Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell mindent külön?

Miért kell mindent külön?

Figyelt kérdés

Nem lehet a baba ruháit a felnőttel mosni egyben? Miért?

Miért kell külön mosószer neki?

Miért vasalnak minden ruhát neki?

Miért mossák külön az edényeit? Külön szivaccsal?

Első babát várom, és nem tudom, csak, h mindenki így csinálja.


2019. jan. 30. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
A babáknak érzékenyebb a bőre ezért kell jobban vigyázni hogy milyen mosószer használsz, stb. Külön szivacs azért kell mert személy szerint én nem mosnám el azzal a szivaccsal a baba cumisüvegét amelyikkel előtte pl. a húsvágó deszkát mostam...
2019. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

A ruháit külön mosom de a mosószer ugyan az, mi is sensitivet használunk.

Vasalni vasalom mint magunknak, nekem ez a gyengém :)

Edényeit előre mosom el, ott sem külön mosogatok

2019. jan. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Első babás vagyok én is. Én nem hasznaltam külön mosószert. Viszont eleinte sokszor kifolyt a kaki meg hasonlók,szóval külön mostam. Aztán amikor elkezdezz kúszni-másuni,akkor egybe mostam a miénkkel. A vasalás is a higiénia miatt van,én nem mondent vasalok.

Az edényeit sem mosom külön,de áttörölgetem dettollal.

2019. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocs az elírásokért,telóról vagyok.
2019. jan. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Én ezek közül semmit nem csináltam. Szóval nem mindenki.

Ha csak nincs kimondott allergia, felesleges.

2019. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Csak az extra kakis dolgokat mostam külön. Öblítőt nem használok a babaruhákhoz. Az edényeit üvegeit mosogatogepben mosom a mieinkkel. Vasalni semmit nem casalok.
2019. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Ha lesz időd majd mindent kivasalni, akkor szerencsés leszel.


Viszont az üvegek külön szivaccsal mosása fontos és sterilizálni is kell.

2019. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

Vegyük sorra!

- Mosás: Egy orvos anyuka mondta, hogy helyesebb külön mosni, mert a felnőtt és a gyerek bőrének baktériumflórája különböző. Ill. kicsi korában még fejletlen az immunrendszere, hogyha máshonnan más kerül rá. Mert - ne legyen illúziónk - a 40, vagy akár 60 fokos mosás messze nem mindent pusztít el.

- Külön mosószer: Igen, mert érzékenyebb a bőre.

- Vasalás: Úgyse fogod győzni mindet vasalni. :DDD De ha van kedved, időd, akkor célszerű, mert a 150-200 fokos vasaló viszont erősen pusztítja azokat a bacikat, amiket a 40 fokos mosás meghagyott.

- Az edényeit a magunkéval együtt mosogattuk, ugyanazzal a szivaccsal. Erre nem hallottam senkitől más tanácsot.

2019. jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

10 hónapos, mai napig külön mosok baba mosószerrel.

Az edényeit, cumisüveget, mellszívót külön szivaccsal mosogatom, de már jópár hónapja nem sterilizálom.

Vasalni vasalok neki mindent,az utolsó zokniját is, nem a bacik miatt,egyszerűen nekem jobban tetszenek vasaltan. Egyáltalán nem volt soha megterhelő, kb. heti 2 óra az egész.

2019. jan. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
En is kulon mosom, kulon mososzerrel ( ferjem munkasruhaival nem szivesen mosnam egyben a kislany ruhait, es ki sem szedne az eros szennyezodest a baba mososzer). Vasalni azert (is) vasalok, mert csunya a gyurott ruhacska szerintem. Az eveshez tartozo cuccait kezzel mosom, nem rakom be a mosogatogepbe.
2019. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!