Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan véditek a babát az...

Hogyan véditek a babát az állatszőrtől?

Figyelt kérdés

Akinél cica vagy rövid szőrű kutyus van, hogy véditek az újszülöttet a szőrtől?

Heti 2-3x porszívózok, mindig tisztaság van, sőt nagyon igényes vagyok a tisztaságra, de ugye vedlési időszakban a nem lehet teljesen szőrmentes a lakás. És a gyereket se lehet hermetikusan elzárni...


2019. jan. 21. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
A gyereket nem lehet elzárni, de az állatot le lehet rekeszteni úgy, hogy ne menjen az újszülött közelébe.
2019. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Leginkább sehogy, a kutya (hosszúszőrű) le van tiltva a szőnyegekről mert ott a gyerek javarészt meg onnan a legnehezebb takarítani. Mást nem tudsz csinálni, esetleg ne engedd a helységbe ahol a gyerek mászkál a földön. A gyakori porszívózás sem árthat ahogy írtad.
2019. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem felesleges ennyire rágörcsölni. A babaszoba/sarok/ágy (attól függ nyilván, ki mekkora lakásban él) tabu persze, ez alap, de a rendszeres takarítás, a heti 2-3 porszívózás +felmosás szerintem teljesen jó. Ennél többet szerintem felesleges.

Nálunk mondjuk van robotporszívó, vedlési időszakban szoktam használni kétnaponta, de az tényleg csak annyira jó, hogy ne szálljon a szőr, ha épp nem jutok a porszívóig, szóval nem váltja ki a takarítást (szerintem).


De az úristenszőrszálkerültagyerekre hozzáállás szerintem többet árt, mint használ, egyrészt ha állatok mellett nő fel a baba, az csak jót tesz az immunrendszerének (megfelelő higiénia mellett, ahogy írtam). Másrészt ahogy a gyereknek is tanulnia kell majd az állatokkal való bánást idősebb korában, úgy a házikedvencnek is tanulnia kell a rangsort, hogy hogyan viszonyuljon az új jövevényhez, és a durva tiltás csak féltékenységet, ezáltal viselkedési problémát szül. Nem egymás mellett, hanem együtt kell élniük neki is.

2019. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem kb. addig, amíg a gyerek nem négykézlábal és eszik össze-vissza mindent a földről, érdemes elkülöníteni őket (teljesen úgysem fog menni, hiszen minimum a te ruhádon, bútorokon úgyis megkapja a szőröket). 8-9 hós kortól meg már úgysem lehet majd. De nem árt a fokozatosság, újszülöttet még azért ne nyalja képen vagy másszon az ágyába :)
2019. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Leginkább úgy, hogy a kutyát/macskát nem engedjük a lakásba, mert nem oda való. Ettől még jól elvan a kutyával a gyerek, és éri szőr, de nyilvan nem annyi, mintha nonszop benn lenne a kutya, főleg, hogy a mien hosszúszőrű...
2019. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Többet takarítok, van külön ágytakaró a kutyáknak és külön a babának, ha az ágyunkra teszem. A kiságyába értelemszerűen nem másznak bele, az egyik sarok pedig babaráccsal körbe van kerítve, Ida nem mehetnek be a kutyák, az a pici “szobája”. Ha nagyobb lesz nem tudom majd kivédeni, ez van.
2019. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy :D

De volt olyan is, hogy az én hosszú hajszálamat húztam ki a lányom fenekéből, ehhez képest némi kutyaszőr semmiség :)

2 naponta porszívózok és minden este felmosom a nappalit, konyhát, de így is van mindig kutyaszőr.

Ez természetes, kutyás családnál mindig van szőr, ez ezzel jár.

Nálunk a kutya meg van nevelve, nem nyalogat minket ( ezt utálom, tiltva van), nem jön fel bútorokra, nem ugrál fel sehova, mégis száll a szőr.

3 havonta féreghajtózom, 4-5 havonta lefürdetem, Soha nem volt senkinek baja tőle, mindkét lányom a kutyánkba kapaszkodott amint megtanultak felállni.

2019. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!