Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől zöld a széklete?

Mitől zöld a széklete?

Figyelt kérdés

11 hetes babámnak zöld a széklete. Tegnap kezdődött délután akkor nagyon sötétzöld volt. Után majdnem sárga és utána megint zöld. Ma kétszer volt kakija az egyik világosabb a másik sötétebb zöld.

Mitől lehet ez? Kizárólagos anya tejes.

És más tünete nincs. Eszik rendesen, nincs láza, nem nyűgös.

(A védő nő nem válaszol, ha nem javul holnap délután van orvos akkor tudom elhinni.)



2019. jan. 29. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Valamilyen enyhe rothasztó baktérium szaporodott el.
2019. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mit evett?
2019. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedsz vasat? Attól is lehet. Vagy túlette magát, esetleg túl sok előtejet szopizot.
2019. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%

Bocsi,benéztem a kérdést,11 hósnak hittem.

Szerintem is az lehet,amit az első írt. De legjobb,ha az orvosnak viszel egy kakis pelust. Lehet,h amúgyis kéne minta belőle.

2019. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem szedek vasat, talán kicsit több tejet ittam de azt tegap este óta egyáltalán nem. Arra gondoltam hogy a mell váltogatás miatt de ma is szinte 4-5 órán keresztül kapta ugyan azt a cicit.
2019. jan. 29. 20:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem ettèl spenótot?
2019. jan. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 11 hetes,anyatejes, van hogy neki is zöld a kakija. Pl. a ma reggeli is zöld volt, fehér darabokkal. Védőnő azt mondta ez normális, anyatejesnél. Ha nyákos vagy véres akkor orvos.
2019. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nekem a védőnő azt mondta most, hogy adjak neki normaflore-t vagy biogaia-t.

Fehér darabos a széklete amúgy és nem bűzösebb mint szokott. Nem ettem spenótot sem. Nagyon zöld kajákat, és sok zöldséget sem. Max a tej ami gyanús mert eddig ennyit nem ittam de ma azt már nem.

2019. jan. 29. 21:01
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem normalis. Virus vagy tejfeherjeallergia jele is lehet. Az anyatejes kaki kizarolag szoptatott babaknal mustarsarga kellene, hogy legyen.
2019. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Anyatejesnél "normális"


Okok:

Túleszi magát ( akkor is ha nem előtejet evett sokat) ezen segíthet laktáz tartalmú enzim.. De 1-1 alkalomból, vagy pár napos átmenet esetén felesleges.. Ha mindig sok neki a laktóz( = tejcukor) akkor kell.. Nem túleszi magát, henm neki sok, érzékeny rá.


Lassan 3 hós.

Növekedésugrás is lehet, amikor fnnáll az első pont. Igazi túlevés, hogy a tejmennyiséget beállítsa.


De nalunk ilyenkor indult a fogzás.

Akkor gyorsabb az anyagcsere, az emésztés nem tud lépést tartani nem bomlik le a tejcukor, így zöld..



Ok lehet ha vas tartalmù ètelt ettél, pl spenót... Nem a spenót zöldjétől lesz neki zöld



Hogy te iszol-e tejet nem szàmít, tejcukor nem megy àt a vérbe, majd a tejedbe, amitől zöldül..



Fogzásnál bpviszont nálunk minden fogat jó ideig ez előzte meg. Az elsőket hamarabb, a többit csak 1 héttel előtte.

17 hetesen első fog,most 6 hósan 7 foga van

2019. jan. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!