Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy véditek ki, hogy a fogzó...

Hogy véditek ki, hogy a fogzó baba kezét mindenki végignyalja, megfogja?

Figyelt kérdés
Már második gyerkőcünk a Kicsi, de a kedves célzásokból nem értenek az emberek...
2016. nov. 8. 11:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Egész nap a szájába van a keze.
2016. nov. 8. 11:55
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Nem igazán értem..attól félsz, hogy ha mások megpuszilják a kezét vagy megfogdossák, a baba meg a szájába veszi, akkor fertőzést kaphat? Vagy mire gondoltál?


Erős immunrendszerű babánál ez nem fog problémát okozni.

2016. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos én sem tudtam teljesen elkerülni a fogdosós embereket, de a határozott és udvarias kérés működött a legjobban. "A lábát simogasd meg, kérlek, a kezét folyton bekapja a baba!" A gyerekek toleránsabbak voltak. A felnőttek gyakran meglepődtek, megsértődtek vagy kijelentették, hogy az ő kezük tiszta. Szerencsére olyanok is voltak, akik előbb megkérdezték, hogy megsimogathatják-e a babát. Velük egyszerűbb volt megbeszélni, hova nyúlhatnak. Én a fejét se szerettem, ha fogdossák a gyerekemnek. Annyi embert láttam az utcán kutyát, macskát fogdosni, nem tudhatom, ki mit tapogatott korábban. Nem is értem, miért kell egy kisbabát folyton piszkálni. Én is csak engedéllyel és kézmosás után nyúlok más babájához.
2016. nov. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdekes! Nálunk soha nem kellett ezért szólni!

Még a gyerekekre is rászóltam a szülei h egy babának nem fogdossuk a kezét és a feje tetejére.

Persze a nagyok, keresztszülők mindig szétpusziltàk őt, a kezét is, de engem ez nem zavart különösebben.

2016. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Unalmas.. mármint nem te kérdező, hanem állandóan szajkózni és még én vagyok a túl parás.

Nagyszülőknek is el lett mondva hogy megérkeznek kézmosás és utána unokázás, megtörtént 2 alkalom után újra elmondani, azóta már megy nekik.

Most itt van vírusidőszak, baba keze folyton a szájába, miért nem lehet a kobakját, puszilni mért kell folyton a kezét piszkálni és puszilni?

Nagyon gáz azokat oktatni akik engem oktattak még pár éve de most mit tudok csinálni? Egészség fontosabb mindennél.

És pont most van abba az időszakba mikor a vele született immunitás csökken (6 hónapos kor) és kialakul a saját immunrendszere. De még egészséges felnőtt is megbetegedhet puszizkodástól, főleg hogy lappangó időszakba terjed a legjobban a vírus.

2016. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugy hogy megkerem azokat akik simogatjak a babam kezet, hogy legyenek kedvesek kezet mosni elotte. Mi a baj ezzel?

Nyilvan ha az utcan fogdossa ossze xy neni bacsi akkor eleve raszolok, hogy nem kene.

2016. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!