Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Mit tegyek? Kihez...

S. O. S. Mit tegyek? Kihez forduljak segítségért?

Figyelt kérdés

A sztori röviden annyi, hogy anyukám vett egy házat, amiben mi lakunk, mivel ő külföldön dolgozik, és ritkán jár haza (évente 3-4szer 1 hétre). A párom, a 9 hónapos fiam és én lakunk így itt, neki pedig van egy szobája, amibe lakik, ha hazajön. Az neki van fenntartva, az ő holmija van benne.

Most úgy néz ki a dolog, hogy kibékíthetetlenül összevesztünk, és nekünk innen menni kell. Szerencsére van hova mennünk. Viszont, mivel mi lakunk itt, ezért úgy volt logikus, hogy a közüzemi számlákat a nevünkre írattuk, jobban mondva a párom nevén van minden. Ezt ha átíratjuk az anyám nevére, márpedig a miénken nem maradhat, akkor az eddigi fogyasztást ki kell fizetni. Ami nagyon sok, most ennyi pénzt nem tudok honnan előkeríteni. És sajnos már az ehavi csekkekkel is el vagyok maradva. (Ez az egyik oka, amiért összevesztünk, a másik, hogy nem fizeti a ház törlesztőrészleteit, amit mi sem tudunk miből kifizetni, és a bank elárverezi a házat, ha így marad, de neki most más a fontosabb, nem ez, mert a pasijának kell autót venni).

Így most kb. ahogy számoltam, durván olyan 150-200ezer ft lesz a közüzemi számlák tisztázása. De nem fogom tudni miből kifizetni...


2010. jún. 29. 20:24
 1/9 A kérdező kommentje:

Az önkormányzat nem tud segíteni, mert árvíz súlytotta településen lakunk (minket nem érintett, de sok szomszédot igen, meg a falu nagy részét is), így most minden pénz elment az árvízkárosultakra, meg most kezdik a gátak megújítását, fejlesztését.

A szolgáltatókat pedig nem érdekli az én anyagi problémám, ki kell fizetnem átíratáskor a rám eső részt, részletfizetést erre nem adnak. :(

Nagyon el vagyok keseredve. Nem elég, hogy elveszítettem az édesanyámat, még a béka feneke alá is kerülök.

Anyósomék sem tudnak segíteni, ők is nagyon kis pénzecskéből élnek, apám megint csak nem tud segíteni, szóval rokonságból sincs segítség.

Próbálom magam tartani, már csak a fiam miatt is, de piszkosul fáj.

2010. jún. 29. 20:27
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Kérj a szolgáltatókról részletfizetést.
2010. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos pedig a számlákat fizetni kell.

Én elhiszem hogy nehéz és minden olyan drága de nekem sem segít senki,pedig nekem is van gyerekem és mégis muszáj vagyok valahogy az önkormányzat segítsége nélkül boldogulni.

Ha mindenki odamenne aki nem tudja fizetni a számláit...

2010. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nehéz helyzet.

Az átírásnál anyukádnak is személyesen jelen kell lenni.

Keresd fel a Családsgítőt,vagy a Gyáhivatalt. Ha pénzt nem si tudnak,adni,de tudnak segíteni a szolgáltatókkal való egyezkedésben.

Ha nem fizettek,akkor a szolgáltatók bírósághoz fordulnak,

a kigyenlítésig kamatot számolnak fel,és ha a Bíróság megítéli a tartozást,akkor a fizetéseteket is letilthatják.

Egy ismerősöm járt így.

2010. jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem is azt mondtam, hogy az önkormányzat segítsen. Eddig is megoldottuk, de most váratlanul jött, hogy a saját anyám kirakott a házból, mert épp nem 15én fizettem be a csekkeket, hanem ezen a héten fogom. Ő sajnos nem fizetni a ház törlesztő részletét, amiért egyértelműen kiraknának a házból, viszont így mi megyünk el hamarabb, mielőtt ez bekövetkezne. A számlák átíratása miatt vagyunk gondban, mert eddig ugye átalány díjat fizettünk mindenre, amire a különbözetet jó esetben év végén kellett kifizetni, de most fog kelleni kifizetni, és tudom, hogy ezalatt a fél év alatt többet fogyasztottunk, mint az átalány. Mivel elég rossz idők voltak, és még múlt héten is fűteni kellett a fiamra, mikor pedig melegebb volt, akkor pedig többször fürdettem le egy nap, mert nem bírta...
2010. jún. 29. 20:46
 6/9 A kérdező kommentje:
És szerencsére anyukámnak nem kell jelen lennie átíratáskor, mert mivel nincs itthon, így majd valakit megbíz, hogy az ő nevére kerüljenek a számlák. Egyébként mikor ide jöttünk, akkor is interneten keresztül intéztem minden számla átíratását, és nem kellett hozzá a párom, mikor kijöttek az órákat bevizsgálni, hogy mennyivel vettem át. Csak csináltak egy jegyzőkönyvet, hogy mennyin áll az óra és kész.
2010. jún. 29. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jobbat nem tudok mondani, de nincs véletlenül valami amit pénzé tudtok tenni? És ha rendeződik az anyagi helyzetetek akkor vennétek helyette másikat?Sajnos a szolgáltatók tényleg nem nézik hogy nektek mi a jó. Remélem sikerül ezt átvészelnetek!
2010. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánatot kérek a durva megállapításért : ha "leíratod" az órát, akkor valóban fizetned kell. Ha írásban felmondod a szolgáltatóval a szerződést és nem fizetsz, akkor a tartozást az ingatlanra fogják ráterhelni és a tulajdonostól hajtják be.

Ergo : írsz a szolgáltatóknak,hogy részedről vége, nem fizeted be a csekket és ismeretlen helyre távozol...Idő, míg a végrehajtást elindítják, ha ügyesek vagytok, az alatt az idő alatt rendezhetitek a tartozást.

Még egyszer bocsánat, hogy ilyen gonoszságot írtam !

2010. jún. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. A családsegítőbe bemegyek, hátha tudnak segíteni a részletfizetési kérelemben. Egyedül a villany az, ami tudom, hogy több, mint amit fogyasztottunk, mert a gáz több van bediktálva, mint a tényleges fogyasztás. Meg talán a víz, de azt is többre állíttattuk be. A villany viszont tudom, hogy kevesebb a kifizetett "óraállás", mint a tényleges fogyasztás.

Itt nem az a lényeg, hogy nem akarunk fizetni, mert ki fogjuk fizetni, csak most 2 hét alatt nem tudok 100ezret összeszedni.

2010. jún. 30. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!