Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2. babánál is mindent batartot...

2. babánál is mindent batartotok, vagy lazábbak vagytok? (Etető cuccok állandó sterilizálása, ruhák külön mosása, cumi lemosása, stb. )

Figyelt kérdés
Én már nem vagyok annyira elővigyázatos, ez baj? 4 hetes, de már mostam együtt a ruháit a mienkkel, nem is tudom miért kell külön mosni, de persze a cumisüvegekkel, cumival elővigyázatos vagyok, de nem sterilizálom annyit, mint anno..ez baj?
2016. jan. 5. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy fiam van, de vele is "laza" voltam. 3,5 éves, stramm gyerek, nem hiszem, hogy bármi rosszat csináltam volna.
2016. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet én sem fogok ezzel a külön mosással kínlódni, meg lehet elég lesz a forró vizes lemosás is...
2016. jan. 5. 12:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Külön mostam a ruháit,de össze is jött egy mosásnyi belőle,nem akartam együtt mosni,szerintem a 2.nál majd fiam ruháival mosom együtt.Nekem a sterilizálás azt jelentette,hogy naponta kifőztem citromos vízben a cumisüveget,cumit,bimbóvédőt,de nyáron szerintem érdemes is,ahogy nőtt már csak heti egyszer főztem ki.Cumit lemostam,ha csak a szőnyegre de nem lett szöszös akkor nem,de ha az előszobában vagy kint akkor ki is főztem, belegondoltam,hogy én sem szívesen szopogatnék valamit ami oda esett ahol más a kutyáját sétáltatja pl.

Vasalni viszont imádtam heti egyszer,nem tudom most mennyi idő lesz rá,de még van 29 hetem.

2016. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lemaradt, azért laza voltam,nem sterilizáltam eszetlenül.
2016. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én első gyerekkel is "lazább" vagyok a te szavaiddal élve. nem sterilizálgattam egyfolytában minden játékot, a ruháit a miénkkel együtt mostam, cumija mondjuk nincs. 2 éves és még egyszer sem volt lázas beteg, taknyos is egyetlen egyszer amikor h*lye ismerősömék áthozták a hót beteg gyereket :-D

De olyan az immunrendszere, hogy az apja 40 fokos lázas, hasmenős vírusát úgy átvészelte, hogy semmi baja nem volt. Nem tudom emiatt e.

2016. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3-6 hónapos koráig mindent betartanék(forralt víz, sterilizálás, vasalt bodyk, rugik, sensitive mosószer, mosogatószer, mikro mellőzése stb)

de az is lehet, hogy pl később sem mosnám össze a ruháit a másik gyerek bölcsis/ovis cuccaival..

2016. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első baba, 4 hetes. Igaz én nem használok cumit, cumisüveget is csak 2 hetes koráig, amikor volt, hogy lefejve adtam neki a tejet, mert nagyon sok tejem volt, erős volt a tejleadó reflex végig szoptatás alatt, és hasfájós volt tőle, de most már beállt a kereslet-kínálat. Mellszívót használok még néha az elején a vizes tejet lefejni, meg hogy ne spricceljen mindenfelé, de azt se mindig. Ezeket eleinte sterilizáltam minden reggel, de most már a mellszívót is csak forró víz alatt elmosom és egy tiszta textilpeluson szárítom. Semmi baja a gyereknek, nincs szájpenésze, igaz a mi forró vizünk olyan forró, hogy szétégeti a kezed. :) Játékai még nincsenek olyanok, amit a szájába vesz. Ruháit külön mosom babamosószerrel és öblítővel, kifordítva vasalok mindent, erre azért ügyelek. Csak szerintem ez a sterilizálás van felfújva nagyon, később alig lesz immunrendszere a gyereknek, van több ismerős gyerek a családban, akik állandóan betegek, mert mindent állandóan sterilizáltak nekik. Cicimet se mosogatom le minden szopi előtt, mivel melltartó és melltartóbetét van rajtam, nem koszolódik össze...kézmosásra odafigyelek, és elvárom mindenkitől, hogy kezet mosson, ha hozzáér. Ezek azért fontosak. :)
2016. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiamnál, első gyerek, 4 hónapig külön mostam a ruháit, fél évig sterilizáltam, 1.5 éves korig vasaltam a fertőtlenítés miatt a ruháit, aztán megszületett a húga, na nála ezek mind elmaradtak. Amikor először mostam ki mindkét gyerek ruháit, összejött nagggggyon sok ruha, nekiálltam vasalni és sírva fakadtam, ennyi ruhát képtelenség kivasalni, úgyhogy nem is vasalok azóta. Sterilizálást talán 1 hónapig csináltam, a ruháit meg először külön mostam utána meg már összemostam az én itthoni nem koszos ruháimmal és a fiam ruháival. Ezerszer lazább vagyok, a lányomnak babavizet sem vettünk sokáig, talán 3 hónapig, míg a fiamnak 1 évig csak azt adtam.
2016. jan. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én vasalni sosem vasaltam a ruháit, és babavizet most mi sem veszünk, anno nagylányom csak azt kapott...
2016. jan. 5. 19:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Én külön mostam és mivel használtam vettem a ruhái nagy részét ezért első mosás után kivasaltam mindent. Mondjuk már otthon voltam akkor és unatkoztam. A külön mosás megmaradt(1 éves elmúlt), de sosem vasaltam azóta. Hamar összejön egy adag. Szerintem most a második baba ruháit ( 11 hetes terhes vagyok) vagy külön mosom majd,vagy a kislányom ruháival együtt. Babavizet venni fogok a kicsinek egy ideig. Cumit nem igen szerette, adtam neki de nem volt rá igénye. Játékokat nem sterilizáltam és most sem hiszem hogy fogom. Természetesen első használat előtt mindent fertőtlenítettem, lemostam, kimostam és néha pár hetente megcsináltam ha épp időm engedte. Szerintem ez még nem vészes sterilizálás a részemről:) Nyilván mindenki a maga igénye szerint csinálja. Viszont nekem volt pár anyuka barátnőm aki beteges szintén űzte ezt.
2022. okt. 13. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!