Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Depressziós lettem? Mi a fene...

Depressziós lettem? Mi a fene történik velem?

Figyelt kérdés
5 hónapos kislányom van akit egyszerűen imádok. De amikor elkezd egyfolytában sírni és hiába csinálok akármit csak sír olyankor úgy érzem megbolondulok. Kimozdulni nem tudtam az 5 hónap alatt szinte semmit, most meg annyit se tudok mivel férjem javítsa a házat hogy beköltözzünk. Hogy valami baba mama klubbokba járjuk kilőve mivel nagyon messze van a város babakocsival.. De viszont valamit kéne tennem olyan jó anya akartam volna lenni erre olyan gondolataim vannak sokszor hogy szívesen összepakolnék és elmennék a semmibe. Nem értem miért vannak ilyen gondolataim..
2019. jan. 28. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem normális hogy így gondolkozol, 5 hónap bezártság után én is kilennék nagyon..

Nincs akire rá tudnád bízni akár 1-2 órára? Te addig elmész kozmetikushoz, masszázsra vagy valami relaxációs programra. Vásárolgatni, kávézni vagy valami..

Akár apuka is vigyázhatna rá egy nap, amíg te barátnőzöl vagy valami.

Hiába javitja a házat ha te otthon szenvedsz bezárva a gondolataiddal, amire beköltöztök megkattansz.

Egy kettes program is jó lenne, mozi vagy vacsi kettesben.


Mi fiunk is 4 hós, de minden héten kimozdulunk itthonról egy nap min 2 órára! Falun élünk, a város 1 óra útra van, de szombatonként este elmegyünk egyet vacsizni, színházba vagy moziba

Vasárnap pedig felváltva vagy ő megy a barátaival valamerre vagy én a barátnőkkel egyet sütizni.

És közben mi is házat építünk egyébként, de könyörgöm, a depresszió és a bezártság érzete szerintem előrébb való minthogy le legyen meszelve a konyha..


Hiába a szép ház ha lelkileg offon van az ember.


Valahogy old meg, hogy egyedül gyerek nélkül kikapcsolódj, illetve hogy a pároddal is kikapcsolódj néha.


Tesó, nagyi, keresztszülő, bébiszitter..

2019. jan. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nem depresszió (ami miatt orvoshoz kéne járnod), csak egy hullámvölgy, rossz kedv a körülmények (fáradtság, magány) miatt, mert a babádat hiába szereted nagyon, azért nem felnőtt társaság, és egy nyűgös nap vele elég stresszes is, lévén csak átérzed a baját, miközben tehetetlenül meg akarsz felelni is neki, meg az elképzelt szuperanyu énednek is. Természetes, hogy belefárad néha az ember a mókuskerékbe is és úgy érzi, nincs kedve, ereje semmihez, közben arról álmodozik, hogy mi minden mást csinálhatna. (És még január vége is van, hideg, és sok a sötét...) Munkából is ilyenkor szeretnének az dolgozók szabadságra menni, de a saját család mellől ugye "gáz" lenne. Ha a pároddal is alig vagytok hármasban legalább, mert ő munka után meg hétvégén rohan építkezni, hát az is rátehet erősen egy lapáttal. (Ha így van, tisztázzátok sürgősen, hogy ki mit bír.) Vagy erőt veszel magadon vagy segítséget kérsz... vagy jó pár hónapig, évig marad minden ugyanígy, és abba már tényleg bele lehet őrülni.

Helyben nincs semmi, ahová a gyerekkel a hónod alatt is el tudsz menni? Nincsenek ott rokonaitok, barátaitok? Nincs bármi olyan tevékenység, ami kikapcsolna és legyőzve a kifogásokat, megoldható babával is? (Én pl. alkalmanként rajzszakkörre jártam, míg babakocsiban aludt :), ez persze sokszor hamvába holt és mérgelődős kísérlet volt, mert felébredt, de kb. felerészben azért összejött, és ha nem, hát még akkor is legalább valami céllal indultunk el, beszélgettem és kicsit hasonló érdeklődésű felnőttek között voltam.) Egyébként meg apa is lehet, még ha szoptatsz is, heti 1-2 órára néha a gyerekkel - hidd el, mindkettőjüknek nagyon hasznos. (Hidd el, 8 hós kora körül, amikor már pár centiről kell követned egész nap, mert folyton elesik és rámol ill. kitör rajta a szeparációs szorongás, ami miatt még pisilni sem mehetsz el riadófújás nélkül, sajnos sokkal nehezebb lesz "lepasszolni" , és jól jön, ha legalább az apját jobban ismeri, meg az is őt.) Addig te meg kicsit "lelépsz a semmibe", ha meg gáz van, felhív és hazamész, addig kibírják. Ötletként meg pl. skype ingyen van, ha van bárki barátnőd, aki hiányzik vagy az anyukád, de a távolság miatt nem elérhető, hát az okos telefonodra jobb híjján ilyen távkapcsolatban szervezhetsz magadnak, akár séta vagy házimunka közbenre társaságot.

2019. jan. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

En is ugyan igy erzek sajnos..🙁 Es nekem mar nagyobb is egy eves,de azota fenall ez a helyzet.Nincs kire hagynom,nem tudok eljutni sehova sem egyedul (a bolton kivul az is max 25p).Semmi kikapcsolodasom,nagyon kimerult es faradt vagyok.Senkire nem szamithatok,es a parom sem ert meg.Teljesen megvagyok orulve.Egyik pillanatban boldog vagyok nagyon,hogy van egy szep egeszseges gyerekem a masik pillanatban ram tor a siras es tiszta idegbeteg leszek.

Varostol messze lakunk,probaltam mar baba-mama klubbot is..de sokat kell utazni..csalad is messze lakik..baratnom sincs a kozelben☹️

2019. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Kedves utolsó akkor nem vagyok egyedül.. Olyan jó hogy még bent van a baba akkor mindenki azt mondja minden nap jön babázni stb. Megszületik mindenki kilép a képből. Az apjának is oda adom meg meg sem fürdöttem már szalad hogy nem tud mit csinálni.. Pedig ő volt nagyon rajta hogy gyereket akar, azután hirtelen nekem kellett felnőni a feladathoz..
2019. jan. 28. 10:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan dobd néha "mélyvízbe" apát :) Egyiküknek sem lesz baja tőle. A baba jobban megismeri, ő is a babát, ha lesz is épp egy kis sírás, mert valami nem a megszokott módon vagy nem elég gyorsan történik, abból is csak tanulni fognak, a párod pedig jobban fogja értékelni a te munkádat.
2019. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem bírom a gyerekbőgést, 5 perc után teljesen kivagyok tőle, szerencsére nem sokat csinálja a kislányom, szerintem azért olyan idegesítő, hogy már szinte fizikai fájdalmat okoz, mert anyaként azonnal segíteni akar az ember és ha nem tud, akkor a tehetetlenség miatt lesz ez a rossz érzés. A többiről az a véleményem, hogy mindenképpen ki kellene mozdulnotok, a babának és neked sem jó ez az otthonülés.
2019. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van. Ki szoktunk menni a levegőre minden nap csak mivel hideg van max fél órát. Nem nyűg nekem csak egyszerűen nem is tudom elmagyarazni mit érzek. Fáradt vagyok már nagyon, megindultak a szemfogai ezért sír olyan sokat, viszont egyik gél sem segít, mikor már nagyon kivagyok adok neki kúpot. Igazából az a bajom szerintem hogy férjem is este bedől az ágyba és alszik. Tudom hogy dolgozik és nehéz neki de megérthetné hogy nekem is az.Ha nem alszom egész éjszaka utána nekem is egész nap teljesítenem kell a gyerekkel. Pláne mikor úgy alszik a kislány egész éjszaka hogy mire leteszem a fejem már sír. Lehet az is hogy a megértés hiányzik. Mikor a fejemhez vágja anyósom is hogy úgyis egész nap otthon vagy mit nyavajogsz... Ne haragudjatok nincs kivel beszélgetnem és most kijött minden..
2019. jan. 28. 12:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Beszélned kellene a férjeddel. Egy felnőtt ember igényeit nem elégíti ki az, hogy egész nap egy csecsemővel gagyog, kell a felnőtt társaság is, úgy hogy kapja össze magát és este legyen veled, nézzetek filmet, beszélgessetek. Persze az én férjem se nagyon érti ezt meg, de attól még így kellene lennie.
2019. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!