Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kóstoltassam babámmal...

Hogyan kóstoltassam babámmal az uborkát? Lereszelve, vagy turmixolva, főzve, vagy nyersen, hogyan szoktátok?

Figyelt kérdés
Nem kígyóuborkánk van itthon jelenleg, hanem olyan pici, amit kovászosnak szoktak általában elrakni, ezt is lehet adni Neki? Milyen ételekkel együtt adjátok? 10 hónapos a lányom.
2010. jún. 29. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Jó istenem, turmixolt uborka. Tuti kihánynám....

Hát ha rám hallgatsz akkor csak szeleteket vágj neki NYERSEN, aztán vagy megkóstolja vagy nem.

2010. jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyersen próbáltam neki adni, de nem ízlett neki, aztán 1 évesen kapott a tejfölös húst tésztával én üveges bolti savanyú uborkával ettem, láttam rajta hogy megkóstolná, adtam neki igen ízlett neki, meg is evett egy egészet felkarikázva, semmi baja nem volt utánna, azóta ha husi van mindig kap mellé, imádja! Most 15 hónapos, reggelihez vágok magamnak uborkát, vesz belőle beleharap de kiköpi.Kínáldd vele, az ízével had ismerkedjen hátha bejön neki.
2010. jún. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
első válaszolónak: fog nélkül elég nehéz lenne nem turmixolva oda adni! Eléggé kemény az uborka ahhoz, hogy az ínyével, vagy akár a nyelvével elnyammogja, szétnyomkodja.
2010. jún. 29. 21:30
 4/9 anonim ***** válasza:

azt lehet nem olvastam, de akkor sem gusztusos turmixolva.

Adj neki mást, az ubit meg megkóstolja ha lesz foga.

2010. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
bocsi, nem írtam oda, hogy nincs foga!!
2010. jún. 29. 21:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, mi még nem próbáltuk, de szerintem nincs semmi baj a turmixszal, botmixerezéssel. Én a cukkini és a brokkoli levest is úgy szoktam sűríteni magunknak, hogy kiveszem a felét, és botmixerezem. Semmivel sem más az uborka szerintem pépesítve, mint bármelyik más zöldség. Én megfőzném, és valami más zöldséggel együtt pépesíteném. (mondjuk tökkel, most ez jutott eszembe)
2010. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van egy táblázatom, aszerint 7 hónapos kortól lehet adni főzve, 1 éves kortól nyersen is. (Mondjuk én nem támaszkodom mindenben erre a táblázatra, mert néhány dologban az ellentétét írja, amit a védőnő mond.) Én már mernék ennyi idősen nyersen is adni, meghámozva és lereszelve készíteném el.
2010. jún. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meghámozva lereszelném pici só kiskanál joghurt, és ebéd mellé adnám pl, krumplit pici pörkölttel turmixolnám és a kanálra raknék ubisalit is neki. Vagy húslevesből répa husi és amellé.
2010. jún. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Reszelve?

Én tzatzikit csináltam ,abban kóstolta először. (csak az övé nem volt erősre fűszerezve).

10-11 hónapos lehetett.

2010. jún. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!