap elvan?

Nekem a második gyerekem volt ilyen nyugis típus mindig mondom is a férjemnek hogy legjobb időszaka volt az életunknek :) túl voltunk a kezdeti gyakori evés éjjeli ebredesek hasfajas időszakan, éjjel aludt nappal is kétszer közte pedig esküszöm szinte sose sírt.

Elgugyoreszett magában a jatszoszonyegen vagy kiságyban vagy babakocsiban... Forogni tudott még csak addigra.

Utána persze megtanult mászni na onnantól már nem volt nyugalom nyilván mindent kipakolt stb. Később pedig olyan másfél éves korától szépen nyitogatta a szárnyait,kezdődött dackorszak és azóta is egy határozott, önervenyesito, sokat beszélő kiscsaj, kissé szélsőséges érzelmekkel. 8 éves. De ezt hat hónaposan meg nem mondta volna senki.

2019. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
6 os vagyok, bárhogy jó neki még erre reagálnék, ha ki vannak elégítve a szükségletei maradéktalanul akkor lehet nincs miért sírjon
2019. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
2. Vagyok. Most jutott eszembe hogy nehany napja olvastam egy cikket, ott azt irtak hogy ha a baba vagy akar 2-3 eves gyermek maga ele mereng, nem reagal es nem erdeklodik az utalhat szellemi fogyatekossagra is. Persze ne legyen ez, de nagyon meg kellene figyelni a baba viselkedeset, en sem lattam meg kisbabat akit ne erdekelt volna semmi, de az orvos elvileg eszre kellene hogy vegye.
2019. jan. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem is az a baj, hogy nem sír, hanem az, hogy igazán nem is érdeklődik. Pl. ha az én babámat beteszem nappal a kiságyába, tuti, hogy minden érdekelni fogja, még akkor is, ha egy db játékot sem teszek be. Ha mást nem, hát elkezdi lebontani a rácsvédőt.

Őt meg beteszik a kiságyba, és egy hang nélkül elvan, csak fekszik és nézelődik.

2019. jan. 18. 14:56
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Ha csak ennyi akkor az nem hinnem hogy baj. Az a baj ha mar semmire nem reagal.
2019. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!